Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Nowy Nissan Townstar – również w wersji 100% elektrycznej

Do Polski dotarły pierwsze egzemplarze Nissana Townstar – nowej generacji kompaktowego samochodu dostawczego marki.

Model ten stworzony został z myślą o zaspokojeniu potrzeb szerokiej gamy użytkowników, od małych i średnich przedsiębiorców po klientów poszukujących przestronnego samochodu rodzinnego.

W celu zapewnienia optymalnej wydajności i wszechstronnego zastosowania w środowisku miejskim, nowy Townstar będzie dostępny z dwoma układami napędowymi, zarówno w wersji dostawczej, jak i osobowej, które są odpowiedzią na potrzeby klientów.

Na początku samochód dostępny będzie w benzynowej odmianie zasilanej silnikiem o pojemności 1,3 litra zapewniającym pełną zgodność z najnowszymi przepisami w obszarze emisji spalin (Euro 6d). Jednostka ta generuje moc 130 KM i 240 Nm momentu obrotowego, idealnie łącząc moc z wydajnością.

Latem gamę uzupełni Townstar napędzany w 100% energią elektryczną, wyposażony w akumulator o pojemności 43 kWh netto oraz silnik legitymujący się mocą 122 KM, oferujący moment obrotowy na poziomie 245 Nm i zasięg nawet do 285 km. Samochód ten zbudowany został w oparciu o bogate doświadczenie Nissana w klasie elektrycznych lekkich pojazdów dostawczych, bazujące na sukcesie modelu e-NV200 – pioniera i lidera segmentu.

Townstar wnosi do segmentu lekkich samochodów użytkowych wzornictwo i technologię niedostępną do tej pory w tego typu pojazdach. Stworzony z myślą o idealnym wpasowaniu się w codzienne życie klientów, wzbogaca ofertę Nissana w tej klasie o pakiet ponad 20 nowych technologii, zarówno w zakresie komfortu, jak i bezpieczeństwa.

Przykładowo, samochód w najwyższej wersji odmiany osobowej Tekna wyposażony jest w systemy bezpieczeństwa, takie jak asystent bocznego wiatru, asystent ruszania pod górę, ostrzeżenie o zmęczeniu kierowcy czy system rozpoznawania znaków drogowych z funkcją zapobiegania przekraczaniu prędkości. Dodatkowo, odmiana ta oferuje wiele udogodnień pomocnych w codziennym użytkowaniu pojazdu, m.in. system kamer 360 stopni, reflektory LED czy indukcyjną ładowarkę telefonu komórkowego o mocy 15 W.

Osobowa odmiana modelu dostępna będzie również w specjalnie przygotowanej wersji Business, zapewniającej bogate wyposażenie obejmujące min. inteligentny kluczyk I-Key, system audio z 8” ekranem dotykowym i integracją z Apple CarPlay oraz Android Auto, czujniki parkowania przednie i tyle, czy kamerę cofania. Linia Business dostępna będzie także dla odmiany dostawczej Van, jednak z nieco odmiennym wyposażeniem, dopasowanym do potrzeb osób poszukujących odpowiedniego samochodu do transportu towarów. Obydwie wersje skonfigurowane zostały w taki sposób, aby zapewnić klientom najlepszą relację ceny do wartości.

Townstar to jednak nie tylko bogate wyposażenie, ale również ogrom miejsca w środku. W wersji Van, dzięki przestrzeni ładunkowej o pojemności do ponad 4 m3 (dla przedłużonej wersji dostępnej od jesieni 2022 r.), nowy kompaktowy samochód dostawczy zapewnia możliwość przewozu dwóch europalet i ładowność na poziomie 800 kg. Aby dostosować się do wymagań różnego rodzaju firm, wysokowydajne układy napędowe umożliwiają holowanie ładunku o masie do 1500 kg.

Osobowa odmiana – Combi – będzie z kolei idealnym kompanem rodzinnych podróży dzięki szerokim możliwościom w zakresie przechowywania bagażu i rzeczy podręcznych o łącznej pojemności nawet 775 litrów.

Nissan Townstar to także niespotykane dotąd w tym segmencie wzornictwo. Zaprojektowany na płycie podłogowej CMF-CD Aliansu, samochód został zbudowany od podstaw z myślą o jakości i funkcjonalności. Jest to pierwszy model Nissana w Europie oznakowany nowym logo marki. Sylwetka zewnętrzna wyróżnia się charakterystycznymi i standardowymi reflektorami w technologii LED, opcjonalnymi 16’’ felgami ze stopów metali lekkich, kierunkowskazami LED w lusterkach bocznych, czy relingami dachowymi.

Z kolei w 100% elektryczny Townstar charakteryzuje się aerodynamiczną osłoną przednią, łączącą szlachetny ornament Kumiko i charakterystyczny dla marki motyw litery V ze światłami do jazdy dziennej. Detale te inspirowane są flagowym crossoverem-coupé marki – modelem Ariya.

Jesteśmy dumni z faktu, że po ogromnym sukcesie, jaki odniósł Nissan e-NV200, możemy zaprezentować kolejny model reprezentujący ten niezwykle dynamicznie rozwijający się segment, jakim są lekkie samochody użytkowe. Townstar wnosi zupełnie nową jakość, ale i wszechstronność, dzięki szerokiej gamie dostępnych wersji nadwoziowych oraz silnikowych, w tym odmianie w 100% elektrycznej. Mamy nadzieję, że przedsiębiorcy oraz rodziny po raz kolejny zaufają Nissanowi i już niedługo modele Townstar widywać będziemy zarówno na firmowych parkingach, jak i podczas rodzinnych wyjazdów” – mówi Dorota Pajączkowska, Communication Manager w Nissan Sales CEE.

Zamówienia na nowego Nissana Townstar zbierane będą od połowy lutego bieżącego roku, a pierwsze egzemplarze trafią do salonów już z początkiem marca. Ceny odmiany osobowej rozpoczynać się będą już od 103 900 zł brutto, a wersja dostawcza kosztować będzie od 75 900 zł netto.

Reklama