Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Rolls-Royce będzie tylko elektryczny – zbliżają się testy drogowe pierwszego modelu

Firma Rolls-Royce Motor Cars ogłosiła, że zbliżają się testy drogowe swojego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu.

Ogłaszając ten przełomowy dla marki moment, dyrektor generalny Rolls-Royce Motor Cars, Torsten Müller-Ötvös, powiedział: „To najbardziej znaczący dzień w historii Rolls-Royce Motor Cars od 4 maja 1904 roku, kiedy nasi ojcowie założyciele, Charles Rolls i Sir Henry Royce, po raz pierwszy spotkali się i uzgodnili, że zamierzają stworzyć „najlepszy samochód na świecie”.

„Wykorzystując najbardziej zaawansowaną technologię dostępną dla nich w tamtym czasie i wykorzystując swoje niezwykłe umysły inżynierskie, ci dwaj pionierzy przenieśli wczesne samochody z silnikiem spalinowym, z hałaśliwych, niewygodnych i prymitywnych środków transportu, ustanawiając zupełnie nowy punkt odniesienia.

„Samochody, które stworzyli, dały światu prawdziwie luksusowe doświadczenie i zapewniły Rolls-Royce’owi najwyższą pozycję, którą Rolls-Royce zajmuje do dziś. Marka nieprzerwanie od ponad wieku definiuje to, co najlepsze w motoryzacji spalinowej.

„Dziś, 117 lat później, z dumą ogłaszam, że Rolls-Royce rozpocznie program testów drogowych niezwykłego nowego produktu, który podniesie globalną rewolucję w pełni elektrycznych samochodów i stworzy pierwszy – i najlepszy – super- luksusowy produkt tego typu. To nie jest prototyp. Jest prawdziwy, zostanie przetestowany na oczach klientów, a nasi klienci odbiorą pierwsze dostawy auta już w czwartym kwartale 2023 roku”

Niezwykła przyszłość

„Dzięki temu nowemu produktowi wyznaczyliśmy nasze referencje do pełnej elektryfikacji całego naszego portfolio produktów do 2030 r. Od tego czasu Rolls-Royce nie będzie już zajmował się produkcją ani sprzedażą jakichkolwiek produktów do silników spalinowych. „Spectre jest żywym spełnieniem proroctwa Charlesa Rollsa. Moja obietnica złożona w imieniu Rolls-Royce Motor Cars jest dotrzymana. Teraz zaczynamy niezwykłe przedsięwzięcie. Jestem dumna, że nadal będziemy popychać najbardziej postępowe i wpływowe kobiety i mężczyzn na świecie do wspaniałej, zelektryfikowanej przyszłości”.

Spectre to nazwa nadana istotom z innego świata, będąca synonimem wielkiej mocy i zjaw; istoty z alternatywnego królestwa, które odczuwają swoją obecność poprzez ulotną manifestację.”

 

 

 

 

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...