Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

2021 Honda HR-V e:HEV

Aktualności

Hybrydy tematem nowej strony internetowej Hondy

Honda wychodzi naprzeciw polskim kierowcom, zainteresowanym użytkowaniem samochodów hybrydowych. Marka uruchomiła specjalny polskojęzyczny serwis, na łamach którego będzie można znaleźć cenne informacje o działaniu napędów tego rodzaju.

Jako największy producent silników na świecie, Honda jest jednym ze światowych liderów innowacji w dziedzinie technologii hybrydowych. Do końca 2022 roku, wraz z wprowadzeniem kolejnej generacji Hondy Civic, wszystkie najważniejsze modele marki w Europie zostaną wyposażone w zelektryfikowane układy napędowe.

Chcieliśmy przybliżyć polskim kierowcom działanie napędów hybrydowych. Na rynku można spotkać się z ich wieloma wariantami. Każdy z nich daje użytkownikom inne korzyści. Odwiedzając naszą stronę można lepiej poznać różne technologie, a dzięki temu dopasować wybór do własnych potrzeb i oczekiwań
– mówi Ewa Hinz-Bagińska, Marketing & PR Section Manager w polskim oddziale Honda Motor Europe.

Nowa strona o hybrydach została podzielona na sekcje obejmujące ogólne informacje o napędach hybrydowych, opis działania poszczególnych typów układów, gamę modeli Hondy, a także historię elektryfikacji marki. Użytkownicy mogą także wziąć udział w ankiecie, określającej ich preferencje jako kierowców, która zasugeruje im najlepiej dopasowany do ich potrzeb rodzaj napędu.

Warto wspomnieć, że wiedza Hondy na temat układów hybrydowych opiera się na ponad 20 latach doświadczeń. Pierwszym seryjnym autem tego typu była Honda Insight, która miała premierę w 1999 roku. Posiadała ona benzynowo-elektryczny układ hybrydowy z systemem IMA, który wraz z 1-litrowym silnikiem V-TEC sprawił, że Insight był najbardziej oszczędnym samochodem lat 90-tych.

Obecnie najnowsze modele hybrydowe Hondy noszą oznaczenie e:HEV (gdzie „e:” oznacza elektryfikację, a „HEV” – technologię hybrydową, opartą na zasilaniu energią elektryczną). Są one napędzane za pośrednictwem innowacyjnego, opracowanego od podstaw przez Hondę, układu i-MMD. Cechuje się on połączeniem oszczędności ze świetnymi właściwościami jezdnymi, dzięki temu, że moment obrotowy jest przenoszony na koła bezpośrednio z silnika elektrycznego.

Stronę internetową Hondy o hybrydach można odwiedzić pod linkiem: https://www.samochodyhybrydowe.honda.pl/.

Reklama