Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Jeep zanotował 10-krotny wzrost sprzedaży wersji hybrydowych plug-in

Ofensywa elektryfikacji w Jeepie trwa. Po zeszłorocznych premierach modeli Renegade 4xe i Compass 4xe również ikona marki – Wrangler – doczekała się w tym roku wersji plug-in hybrid.

To właśnie Wrangler 4xe był 200. sprzedanym w tym roku w Polsce zelektryfikowanym Jeepem. Przekraczając liczbę ponad 200 zarejestrowanych nad Wisłą egzemplarzy, Jeep notuje w okresie od stycznia do października przeszło 10-krotny wzrost sprzedaży wersji hybrydowych plug-in w porównaniu z tym samym okresem 2020 roku.

Właścicielem 200. hybrydowego Jeepa został pan Grzegorz Żuk z Warszawy, który niedawno nabył Wranglera Unlimited 4xe plug-in hybrid w stołecznym salonie Euromobil. Klient posiada już w garażu kultową generację Wranglera YJ z lat 80., a do zakupu 4xe przekonała go możliwość w 100% bezemisyjnych, codziennych dojazdów do pracy w trybie elektrycznym oraz dalsze wykorzystanie pełnych osiągów i właściwości terenowych auta w weekendy.

Wrangler 4xe w odróżnieniu od większości pojazdów konkurencji ma bowiem napęd 4×4 nie tylko w trybie tradycyjnym, ale również hybrydowym i w 100% elektrycznym, gdzie jego możliwości off-roadowe nie ustępują wersjom z klasycznym napędem.

Wrangler 4xe jest najmocniejszą dostępną w Europie wersją tego modelu. Dysponując łączną mocą 380 KM osiąga przyspieszenie 0-100 km/godz. w 6,4 sekundy. Jego zasięg w trybie elektrycznym wynosi do 50 km, prędkość maksymalna 130 km/h, a szybkie ładowanie zajmuje mniej niż 3 godziny.

Zgodnie z wcześniej złożoną obietnicą Jeep kontynuuje strategię elektryfikacji całej gamy modelowej, czego dowodem jest najnowszy Grand Cherokee, który w wersji plug-in hybrid zadebiutuje w Europie w połowie przeszłego roku. Obecnie w polskiej ofercie marki są dostępne trzy zelektryfikowane modele: premierowy Wrangler 4xe, nowy Renegade 4xe i nowy Compass 4xe, który w tym roku został gruntownie odświeżony i zyskał nowe wnętrze oraz najnowsze technologie z zakresu bezpieczeństwa, komfortu, komunikacji i rozrywki. W przypadku dwóch mniejszych modeli w 2022 roku gama hybryd typu plug-in zostanie powiększona o samoładujące się hybrydy typu MHEV (e-Torque).

 

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...