Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Lexus ROV Concept – radość z jazdy z wodorowym silnikiem

Lexus ROV (Recreational Off-highway Vehicle) Concept oferuje luksusowe doświadczenia kierowcom, którzy chcą przedzierać się przez dzikie tereny w dobrym stylu.

Odważny design Lexusa i znakomite, wyznaczające standardy wykonanie pod okiem mistrzów rzemiosła Takumi
Napędzany pierwszym wodorowym silnikiem Lexusa, pozwala czerpać radość z jazdy po bezdrożach w niskoemisyjnym społeczeństwie przyszłości Lexus zaprezentował ROV (Recreational Off-highway Vehicle) Concept, unikalny pojazd napędzany wodorem, który łączy bezemisyjną jazdę z ekstremalnymi możliwościami terenowymi.

 

Urzeczywistnia zobowiązanie Lexusa, by niesamowite wrażenia z jazdy mogły istnieć w bezemisyjnym społeczeństwie, które koncentruje się na odpowiedzialnej mobilności.

ODWAŻNA STYLISTYKA LEXUSA

Zespół projektantów Lexusa ROV Concept stworzył pojazd, który będzie wyglądał dobrze w każdym rodzaju środowiska naturalnego. Samochód ma wszystkie znaki szczególne prawdziwej terenówki, z wyeksponowanym zawieszeniem, klatką bezpieczeństwa i grubymi oponami, pozwalającymi na jazdę w błotnistym terenie. Jego wymiary to 3 122 mm długości, 1 725 mm szerokości i 1 800 mm wysokości.

Punktem wyjściowym dla projektu była filozofia Lexusa „człowiek w centrum uwagi”. Zespół projektantów chciał stworzyć taki pojazd, jakiego oczekuje się od marki luksusowej, ale bez pozbawiania go osiągów pojazdu typu ROV. Zaprojektowano nadwozie, które dobrze osłania pasażerów, wpisano w nie charakterystyczny dla Lexusa grill i zapewniono odpowiednio duży skok zawieszenia. Dodano też przednie błotniki, by chronić przed kamieniami lub błotem.

Osłona zawieszenia połączona z tylnym zbiornikiem wodoru chroni części funkcjonalne, a także daje poczucie trwałości znane SUV-ów Lexusa. Lekkie nadwozie pokryte brązowym lakierem oraz zawieszenie zaprojektowano z myślą o komforcie i przyjemnej jeździe w terenie. Przednie i tylne światła Lexusa z motywem „L” oraz tylny znaczek LEXUS utrzymano w zgodzie z najnowszą linią stylistyczną Lexusa.

Wnętrze stworzono w oparciu o koncepcję Tazuna. Minimalistyczny wskaźnik przejrzyście przekazuje potrzebne informacje, a kierowca skupia się na prowadzeniu pojazdu.

JAKOŚĆ I RZEMIOSŁO LEXUSA

Nowy koncept demonstruje wyjątkową jakość wykonania i luksusowy charakter kunsztu rzemieślniczego Lexusa zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz, czego nigdy wcześniej nie widziano w pojazdach typu ROV. Luksusowe detale obejmują skórzaną kierownicę i rzeźbioną gałkę zmiany biegów oraz amortyzowane siedzenia, które tłumią nierówności w trakcie jazdy. Siedzenia obito wytrzymałą skórą syntetyczną. Podczas jazdy w wymagającym terenie, pierwszy Lexus z wodorowym silnikiem spalinowym spełni rygorystyczne wymagania producenta w kwestii wyciszenia, trwałości i niezawodności.

MOCNY I BEZEMISYJNY SILNIK WODOROWY

Dążąc do osiągnięcia celu neutralności węglowej, Lexus cały czas z pasją dba o radość z jazdy autem. Ekscytujący dźwięk wodorowego silnika spalinowego oraz dynamiczny wzrost momentu obrotowego podczas jazdy Lexusem ROV Concept wynika z dużej prędkości spalania wodoru, co zdaniem Lexusa pasuje do pojazdu typu ROV.

Napędzany wodorem ROV Concept to rezultat dążenia Lexusa do czerpania radości z jazdy po bezdrożach w niskoemisyjnym społeczeństwie przyszłości. Pojazd napędza wodorowy silnik o pojemności 1.0, który działa tak jak silnik benzynowy, ale jest wyposażony w wysokociśnieniowy zbiornik sprężonego wodoru, który trafia do jednostki napędowej przy pomocy specjalnie opracowanych wodorowych wtryskiwaczy. Co ważne, nowy silnik wodorowy Lexusa ma niemal zerowe emisje, a w trakcie jazdy spalane są śladowe ilości oleju silnikowego.

OPRACOWANY WEDŁUG KONCEPCJI „LEXUS DRIVING SIGNATURE”

Dzięki lekkiemu nadwoziu złożonemu z mocnej ramy rurowej i zawieszeniu o dużym skoku, kierowca będzie mógł cieszyć się naturalnym zachowaniem samochodu, charakterystycznymi cechami „Lexus Driving Signature” oraz możliwością wyruszenia w dowolne miejsce. Pojazd zaprojektowany został z myślą o dynamicznej i komfortowej jeździe, a zwinna konstrukcja i dynamika silnika wodorowego sprawiają, że Lexus ROV Concept to przyjemny w prowadzeniu pojazd o wyjątkowych zdolnościach terenowych.

„Lexus ROV Concept jest naszą odpowiedzią na rosnące zainteresowanie konsumentów dóbr luksusowych spędzaniem czasu na świeżym powietrzu i przygodami w terenie. Jako model koncepcyjny łączy nasze pragnienie opracowywania produktów skoncentrowanych na luksusowym stylu życia z nieustającymi badaniami nad nowymi technologiami, które przyczyniają się do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. To pojazd koncepcyjny, który jest nie tylko ekscytujący w prowadzeniu, ale ma też prawie zerowe emisje dzięki silnikowi napędzanemu wodorem” – powiedział Spiros Fotinos, szef Lexusa w Europie.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...