Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Rolls-Royce będzie tylko elektryczny – zbliżają się testy drogowe pierwszego modelu

Firma Rolls-Royce Motor Cars ogłosiła, że zbliżają się testy drogowe swojego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu.

Ogłaszając ten przełomowy dla marki moment, dyrektor generalny Rolls-Royce Motor Cars, Torsten Müller-Ötvös, powiedział: „To najbardziej znaczący dzień w historii Rolls-Royce Motor Cars od 4 maja 1904 roku, kiedy nasi ojcowie założyciele, Charles Rolls i Sir Henry Royce, po raz pierwszy spotkali się i uzgodnili, że zamierzają stworzyć „najlepszy samochód na świecie”.

„Wykorzystując najbardziej zaawansowaną technologię dostępną dla nich w tamtym czasie i wykorzystując swoje niezwykłe umysły inżynierskie, ci dwaj pionierzy przenieśli wczesne samochody z silnikiem spalinowym, z hałaśliwych, niewygodnych i prymitywnych środków transportu, ustanawiając zupełnie nowy punkt odniesienia.

„Samochody, które stworzyli, dały światu prawdziwie luksusowe doświadczenie i zapewniły Rolls-Royce’owi najwyższą pozycję, którą Rolls-Royce zajmuje do dziś. Marka nieprzerwanie od ponad wieku definiuje to, co najlepsze w motoryzacji spalinowej.

„Dziś, 117 lat później, z dumą ogłaszam, że Rolls-Royce rozpocznie program testów drogowych niezwykłego nowego produktu, który podniesie globalną rewolucję w pełni elektrycznych samochodów i stworzy pierwszy – i najlepszy – super- luksusowy produkt tego typu. To nie jest prototyp. Jest prawdziwy, zostanie przetestowany na oczach klientów, a nasi klienci odbiorą pierwsze dostawy auta już w czwartym kwartale 2023 roku”

Niezwykła przyszłość

„Dzięki temu nowemu produktowi wyznaczyliśmy nasze referencje do pełnej elektryfikacji całego naszego portfolio produktów do 2030 r. Od tego czasu Rolls-Royce nie będzie już zajmował się produkcją ani sprzedażą jakichkolwiek produktów do silników spalinowych. „Spectre jest żywym spełnieniem proroctwa Charlesa Rollsa. Moja obietnica złożona w imieniu Rolls-Royce Motor Cars jest dotrzymana. Teraz zaczynamy niezwykłe przedsięwzięcie. Jestem dumna, że nadal będziemy popychać najbardziej postępowe i wpływowe kobiety i mężczyzn na świecie do wspaniałej, zelektryfikowanej przyszłości”.

Spectre to nazwa nadana istotom z innego świata, będąca synonimem wielkiej mocy i zjaw; istoty z alternatywnego królestwa, które odczuwają swoją obecność poprzez ulotną manifestację.”

 

 

 

 

Reklama