Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Hybryda roku – Lexus NX 450h+ zdobył tytuł magazynu “What Car?”

Nowy Lexus NX 450h+, pierwsza hybryda plug-in marki, zdobył prestiżowe wyróżnienie Plug-in Hybrid of the Year przyznawane przez magazyn “What Car?”.

To pierwsza nagroda dla modelu, który zadebiutował na rynku pod koniec 2021 roku. “What Car?” docenił też model LC 500 Convertible w kategorii luksusowych kabrioletów, podkreślając, że to auto, którego się pożąda.

Nowy NX 450h+ to kluczowe auto dla naszej marki. Wyznacza wzorce dla następnych modeli Lexusa, które będą miały wyższy poziom komfortu jazdy, będą lepiej chronić środowisko naturalne, a ich jakość będzie na jeszcze wyższym poziomie. Jesteśmy dumni, że nasza pierwsza hybryda plug-in została wyróżniona tuż po swojej rynkowej premierze. Natomiast wyróżnienie dla LC 500 Convertible pokazuje, jak szerokie możliwości designerskie i inżynieryjne ma nasza firma” – powiedział Chris Hayes, szef Lexusa w Wielkiej Brytanii.

NX 450H+ HYBRYDĄ PLUG-IN ROKU

NX 450h+ to przełomowy model dla Lexusa. Auto otwiera nowy rozdział pod względem stylistyki, napędów oraz zdecydowanie lepszego prowadzenia. Technologiczne innowacje to również nowoczesny system multimedialny oraz usługi łączności, a także jeszcze bardziej rozwinięte systemy bezpieczeństwa czynnego i wsparcia kierowcy Lexus Safety System+.

Lexus, by utrzymać pozycję lidera technologii hybrydowej w segmencie premium, stworzył zupełnie nowy napęd dla NX-a 450h+, który wyznacza standardy we wszystkich obszarach. Napęd hybrydowy plug-in generuje łącznie 309 KM/227 kW i pozwala rozpędzić auto od 0 do 100 km/h w 6,3 sekundy. Przy tym, emisje CO2 na poziomie 21–25 g/km i spalanie 0,9–1,1 l/100 km są najlepsze w klasie.

Dzięki mocnej baterii litowo-jonowej oraz wysokiej wydajności układu, NX 450h+ ma niesamowity zasięg w trybie wyłącznie elektrycznym – od 70 do 74 km wg WLTP, a jeśli będzie poruszać się w cyklu miejskim, dystans w trybie elektrycznym zwiększy się do 89–97 km. To dwa razy więcej niż konkurencyjne auta z segmentu.

Lexus NX jest jednym z najbardziej przekonujących powodów, by przestawić się na ekologiczne auto. Jego duży zasięg w trybie wyłącznie elektrycznym obniża koszty codziennej eksploatacji. NX dobrze się prowadzi, a w jego wnętrzu trudno znaleźć coś, do czego można się przyczepić. Lexus udowodnił, że to nie fantazja, że można jeździć zelektryfikowanym samochodem bez konieczności pójścia na kompromisy” – stwierdził Steve Huntingford, redaktor naczelny magazynu “What Car?”.

Reklama