Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Autonomiczny Volkswagen ID.BUZZ już w 2025 na ulicach Hamburga

Podczas zakończonego w Hamburgu Światowego Kongresu ITS, Volkswagen Samochody Dostawcze oraz dostawca usług mobilności firma MOIA, zaprezentowali możliwe nowe zastosowania związane z dynamicznym rozwojem pojazdów autonomicznych.

Odwiedzający targi mogli zająć miejsce w wygodnych fotelach modelu ID.BUZZ AD w standardowej, przygotowanej przez MOIA konfiguracji shuttle-busa i spoglądając na ekran przed nimi przekonać się, jak można zorganizować autonomiczny transport osób i towarów.

Widzimy siebie jako partnerów miast i chcemy wraz z naszymi usługami mobilności wnieść istotny wkład w poprawę oferty transportowej i bezpieczeństwa na drogach” – podkreślił Michael Obrowski, członek zarządu Volkswagen Samochody Dostawcze. Słowa te skierowane były do burmistrza Hamburga Petera Tschentschera, który odwiedził stoisko marki. To właśnie w jego mieście już w 2025 roku zadebiutują autonomiczne shuttle-busy marki Volkswagen Samochody Dostawcze z floty MOIA. Wiele dużych miast z Europy i z USA zapowiada, że już wkrótce pójdzie w ślady Hamburga.

Odbywający się w Hamburgu Światowy Kongres ITS jest jednym z najważniejszych w skali globalnej miejsc, gdzie prezentowane są najnowsze rozwiązania w zakresie mobilności, z myślą o zastosowaniu ich na całym świecie.

To również najważniejsza międzynarodowa impreza branżowa pokazująca inteligentne systemy i usługi transportowe – wydarzenie, na którym spotykają się specjaliści z branż IT, mobilności i logistyki, a także przedstawiciele polityki i stowarzyszeń branżowych. Głównym tematem spotkań jest m.in. zautomatyzowana, współdzielona mobilność, czyli transformacja sposobu przejazdu: od jazdy z kierowcą, do jazdy autonomicznej.

 

Reklama