Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Nowy Fiat 500 na targach CES 2022 w Las Vegas

Włoska ikona w swoich dwóch wersjach, nowego Fiata 500 3+1 i (500)RED , jest wystawiana w Strefie Elektryfikacji, jednej z czterech stref stoiska Stellantis.


Odbywające się od 5 do 8 stycznia targi CES® 2022 są najważniejszym światowym wydarzeniem technologicznym i idealnym miejscem, aby zaprezentować aktualne możliwości koncernu Stellantis oraz nakreślić przyszłość opartą na zaawansowanej elektryfikacji, technologii wnętrza samochodu, autonomii i łączności.
Włoska marka zaznacza swoją obecność w Grupie, prezentując swój najbardziej kultowy i zaawansowany technologicznie flagowy model Fiata. Całkowicie elektryczny nowy Fiat 500 został zaprojektowany z myślą o następnej dekadzie i zaspokojeniu potrzeb elektrycznej mobilności w centrach miast w przyszłości.

Nowy Fiat 500 jest prawdziwym kamieniem milowym w procesie elektryfikacji marki Fiat – najbardziej kultowy i najpopularniejszy model Fiata stał się całkowicie nowy, w pełni elektryczny i wyłącznie elektryczny. Na całym świecie Fiat 500 jest symbolem włoskiego samochodu: piękny, klasyczny, ponadczasowy design, inspirujące dzieło sztuki. Jednym słowem – ikona.


Nowy Fiat 500 został w całości opracowany, zaprojektowany i wyprodukowany w Turynie we Włoszech, miejscu narodzin modelu 500, i jest najlepiej sprzedającym się samochodem firmy z napędem elektrycznym. Jest to również ikona w skali całego świata, dostępna w Europie, Izraelu i Brazylii, a w 2022 roku ma zostać wprowadzony również w Japonii.
Mały, elektryczny nowy Fiat przełamał „konwencjonalne” bariery dla elektryków: zasięg (nawet do 320 km WLTP, wzrastający do 460 km podczas jazdy tylko w cyklu miejskim), czas ładowania (funkcja szybkiego ładowania prądem o mocy do 85 kW w standardzie) i prosta obsługa („Tech it Easy”). Nowy Fiat 500 to pierwszy samochód miejski wyposażony w system jazdy wspomaganej na poziomie 2. i dostępny w trzech różnych rodzajach nadwozia: hatchback, cabrio i 3+1.

 

Dzięki nowemu systemowi Uconnect Infotainment piątej generacji, nowy Fiat 500 jest zawsze połączony ze światem. „Hej FIAT” to zaawansowany system rozpoznawania mowy, dzięki któremu można „rozmawiać” z autem, używając po prostu hasła wywoławczego „Hej FIAT”.

Nowy Fiat 500 3+1 to najbardziej wszechstronny wariant nowego Fiata 500. Ma unikalne „magiczne drzwi” ułatwiające dostęp do tylnej kanapy. „Magiczne drzwi” idealnie wpasowują się w konstrukcję samochodu, nie ingerując i zmieniając ani jego designu, ani wymiarów, które pozostają takie same, jak w zwinnym samochodzie miejskim. Zwiększa się natomiast znacznie komfort użytkowania, dzięki czemu pasażerowie mają wygodniejszy dostęp na tylne siedzenia, a duże przedmioty można łatwo załadować. W rzeczywistości słupek centralny, do którego zazwyczaj mocowane są przednie drzwi, został w pełni zintegrowany z trzecimi drzwiami, po otwarciu których uzyskuje się ogromną przestrzeń.

Nowemu Fiatowi (500)RED przyświeca hasło „Made for the Planet, Made for its People”, został bowiem stworzony z przesłaniem, aby chronić planetę i jej mieszkańców – jest elektryczny, przyjazny dla środowiska naturalnego i przyczynia się do tworzenia zrównoważonej przyszłości. Misja ta idzie jeszcze dalej, dzięki współpracy z (RED). Nowy Fiat (500)RED jest w 100% elektryczny, dzięki czemu ma swój wkład w walkę z zanieczyszczeniem środowiska. Jest to również samochód o dużej wartości etycznej, dzięki partnerstwu z (RED), organizacją założoną przez Bono i Bobby’ego Shrivera, od ponad 15 lat zaangażowaną w walkę z pandemiami. Wraz z markami Jeep i Ram, Fiat zobowiązał się przekazać co najmniej 4 miliony dolarów na wsparcie działań Globalnego Funduszu w walce z pandemiami na całym świecie w ciągu najbliższych trzech lat.

Dzięki obecności na targach CES, nowy Fiat (500)RED jest również doskonałym ambasadorem, który reprezentuje to przesłanie w Stanach Zjednoczonych.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...