Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Nadchodzi Taycan Sport Turismo – najnowszy wariant nadwoziowy elektrycznego Porsche

Taycan Sport Turismo to najnowszy wariant nadwoziowy innowacyjnego elektrycznego samochodu sportowego Porsche – trzeci po sportowej limuzynie oraz Cross Turismo.

Nowa odmiana jest skierowana do osób, które chcą połączyć codzienną użyteczność Porsche Taycan Cross Turismo z dynamiką jazdy po utwardzonych drogach, jaką zapewnia sportowa limuzyna Taycan.

Pod koniec lutego 2022 r. na rynek trafi pierwszy członek rodziny Taycan Sport Turismo – wariant GTS; zaledwie trzy tygodnie później, w połowie marca, dołączą do niego kolejne wersje. Nowością w ofercie dodatkowego wyposażenia dla Porsche Taycan Sport Turismo jest panoramiczny dach z funkcją kontroli stopnia nasłonecznienia, czyli elektryczną ochroną przed oślepianiem.

Od wiosny 2022 r. nabywcy będą mieli do wyboru pięć wariantów Porsche Taycan Sport Turismo:

Taycan Sport Turismo o mocy do 300 kW (408 KM) w trybie Launch Control, z napędem na tylne koła, opcjonalnie dostępny w wersji z akumulatorem Performance Plus o mocy 350 kW (476 KM), cena: od 403 tys. zł;
Taycan 4S Sport Turismo o mocy do 390 kW (530 KM), z napędem na wszystkie koła, opcjonalnie dostępny w wersji z akumulatorem Performance Plus o mocy 420 kW (571 KM), cena: od 467 tys. zł;
Taycan GTS Sport Turismo o mocy do 440 kW (598 KM), z napędem na wszystkie koła, cena: od 578 tys. zł;
Taycan Turbo Sport Turismo o mocy do 500 kW (680 KM), z napędem na wszystkie koła, cena: od 666 tys. zł;
Taycan Turbo S Sport Turismo o mocy do 560 kW (761 KM), , z napędem na wszystkie koła, cena: od 808 tys. zł.

Wraz z trzecim wariantem nadwoziowym – Sport Turismo – uzupełniamy naszą gamę elektrycznych samochodów sportowych o atletyczną, praktyczną i wszechstronną propozycję” – powiedział Kevin Giek, wiceprezes ds. linii modelowej Taycan. „Jestem pewien, że nowa odmiana będzie kontynuować historię sukcesu Porsche Taycan. Sądzę, że szczególnie atrakcyjna jest równowaga i różnorodność palety pięciu wersji Sport Turismo: oferta obejmuje dosłownie wszystko, od niesamowicie zwrotnego samochodu z napędem na tylne koła po niezwykle mocną wersję Turbo S”.

Taycan Turbo S Sport Turismo przyspiesza od zera do 100 km/h w ciągu zaledwie 2,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 260 km/h. Największym zasięgiem legitymuje się Taycan 4S Sport Turismo – to 498 km w cyklu WLTP. Warianty Sport Turismo należą do najnowszej generacji Porsche Taycan, toteż w wersjach z napędem na wszystkie koła korzystają ze szczególnie efektywnej strategii działania zespołu napędowego. Przy okazji udoskonalono zarządzanie ciepłem oraz funkcje ładowania.

Oba dostępne akumulatory można naładować od 5 do 80% w 22,5 min. Oznacza to, że na zwiększenie zasięgu o 100 km potrzeba tylko 5 min ładowania.

Reklama