Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

CUPRA Formentor e-HYBRID na Grenlandii – niesamowite ujęcia Paolo Pellegrina

Paolo Pellegrin, członek prestiżowej agencji Magnum Photos, uwiecznił hybrydową CUPRĘ Formentor na wyjątkowych zdjęciach wykonanych na Grenlandii.

Współpraca CUPRY z fotografem zapoczątkowała kampanię #DriveTheChange, której celem jest zwiększenie świadomości w zakresie zmian klimatycznych i znaczenia ochrony środowiska.

Grenlandia jest jedną z najbardziej ekstremalnych lokalizacji na Ziemi i wyspą pełną kontrastów. Prawie 80% powierzchni pokrywa lód, a maksymalna temperatura powietrza wynosi 10°C. Skaliste oblicze wyspy i bezmiar tundry można ujrzeć jedynie na części wybrzeża. Właśnie tę scenerię wybrał Paolo Pellegrin do sfotografowania CUPRY Formentor e-HYBRID. Zestawił w ten sposób samochód z charakterystyczną dla tego miejsca naturą. Akcja #DriveTheChange we współpracy marki CUPRA z agencją Magnum Photos powstała, by zwiększyć świadomość na temat znaczenia ochrony przyrody i podkreślić wpływ zmian klimatycznych na środowisko.

Warsztat i estetyka włoskiego fotografa

Pellegrin wraz z towarzyszącym mu zespołem podróżował po Grenlandii lokalnym statkiem. Przez dwa tygodnie miał okazję poznać lokalną kulturę. Odwiedził również wiele nadmorskich wiosek oraz największy we wschodniej części wyspy lodowiec Kangerlussuaq.

Artysta słynie z wykonywania zdjęć w naturalnym świetle. Fotograf w pełni wykorzystał panujące na wyspie warunki atmosferyczne, w tym trwający w okresie letnim aż 20 godzin dzień. Dzięki temu mógł poświęcić większą ilość czasu na opracowanie koncepcji i realizację swoich pomysłów. W tym celu wykonał szczegółowe szkice i plany każdej fotografii. Na wykonanych zdjęciach CUPRA Formentor e-HYBRID zaprezentowana została w harmonii z ekstremalnym środowiskiem Grenlandii.

Akcja skoncentrowana na ochronie środowiska

Zdjęcia, dzięki swojemu pięknu i ukrytym w nich emocjom, stanowią apel o zwrócenie uwagi na wpływ globalnego ocieplenia na środowisko oraz przesłanie zgodne ze strategią elektryfikacji hiszpańskiej marki. To nie pierwsze tego typu zaangażowanie CUPRY, która z powodzeniem bierze udział w formule wyścigów Extreme E. Ta inicjatywa jest połączeniem ekstremalnych zmagań i edukacji klimatycznej.

Sportowe osiągi w połączeniu z napędem hybrydowym

CUPRA Formentor e-HYBRID dostępna jest w dwóch wersjach silnikowych odpowiednio o mocy 204 i 245 KM. Oba hybrydowe warianty Formentora posiadają napęd na przednią oś oraz 1.4-litrowy silnik TSI o mocy 150 KM z jednostką elektryczną zapewniającą 115 KM. Energia elektryczna jest przechowywana w akumulatorach litowo-jonowych o łącznej pojemności 13kWh.

Wersja Formentora e-HYBRID 204 KM przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,8-sekundy, a maksymalna prędkość pojazdu wynosi 205 km/h. Natomiast wariant modelu o mocy 245 KM osiąga prędkość 100 km/h w 7 sekund, a rozpędza się do 210 km/h.

Wykorzystanie napędu hybrydowego wpłynęło na znaczne obniżenie spalania pojazdu. Według testów WLTP wynoszą one 1,2-1,4 l/ 100 km w przypadku Formentora e-HYBRID 204 KM oraz 1,4-1,6 l/ 100 km dla Formentora e-HYBRID 245 KM. Akumulatory o łącznej mocy 13kWh pozwalają także na bezemisyjne przejechanie ponad 50 km na jednym ładowaniu.

 

Reklama