Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Do gamy Sportage dołącza nowa wersja hybrydowa typu plug-in

Kia Europe zaprezentowała Sportage w wersji na rynki europejskie, który dopracowano tak, aby popularny SUV ustanowił nowe standardy w segmencie tego typu aut w Europie.

Nowa Kia Sportage łączy w sobie elegancką, ale muskularną i nowoczesną stylistykę nadwozia z najnowocześniejszym wnętrzem klasy premium, którego najbardziej wyjątkowym elementem jest zakrzywiony wyświetlacz. Integruje on najnowsze osiągnięcia z dziedziny łączności ze światem zewnętrznym oraz z innymi urządzeniami.

Europejska wersja Kia Sportage, skonstruowana na nowej platformie podłogowej, oferuje optymalnie dostosowane do europejskich dróg rozstaw osi, wymiary i proporcje. Bardzo skrupulatne podejście do projektowania pomogło w stworzeniu SUV-a, który idealnie pasuje do wymagań europejskich nabywców. Świadczą o tym codzienna funkcjonalność i wszechstronność nowego Sportage. W porównaniu z modelem poprzedniej generacji znacznie zwiększono pojemność bagażnika, przestrzeń nad głową i miejsce na nogi.

Dodatkowo, możliwości europejskiej wersji Sportage zwiększają najnowocześniejsze hybrydowe układy napędowe, które przyczyniają się do radykalnej redukcji emisji i do zmniejszenia zużycia paliwa. Zaawansowana technologicznie odmiana hybrydowa typu plug-in (PHEV), to kolejna nowość w europejskiej gamie najpopularniejszego SUV-a marki Kia. Nowy Sportage PHEV może poruszać się bezemisyjnie, wyłącznie z wykorzystaniem napędu elektrycznego, a jego zasięg na energii elektrycznej wystarcza do zaspokojenia większości codziennych podróży z domu do pracy lub na codzienne zakupy. Najnowsze silniki benzynowe i wysokoprężne również są oferowane i dostępne w różnych wariantach mocy, dzięki czemu Sportage obejmuje zróżnicowane potrzeby klientów w całej Europie.

W nowym Sportage debiutują liczne rozwiązania technologiczne, dzięki którym popularny SUV gwarantuje dynamiczne właściwości jezdne. Dzięki kontroli pracy amortyzatorów w czasie rzeczywistym, elektronicznie sterowane zawieszenie nowej generacji (ECS) oferuje znakomity komfort tłumienia nierówności i najwyższy poziom bezpieczeństwa. Nowy tryb jazdy w terenie zapewnia wyjątkowe możliwości poruszania się w trudniejszych warunkach, takich jak śnieg, błoto i piasek.

Nowy Sportage jest też liderem w dziedzinie bezpieczeństwa i oferuje zarówno bierne, jak i aktywne, zaawansowane technologicznie systemy z rodziny DriveWise. W tym również pakiet nowoczesnych systemów wspomagania kierowcy (ADAS).

Całkowicie nowy Sportage został starannie zaprojektowany i dopracowany specjalnie dla klientów w Europie. Najpopularniejszy SUV marki Kia ustanawia nowe wzorce w swoim segmencie” – mówi Jason Jeong, Prezes Kia Europe.

„Dzięki odważnemu i nowatorskiemu designowi nadwozia i zaawansowanemu technologicznie wnętrzu, nowy Sportage łączy dynamiczne właściwości jezdne i wysoką precyzję prowadzenia z wiodącą w klasie pod względem jakości wykończenia kabiną. Z jakością wykonania znaną z samochodów segmentu premium idealnie współgrają nowoczesne rozwiązania techniczne”.

„Nowy Sportage jest również wyposażony w zaawansowane technologiczne zelektryfikowane układy napędowe – oferujemy wydajne, przyjazne dla środowiska modele hybrydowe, które zaspokoją zróżnicowane potrzeby klientów. Całkowicie nowy Sportage z napędem hybrydowym typu plug-in, charakteryzujący się zerową emisją spalin, jeszcze bardziej odzwierciedla misję Kia, która polega na przyspieszeniu przejścia na zrównoważoną mobilność w Europie” – dodał Jeong.

U podstaw nowego Sportage w wersji europejskiej leżą wydajność, moc i osiągi

Nowy Sportage będzie dostępny z szeroką gamą mocnych i wydajnych układów napędowych, w tym z najnowocześniejszymi hybrydowymi, a także z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi najnowszej generacji, które charakteryzują się niską emisją spalin.

Od samego początku prac projektowych nad nowym Sportage wiadomo było, że do jego napędu będą służyć najnowsze zelektryfikowane układy napędowe, dzięki którym będzie on jednym z najbardziej wydajnych SUV-ów dostępnych na rynku. Skonstruowany w oparciu o zaawansowaną platformę podłogową przystosowaną do zelektryfikowanych układów napędowych – zarówno hybrydowych (HEV), jak i hybrydowych typu plug-in (PHEV) – nowy Sportage w wersji europejskiej to SUV bezkompromisowy i ekologiczny.

Rozmieszczenie podzespołów układu napędowego w wersjach HEV i PHEV zostało tak przemyślane, aby nie wpływały one negatywnie ani na wielkość przedziału pasażerskiego, ani na pojemność bagażnika. W wersji HEV akumulator znajduje się pod tylną kanapą, dzięki czemu przestrzeń na nogi dla pasażerów drugiego rzędu jest taka sama, jak w Sportage z silnikiem spalinowym. W nowym najpopularniejszym SUV-ie marki Kia w wersji PHEV akumulator jest umieszczony centralnie między osiami pod podłogą auta, co zapewnia równomierny rozkład masy oraz nie ogranicza przestronności wnętrza.

Sportage PHEV jest wyposażony w wielokrotnie nagradzaną 1,6-litrową jednostkę napędową T-GDI, w silnik elektryczny o mocy 66,9 kW oraz w akumulator litowo-jonowy zdolny zmagazynować 13,8 kWh energii. Układ napędowy generuje łączną moc systemową 265 KM, przy czym silnik spalinowy osiąga moc 180 KM.

Najnowocześniejszy akumulator w Sportage PHEV jest wyposażony w zaawansowaną technologicznie jednostkę zarządzającą pracą akumulatora, która stale monitoruje jego stan, w tym takie czynniki, jak poziom prądu, napięcie, izolację oraz diagnostykę błędów. Akumulator jest również wyposażony w zaawansowaną jednostkę monitorowania ogniw, która mierzy i monitoruje zarówno ich napięcie, jak i temperaturę.

Nowa Kia Sportage przeznaczona dla klientów w Europie – w tym również premierowy model PHEV – zadebiutuje podczas pierwszego Salonu Samochodowego IAA Mobility w Monachium, który odbędzie się w dniach 7-12 września. Odwiedzający go znajdą stoisko marki Kia na Placu Odeona.

Sprzedaż nowej Kia Sportage rozpocznie się jeszcze w tym roku.

 

 

 

 

Reklama