Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Hyundai Motor Poland i Fundacja Nasza Ziemia nawiązały współpracę na rzecz wspólnej promocji elektromobilności w Polsce

Hyundai Motor Poland i Fundacja Nasza Ziemia nawiązały współpracę na rzecz wspólnej promocji elektromobilności w Polsce. Misją Fundacji Nasza Ziemia jest dążenie do podniesienia poziomu świadomości ekologicznej społeczeństwa, wzmocnienia poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne i aktywizacji do działań służących jego ochronie, m.in. poprzez organizowanie corocznej ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata – Polska.

Partnerstwo jest wyrazem zaangażowania marki Hyundai w promowanie idei zrównoważonego rozwoju, wspieranie ekosystemu zrównoważonej mobilności, oraz promowanie świadomości ekologicznej. W ramach współpracy Hyundai Motor Poland zaangażuje się w ekologiczne inicjatywy Fundacji Nasza Ziemia, a Fundacja będzie użytkować bezemisyjny model Hyundai KONA Electric z akumulatorem 64 kWh i silnikiem o mocy 204 KM oraz zasięgiem 484 km (WLTP) wraz z kartą do ładowania w usłudze Charge myHyundai.

Samochód został oklejony logotypami partnerów, w tym logiem Akcji Sprzątanie świata – Polska, ale również hasłem, które odzwierciedla misję Fundacji Nasza Ziemia: „Czuję Naturę, Dbam o Naszą Ziemię”.

Fundacja Nasza Ziemia to organizacja pozarządowa mająca status Organizacji Pożytku Publicznego, działająca nieprzerwanie od 1994 roku. Fundację założyła Mira Stanisławska-Meysztowicz, Polka na stałe mieszkająca w Australii. Od początku swojego istnienia Fundacja koordynuje największą, ekologiczną akcję w Polsce – Sprzątanie Świata, będącą częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. Fundacja po dziś dzień stanowi sztandarowy punkt w codziennej pracy na rzecz promocji idei nieśmiecenia w naturze.

Założycielka Fundacji i Inicjatorka Akcji Sprzątanie świata – Polska jest między innymi laureatką Orderu Uśmiechu, odznaczoną Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Człowiekiem Polskiej Ekologii. Fundacja Nasza Ziemia może się poszczycić wieloma prestiżowymi nagrodami takimi jak: Złoty Liść Ministra Środowiska, Europejska Nagroda Fundacji Forda czy Flaga Rzeczypospolitej.

W roku jubileuszu 25-lecia Fundacja Nasza Ziemia otrzymała Ekolaur 2019 Polskiej Izby Ekologii za całokształt działalności na rzecz ochrony środowiska naturalnego. W tym roku odbyła się 28. odsłona Akcji Sprzątanie świata – Polska.

Bardzo cieszymy się, że udało się nam zostać partnerem Fundacji Nasza Ziemia oraz Akcji Sprzątania Świata – Polska 2022. Sądzimy, że poprzez wspólne działanie zachęcimy polskich kierowców do przesiadania się do bezemisyjnych samochodów elektrycznych i jako Hyundai Motor Poland zamierzamy tę współpracę jak najlepiej wykorzystać poprzez zaangażowanie się w różne projekty Fundacji z obszaru ekologii i elektromobilnościPaulina Tycner Kierownik Marketingu i PR Hyundai Motor Poland

Bezemisyjny Hyundai KONA Electric będzie nam towarzyszyć podczas wyjazdów Kwatery Głównej Akcji Sprzątanie świata – Polska do miejsc, które będziemy sprzątać w ramach 29. edycji tego wydarzenia. Ale nie tylko. Dzięki naszemu partnerowi będziemy mogli częściej odwiedzać szkoły w całej Polsce, które współpracują z nami w ramach programu „ecoedukacja”. Chętnie będziemy również dzielić się naszymi doświadczeniami i wrażeniami z eksploatacji tego samochodu, bowiem wierzymy, że elektromobilność to zmniejszanie negatywnego wpływu na środowisko –  powiedziała Beata Butwicka Prezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia

Hyundai KONA Electric to samochód elektryczny, który oferuje wszystko, czego potrzeba, aby cieszyć się bezemisyjną mobilnością w najlepszym wydaniu. Łącząc przestronność i wygląd prawdziwego SUV-a, oferuje jednocześnie imponujący zasięg wynoszący do 484 km (WLTP). Samochód został wyposażony w najnowocześniejsze systemy wspomagania kierowcy, dzięki czemu gwarantuje bezpieczeństwo i spokój ducha podczas jazdy.

Hyundai KONA Electric charakteryzuje się szybkim ładowaniem, które od 0 do 80% trwa 75 minut przy wykorzystaniu ładowarki prądu stałego. KONA Electric oferuje także różne możliwości ładowania i typy wtyczek, dzięki czemu można wygodnie ładować ją w garażu lub na stacjach szybkiego ładowania. Pełna gama elektrycznych modeli marki Hyundai wciąż się rozszerza i jest dzisiaj najbardziej zróżnicowana w Europie. Obejmuje pojazdy elektryczne z wodorowymi ogniwami paliwowymi, pojazdy hybrydowe, elektryczne akumulatorowe oraz pojazdy hybrydowe typu plug-in.

 

Reklama