Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

MOBILIZE LIMO – 100% elektryczny hatchback przeznaczony na rynek indywidualnego przewozu osób

Mobilize prezentuje Limo, w 100% elektrycznego, 4-drzwiowego hatchbacka o długości 4,67 m, przeznaczonego na rynek usług taksówkarskich i wynajmu samochodów z kierowcą. Samochód będzie dostępny wyłącznie w najmie w postaci ryczałtów i najmu na minuty.

Mobilize Limo został zaprojektowany przez spółkę joint venture utworzoną w 2018 roku przez Renault Group i Jiangling Motors Group Co, Ltd (JMCG). W projekcie wykorzystano ponad dziesięcioletnią wiedzę i doświadczenie Renault Group i jej sieci w zakresie elektromobilności, dotyczące zarówno pojazdów elektrycznych, jak i związanych z nimi usług.

Światowa premiera modelu odbędzie się 8 września br. podczas targów IAA Mobility 2021 w Monachium na stoisku Renault, w ramach specjalnego dnia poświęconego marce Mobilize. Następnie flota 40 Mobilize Limo zostanie przekazana do eksploatacji w celu przetestowania usług, które będą wprowadzone w Europie w drugim półroczu 2022.

Limo – pierwszy model Mobilize – stanowi odpowiedź naszej nowej marki na zmiany zachodzące na rynku przewozu osób. Oferta, która łączy pojazd i związane z nim usługi, jest doskonałą ilustracją umiejętności odpowiadania na nowe potrzeby użytkowników. Jest również świadectwem wyjątkowego know-how i doświadczenia Renault Group w zakresie usług związanych z mobilnością oraz zdolności RCI Bank and Services do ich finansowania. – Clotilde Delbos, dyrektor generalna Mobilize

 

Ekonomiczny, zeroemisyjny model dostosowany do usług typu „ride-hailing”

W Europie rynek usług typu „ride-hailing” (taksówki i samochody z kierowcą) intensywnie się rozwija. Do 2030 roku jego szacunkowa wartość powinna wzrosnąć z obecnych 28 do około 50 mld euro. Jest to również rynek, który będzie się szybko i masowo elektryfikował. Elektryczne modele samochodów staną się niezbędne do wjazdu do stref ograniczonego ruchu w centrach miast, a zwłaszcza coraz liczniejszych w całej Europie stref niskiej emisji (LEZ). Należy pamiętać, że kierowcy poruszają się głównie po mieście i jego okolicach. Przykładowo na 47 500 samochodów do wynajęcia z kierowcą na terenie Francji aż 70% znajduje się w regionie Ile-de-France (źródło: Stacian – dane za 2020 r.)

Mobilize Limo stanowi zatem właściwą odpowiedź na aktualne potrzeby kierowców dotyczące pojazdów zeroemisyjnych, które byłyby jednocześnie prestiżowe, przestronne, komfortowe i ekonomiczne. Z zasięgiem ok. 450 km (aktualnie w trakcie homologacji WLTP) i cichą, pozbawioną wstrząsów i drgań jazdą samochód został stworzony, aby rozwiać wszelkie obawy kierowców i menedżerów flot dotyczące samochodów elektrycznych.

 

Mobilize Limo trafi do sprzedaży w formule łączącej samochód i związane z nim usługi, skierowanej do różnego rodzaju kierowców: taksówkarzy, firm oferujących wynajem samochodu z kierowcą i inne usługi przewozu osób (transport medyczny, współużytkowanie itd.). Dzięki ofercie Mobilize wszyscy biznesowi użytkownicy będą mogli skorzystać z pełnego pakietu usług dostosowanego do ich potrzeb, niezależnie od tego, czy prowadzą działalność na cały etat, na pół etatu czy dorywczo. Usługi będą również dostępne dla innych elektrycznych modeli Renault Group.

 

Umowy najmu, oferowane przez Mobilize i obsługiwane przez RCI Bank and Services, będą elastyczne zarówno pod względem przebiegu, jak i czasu trwania. Dla kierowców okazjonalnych przewidziana została formuła „ile jeździsz, tyle płacisz” (pay as you drive). A dla firm taksówkarskich i wynajmujących samochody z kierowcą Mobilize będzie oferować, dzięki współpracy z partnerskimi startupami, kompleksowe rozwiązanie (obsługa dyspozytorska, płatności, rozliczenia, ładowanie, usługi mobilne itd.) w celu optymalizacji kosztów eksploatacji TCO (całkowitych kosztów posiadania) i zapewnienia wysokiej jakości usługi dla klientów.

Zryczałtowane pakiety Mobilize obejmować będą również gwarancję producenta, przeglądy i ubezpieczenie pojazdu oraz rozwiązania w zakresie ładowania akumulatorów. Atrakcyjne cenowo pakiety „all inclusive” pozwolą zapewnić absolutny spokój ducha kierowcom i zostaną zaprezentowane w późniejszym terminie.

 

Elegancki i atrakcyjny design

 

Limo ma 4,67 m długości, 1,83 m szerokości i 1,47 m wysokości, co pod względem wymiarów zbliża go do modeli z segmentu D. Jest to elegancki, atrakcyjny czterodrzwiowy hatchback z krótką pokrywą silnika i opadającym ku tyłowi dachem. Nowoczesna, płynna i dynamiczna sylwetka świetnie wpisuje się w proces przechodzenia na napędy elektryczne. Limo, oferowany w trzech najbardziej popularnych wśród klientów kolorach nadwozia (Metallic Black, Metallic Grey, Glossy White), prezentuje się naprawdę okazale i buduje wizerunek wysokiej jakości i wyrafinowania.

 

Jego wyróżnikami są:

•zlicowane klamki, elektrycznie wysuwające się z chwilą odblokowania drzwi

•wysmukłe światła z diodami LED o oryginalnym kształcie i sekwencyjne kierunkowskazy

•logo Mobilize z przodu i z tyłu nadwozia oraz umieszczony przy bocznych lusterkach napis „Mobilize Limo”

•wykończone przydymionym lakierem bezbarwnym 17-calowe aluminiowe obręcze kół.

 

Panującą we wnętrzu atmosferę absolutnego spokoju podkreśla aksamitna, miękka w dotyku i łatwa do czyszczenia tapicerka ze skóry ekologicznej. Płaty drzwi z ozdobnymi listwami świetlnymi i metalopodobnymi wstawkami podkreślają wysoką jakość wykończenia, a siedem dostępnych kolorów pozwala spersonalizować oświetlenie ambientowe w kabinie. Logo Mobilize pojawia się między innymi na kierownicy i dywanikach podłogowych.

Deska rozdzielcza, wykonana z wysokiej jakości materiałów i ozdobiona wstawkami z karbonowym motywem, jest godna hatchbacków z tego segmentu. Na szerokim górnym pasie deski rozdzielczej zamontowane zostały dwa cyfrowe ekrany: wyświetlacz zespołu zegarów i wskaźników o przekątnej 10,25 cala i umieszczony w jej środkowej części ekran dotykowy o przekątnej 12,3 cala do obsługi multimediów.

 

Elektryczny napęd Limo jest jego największym atutem! Dzięki temu samochód doskonale nadaje się do jazdy po mieście, gdzie dominują usługi przewozu osób. Ale niezależnie od miejsca użytkowania, zasięg ok. 450 km zapewnia kierowcom od jednego do dwóch pełnych dni pracy bez doładowywania akumulatorów. Prestiżowy, przestronny i połączony ze światem Limo stanowi dowód umiejętności Mobilize odpowiadania na potrzeby zarówno użytkowników biznesowych, jak i indywidualnych – Gilles Normand, dyrektor pionu samochodów Mobilize

 

Wysoki poziom komfortu podróżowania kierowcy i pasażerów

Głównym wyznacznikiem przy projektowaniu Mobilize Limo było maksymalne ułatwienie działalności usługowej i użytkowania samochodu. Chodziło o zapewnienie jak najwyższego komfortu i praktyczności zarówno kierowcy, jak i pasażerom.

Miejsce kierowcy Limo zapewnia zawodowym kierowcom maksimum komfortu pod względem ergonomii i akustyki w pobudzającym zmysły wnętrzu. Fotel kierowcy posiada regulację w ośmiu płaszczyznach (fotel pasażera – w czterech), a kierownica – regulację wysokości i głębokości, co zapewnia idealną pozycję za kierownicą bez względu na typ sylwetki. Między przednimi siedzeniami znajduje się chłodzony schowek.

Dzięki dużemu, wynoszącemu 2,75 m rozstawowi osi Mobilize Limo oferuje wyjątkowo dużo miejsca pasażerom na tylnych siedzeniach. Świadczy o tym chociażby godny aut wyższej klasy promień na wysokości kolan, wynoszący 288 mm. Dostęp do tylnych siedzeń jest ułatwiony dzięki dużemu kątowi otwarcia drzwi. Tylna kanapa może wygodnie pomieścić trzy osoby, między innymi dzięki całkowicie płaskiej podłodze. Jest wyposażona w środkowy składany podłokietnik z dwoma uchwytami na kubki. Do dyspozycji pasażerów na tylnych siedzeniach są również dwa gniazda USB umożliwiające podłączenie smartfonów lub tabletów. Tylne siedzenia są ponadto wyposażone w oddzielną regulację głośności systemu audio, nawiewy z regulacją kierunku strumienia powietrza oraz lampki do czytania.

Pojemność bagażnika Mobilize Limo wynosi 411 litrów. Dzięki znacznej długości przestrzeni ładunkowej jest praktyczny przy załadunku dużych walizek. Pod podłogą bagażnika zamontowane jest dojazdowe koło zapasowe.

 

Płynna i stymulująca jazda

Mobilize Limo jest napędzany wydajnym silnikiem elektrycznym o mocy 110 kW (150 KM) i dysponuje natychmiast dostępnym momentem obrotowym 220 Nm. Taka moc zapewnia dynamiczne przyspieszenia w każdej sytuacji i dużą wszechstronność użytkowania.

Limo gwarantuje elastyczną, płynną jazdę w środowisku miejskim i podmiejskim. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9,6 sekundy, a jego prędkość maksymalna jest ograniczona do 140 km/h. Kierowca ma do wyboru trzy tryby jazdy (ECO, NORMAL i SPORT). Może także wybrać jeden z trzech poziomów siły hamowania z odzyskiwaniem energii, które może ustawić w menu samochodu.

Limo jest wyjątkowo zwrotny w mieście dzięki średnicy zawracania wynoszącej 11,2 m. Jest także wyposażony w system generowania dźwięków VSP (vehicle sound pedestrian), który sygnalizuje jego zbliżanie się pieszym i innym pojazdom w mieście. Od momentu włączenia trybu Drive system pozostaje stale aktywny do prędkości 30 km/h.

Prosty i skuteczny system łączności ze światem

Pokładowy system multimedialny Mobilize Limo umożliwi klonowanie ekranu smartfonów na centralnym ekranie dotykowym o przekątnej 12,3 cala. Większość kierowców korzysta z własnych urządzeń mobilnych do nawigacji czy łączenia się z różnymi platformami (takimi jak np. Uber).

Dedykowana specjalnie dla Limo aplikacja kierowcy umożliwia również dostęp do informacji o pojeździe, geolokalizację pojazdu oraz zdalne sterowanie niektórymi funkcjami (otwieranie/zamykanie drzwi, wstępne ogrzewanie lub schładzanie kabiny, aktywacja ładowania akumulatora trakcyjnego itd.)

Kompatybilny z wszystkimi typami terminali ładowania

Mobilize Limo ma chłodzony cieczą akumulator trakcyjny o pojemności 60 kWh. Umożliwia pokonanie w cyklu WLTP (w trakcie homologacji) dystansu ok. 450 km bez ładowania. Jest to zasięg wystarczający na więcej niż jeden intensywny dzień pracy, biorąc pod uwagę średnie przebiegi dzienne profesjonalnych użytkowników (250 km/dzień), co powinno uspokoić nawet dużo jeżdżących kierowców.

Mobilize Limo jest kompatybilny ze wszystkimi najbardziej rozpowszechnionymi typami terminali ładowania AC i DC, co oznacza, że może być ładowany ze wszystkich publicznych stacji ładowania i domowych urządzeń typu Wallbox. Można go również doładowywać ze zwykłych gniazdek domowych. W trybie szybkiego ładowania możliwe jest odzyskanie 250 km zasięgu w ciągu zaledwie 40 minut.

Zaawansowane technologie zapewniające optymalny poziom bezpieczeństwa Limo jest wyposażony w zapewniające optymalną widoczność w nocy oświetlenie w 100% LED. Ma także w standardzie 8 poduszek powietrznych (2 czołowe, 2 boczne przednie, 2 boczne tylne i 2 kurtynowe) oraz zaawansowane technologie wspomagania prowadzenia:

– Aktywny regulator prędkości (Adaptative Cruise Control)

– System monitorowania martwego pola (Blind Spot Detection)

– System kontroli pasa ruchu i asystent utrzymania pasa ruchu (Lane Change Assist, Lane Keeping Assist, Lane Deviation Warning)

– System wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania pieszych (Front Collision Warning, Pedestrian Collision Warning, Advanced Emergency Braking)

– System rozpoznawania znaków drogowych (Traffic sign recognition)

– Kamera 360° (Around View Monitor)

– Czujniki wspomagania parkowania przodem i tyłem (Front and rear parking radar)

– Ostrzeganie o obecności innych pojazdów podczas jazdy do tyłu (Rear Cross Traffic Alert)

– Kontrolka niezamknięcia drzwi (Door Opening Alarm)

W zależności od rynku samochód będzie można również wyposażyć w Pakiet zimowy obejmujący podgrzewane siedzenia i podgrzewaną kierownicę.

 

 

Reklama