Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Szybkie ładowanie stałoprądowe 100 kW w każdym samochodzie marki Opel

Wszystkie w pełni elektryczne modele Opla – Corsa‑e, Combo‑e Life, Mokka‑e, Zafira‑e Life oraz dostawcze Combo‑e i Vivaro‑e – są przystosowane do szybkiego ładowania z mocą do 100 kW na publicznych stałoprądowych stacjach ładowania.

Odpowiednia instalacja znajduje się w standardowym wyposażeniu pojazdu niezależnie od jego wersji oraz rodzaju pokładowej ładowarki o mocy 7,4 lub 11 kW. Na przykład na 100‑kilowatowej stałoprądowej stacji ładowania baterię Corsy‑e o pojemności 50 kWh można naładować w 80 procentach w ciągu 30 minut.

Ponadto w pełni elektryczne samochody marki Opel są przystosowane do wszystkich innych opcji ładowania – jedno- lub trójfazowym prądem przemiennym z mocą 11 kW, z ładowarki Wallbox lub z domowego gniazdka przez odpowiedni kabel. Z kolei tzw. ładowarka uniwersalna z odpowiednimi adapterami może pobierać prąd z praktycznie wszystkich typów gniazdek elektrycznych występujących na lokalnych rynkach oraz z publicznych stacji ładowania.

Uniwersalna ładowarka łączy funkcje kabli „typu 2” i „typu 3” z różnymi adapterami w jednym urządzeniu. Klienci mogą ją podłączyć do niemal wszystkich domowych gniazd wtykowych zgodnych z różnymi standardami krajowymi. Uniwersalna ładowarka jest więc idealna zarówno dla klientów, którzy zazwyczaj ładują samochód w domu, jak i dla tych, którzy sporadycznie odbywają dalsze podróże wymagające uzupełnienia zapasu energii w drodze.

Specjalne rozwiązania dla samochodów elektrycznych oferowane w ramach „OpelConnect” oraz aplikacji „myOpel” sprawiają, że jazda jest jeszcze bardziej relaksująca. Na przykład w aplikacji myOpel można sprawdzić zasięg pojazdu i stan naładowania akumulatora oraz zaprogramować czas ładowania z domowej ładowarki naściennej. Użytkownik Corsy‑e i aplikacji myOpel może również zdalnie ustawić czas działania klimatyzacji lub ogrzewania na postoju.

Przyjemność z jazdy: samochody w pełni elektryczne mają świetne osiągi przy zerowej emisji

Prowadzenie elektrycznego Opla dostarcza intensywnych wrażeń bez emisji spalin. Silnik elektryczny o mocy 100 kW (136 KM) rozwija 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego, dostępnego od razu po ruszeniu z miejsca. Corsa‑e przyśpiesza od zera do 50 km/h w 2,8 sekundy, a 100 km/h osiąga po 8,1 sekundy.

Kierowcy mogą wybierać pomiędzy trzema trybami jazdy – Normal, Eco i Sport – od optymalnej równowagi po maksymalną przyjemność z jazdy. W czasie jazdy informacje o aktualnym stanie naładowania baterii, zużyciu energii oraz zasięgu są dostępne za naciśnięciem przycisku w osobnym menu na ekranie systemu multimedialnego.

Pojazdy w pełni elektryczne są częścią kompleksowej ofensywy elektryfikacyjnej Opla. Niemiecki producent o bogatej tradycji wprowadził na rynek już dziewięć zelektryfikowanych linii modelowych, w tym elektryczne hybrydy z możliwością doładowania z zewnętrznego źródła prądu. Całe portfolio marki zostanie w pełni zelektryfikowane do 2024 r., a od 2028 r. firma Opel w Europie skupi się wyłącznie na pojazdach w pełni elektrycznych.

 

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...