Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Pionierskie centrum badań i rozwoju akumulatorów Seata

SEAT otwiera w Hiszpanii Centrum Testowe Energii (TCE), które opracuje i przetestuje systemy energetyczne dla samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in.

Inwestycja kosztowała ponad 7 milionów euro i jest kolejnym krokiem do stworzenia w Europie wiodącego ośrodka mobilności elektrycznej.

Nowy obiekt zlokalizowany jest w Centrum Technicznym SEAT-a w Martorell. W budynku będą opracowywane i testowane wydajności systemów energetycznych dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych CUPRY, SEAT-a, SEAT-a MÓ oraz innych marek Grupy Volkswagen. Inwestycja jest częścią globalnej sieci badawczo-rozwojowej Grupy i drugim tego typu miejscem w Europie. To także kolejny krok w elektryfikacji firmy i hiszpańskiego przemysłu motoryzacyjnego.

TCE ma stać się także przestrzenią innowacji, współpracy i badań, oferując szkolenia dla młodych ludzi w zakresie produkcji samochodów elektrycznych. W ceremonii otwarcia wzięli udział hiszpańska minister Nauki i Innowacji Diana Morant oraz kataloński Konsultant ds. Biznesu i Zatrudnienia Roger Torrent, którzy odwiedzili Centrum wraz z dyrektorem generalnym SEAT-a i CUPRY Waynem Griffithsem oraz wiceprezesem firmy ds. badań i rozwoju Wernerem Tietzem.

TCE będzie przeprowadzać do 6000 różnych testów rocznie, co pozwoli nam zweryfikować oraz zagwarantować wydajność akumulatorów i systemów ładowania. Otwarcie nowego obiektu to świetna wiadomość, nie tylko ze względu na postępującą elektryfikację naszej firmy. Inwestycja pozwoli nam także pozycjonować się jako punkt odniesienia w rozwoju technologii dedykowanej zrównoważonej elektromobilności – powiedział podczas oficjalnego otwarcia Werner Tietz.

W ramach startegii Future Fast Forward, SEAT S.A. planuje do 2025 roku zaprezentowanie pierwszego miejskiego samochodu elektrycznego oraz docelowo produkcję ponad pół miliona pojazdów bezemisyjnych rocznie. Firma chce odgrywać kluczową rolę w popularyzacji elektromobilności wśród szerokiego grona klientów.

Najnowocześniejsza technologia testowania i walidacji akumulatorów

Zbudowane w zaledwie 18 miesięcy Centrum Testowe zajmuje 1500 mkw. i obejmuje różne pomieszczenia przeznaczone do walidacji modułów akumulatorowych. W obiekcie będą testowane baterie do platform MEB (elektrycznych) i MQB (hybrydowych), a także różne ładowarki stosowane we wszystkich zelektryfikowanych pojazdach. W sumie, pojemność testowa inwestycji wynosi 1,3 megawata, co odpowiada mocy ładowania ponad 100 000 telefonów komórkowych w tym samym momencie lub 350 gospodarstw domowych, w których jednocześnie włączono wszystkie urządzenia elektryczne.

Aby zapewnić optymalną wydajność baterii przez cały okres ich eksploatacji w różnych warunkach, każda z nich przejdzie średnio ponad 17 500 godzin testów. W budynku mieści się również warsztat, w którym przeprowadzane będą próby systemu energetycznego, bezpieczeństwa funkcjonalnego oraz integracji funkcji z całą elektroniką samochodów hybrydowych i elektrycznych. Akumulatory i moduły będą też sprawdzane w ekstremalnych sytuacjach termicznych, między -25 a +55 ºC. Dzięki specjalnym komorom klimatycznym inżynierowie SEAT-a będą symulowali różnorodne warunki, jakie samochód może napotkać w swoim cyklu życia.

TCE jest w trakcie procesu certyfikacji LEED (Leadership in Energy & Environment Design), która potwierdza, że budynek ma minimalny wpływ na środowisko naturalne.

 

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...