Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Hyundai Motor Poland i Fundacja Nasza Ziemia nawiązały współpracę na rzecz wspólnej promocji elektromobilności w Polsce

Hyundai Motor Poland i Fundacja Nasza Ziemia nawiązały współpracę na rzecz wspólnej promocji elektromobilności w Polsce. Misją Fundacji Nasza Ziemia jest dążenie do podniesienia poziomu świadomości ekologicznej społeczeństwa, wzmocnienia poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne i aktywizacji do działań służących jego ochronie, m.in. poprzez organizowanie corocznej ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata – Polska.

Partnerstwo jest wyrazem zaangażowania marki Hyundai w promowanie idei zrównoważonego rozwoju, wspieranie ekosystemu zrównoważonej mobilności, oraz promowanie świadomości ekologicznej. W ramach współpracy Hyundai Motor Poland zaangażuje się w ekologiczne inicjatywy Fundacji Nasza Ziemia, a Fundacja będzie użytkować bezemisyjny model Hyundai KONA Electric z akumulatorem 64 kWh i silnikiem o mocy 204 KM oraz zasięgiem 484 km (WLTP) wraz z kartą do ładowania w usłudze Charge myHyundai.

Samochód został oklejony logotypami partnerów, w tym logiem Akcji Sprzątanie świata – Polska, ale również hasłem, które odzwierciedla misję Fundacji Nasza Ziemia: „Czuję Naturę, Dbam o Naszą Ziemię”.

Fundacja Nasza Ziemia to organizacja pozarządowa mająca status Organizacji Pożytku Publicznego, działająca nieprzerwanie od 1994 roku. Fundację założyła Mira Stanisławska-Meysztowicz, Polka na stałe mieszkająca w Australii. Od początku swojego istnienia Fundacja koordynuje największą, ekologiczną akcję w Polsce – Sprzątanie Świata, będącą częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. Fundacja po dziś dzień stanowi sztandarowy punkt w codziennej pracy na rzecz promocji idei nieśmiecenia w naturze.

Założycielka Fundacji i Inicjatorka Akcji Sprzątanie świata – Polska jest między innymi laureatką Orderu Uśmiechu, odznaczoną Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Człowiekiem Polskiej Ekologii. Fundacja Nasza Ziemia może się poszczycić wieloma prestiżowymi nagrodami takimi jak: Złoty Liść Ministra Środowiska, Europejska Nagroda Fundacji Forda czy Flaga Rzeczypospolitej.

W roku jubileuszu 25-lecia Fundacja Nasza Ziemia otrzymała Ekolaur 2019 Polskiej Izby Ekologii za całokształt działalności na rzecz ochrony środowiska naturalnego. W tym roku odbyła się 28. odsłona Akcji Sprzątanie świata – Polska.

Bardzo cieszymy się, że udało się nam zostać partnerem Fundacji Nasza Ziemia oraz Akcji Sprzątania Świata – Polska 2022. Sądzimy, że poprzez wspólne działanie zachęcimy polskich kierowców do przesiadania się do bezemisyjnych samochodów elektrycznych i jako Hyundai Motor Poland zamierzamy tę współpracę jak najlepiej wykorzystać poprzez zaangażowanie się w różne projekty Fundacji z obszaru ekologii i elektromobilnościPaulina Tycner Kierownik Marketingu i PR Hyundai Motor Poland

Bezemisyjny Hyundai KONA Electric będzie nam towarzyszyć podczas wyjazdów Kwatery Głównej Akcji Sprzątanie świata – Polska do miejsc, które będziemy sprzątać w ramach 29. edycji tego wydarzenia. Ale nie tylko. Dzięki naszemu partnerowi będziemy mogli częściej odwiedzać szkoły w całej Polsce, które współpracują z nami w ramach programu „ecoedukacja”. Chętnie będziemy również dzielić się naszymi doświadczeniami i wrażeniami z eksploatacji tego samochodu, bowiem wierzymy, że elektromobilność to zmniejszanie negatywnego wpływu na środowisko –  powiedziała Beata Butwicka Prezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia

Hyundai KONA Electric to samochód elektryczny, który oferuje wszystko, czego potrzeba, aby cieszyć się bezemisyjną mobilnością w najlepszym wydaniu. Łącząc przestronność i wygląd prawdziwego SUV-a, oferuje jednocześnie imponujący zasięg wynoszący do 484 km (WLTP). Samochód został wyposażony w najnowocześniejsze systemy wspomagania kierowcy, dzięki czemu gwarantuje bezpieczeństwo i spokój ducha podczas jazdy.

Hyundai KONA Electric charakteryzuje się szybkim ładowaniem, które od 0 do 80% trwa 75 minut przy wykorzystaniu ładowarki prądu stałego. KONA Electric oferuje także różne możliwości ładowania i typy wtyczek, dzięki czemu można wygodnie ładować ją w garażu lub na stacjach szybkiego ładowania. Pełna gama elektrycznych modeli marki Hyundai wciąż się rozszerza i jest dzisiaj najbardziej zróżnicowana w Europie. Obejmuje pojazdy elektryczne z wodorowymi ogniwami paliwowymi, pojazdy hybrydowe, elektryczne akumulatorowe oraz pojazdy hybrydowe typu plug-in.

 

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...