Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

CUPRA stawia na pełną elektryfikację

Właśnie zadebiutował nowy model CUPRA UrbanRebel Concept. Jego światowa premiera odbyła się podczas przedpremierowego otwarcia nowego CUPRA City Garage w Monachium na targach IAA Mobility. Tymczasem w fabryce w Zwickau rozpoczęto produkcję pierwszych części CUPRA Born.

CUPRA pojawiła się na targach IAA Mobility w Monachium, aby przedstawić wizję elektrycznej przyszłości marki. Najnowszy samochód koncepcyjny, CUPRA UrbanRebel Concept, po raz pierwszy zaprezentowano publiczności podczas przedpremierowego otwarcia nowego studia CUPRA City Garage w Monachium.

Mamy ambicję, aby do 2030 roku CUPRA stała się marką w pełni zelektryfikowaną. W tym roku wprowadzamy na rynek model CUPRA Born. W 2024 roku pojawi się CUPRA Tavascan, a następnie przyjdzie czas CUPRY UrbanRebel, nowej interpretacji niewielkiego, bezemisyjnego miejskiego samochodu. CUPRA całkowicie skupi się na elektryfikacji, podczas gdy SEAT oferować będzie auta z napędem hybrydowym i wysokowydajnymi silnikami spalinowymi. Będziemy uważnie śledzili stosunek klientów do samochodów elektrycznych oraz rozwój infrastruktury w Europie – komentuje Wayne Griffiths, dyrektor generalny CUPRA.

Koncepcja nowego modelu UrbanRebel będzie miała wpływ na wersję drogową miejskiego samochodu elektrycznego i będzie wyznaczała nową drogę firmy w zakresie elektryfikacji i technologii. Niewielki miejski samochód elektryczny będzie stanowił strategiczny filar firmy wg. Griffiths’a. SEAT S.A. ma być kluczowym graczem w rozwoju aut elektrycznych przez Volkswagen Group. Hiszpański producent jest liderem Grupy w rozwoju miejskich aut elektrycznych, a pozostałe spółki Volkswagen Group rozwijają platformę dla pojazdów oraz system oprogramowania CARIAD. Od 2025 roku z hiszpańskich linii produkcyjnych ma zjeżdżać ponad 500 tys. samochodów różnych marek Grupy rocznie.

Aby go osiągnąć, firma opracowała plan pod nazwą Future: Fast Forward. Zakłada on stworzenie miejskiego samochodu elektrycznego, który będzie miał szansę przeobrazić cały hiszpański przemysł motoryzacyjny.

Rekordy sprzedaży

Podczas przedpremierowego otwarcia Griffiths opowiedział także o wynikach CUPRY, znacząco przewyższających oczekiwania. Od momentu premiery trzy lata temu sprzedano ponad 100 000 samochodów. Między styczniem a sierpniem tego roku Formentor stanowił 2/3 wszystkich sprzedanych samochodów marki.

Napędzana jego sukcesem CUPRA odnotowała trzycyfrowy wzrost sprzedaży w porównaniu z tym samym okresem w 2020 roku. CUPRA przekroczyła również swój pierwotny cel – osiągnięcie obrotu w wysokości 1 miliarda euro w 2021 roku. Marka z powodzeniem ustanowiła silną pozycję w Europie na takich rynkach jak Niemcy, Hiszpania, Wielka Brytania, Włochy i Francja, a także rozszerzyła działalność na kraje poza Europą: Meksyk, Izrael i Turcję.

Nowe studio City Garage w sercu Monachium

Data rozpoczęcia targów IAA Mobility współgrała z otwarciem najnowszego CUPRA City Garage. To wyjątkowa lokalizacja w samym sercu niemieckiego miasta.

Powierzchnie City Garage to także miejsca wydarzeń kulturalnych, które przyczynią się do odkrywania nowych, lokalnych talentów, wspierając ich rozwój. Będą one zlokalizowane w kultowych miejscach i inspirowane atmosferą każdego z miast – tak dyrektor generalny CUPRA komentuje wizję stojącą za siecią miejskich showroomów.

Studia CUPRA to miejsca spotkań – pozwalają klientom doświadczyć świata marki. Po Mexico City i Hamburgu Griffiths ogłosił kolejne, planowane lokalizacje.

Jutro otwieramy nowy City Garage w Mediolanie, a wkrótce będziemy także w Madrycie, Rotterdamie, Lizbonie i Berlinie. Planujemy również otwarcie City Garage w Sydney w 2022 roku. Konsekwentnie dążymy do osiągnięcia statusu globalnej marki, dlatego do końca 2022 roku chcemy stworzyć silną sieć sprzedaży na całym świecie i wyszkolić ponad 1200 CUPRA Masterów – podsumował Griffiths.

CUPRA Born impulsem nowej generacji

CUPRA rozpoczęła produkcję swojego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu, CUPRA Born, w fabryce w Zwickau w Niemczech. Nowy model ma pokazać, że elektryfikacja i sportowa dusza to idealne połączenie. Twórcom CUPRY Born zależało na wzbudzeniu emocji – samochód ma wywoływać sportowe wrażenia zarówno osiągami, jak i wzornictwem. Projekt jest inspirowany tętniącą życiem dzielnicą Barcelony El Born.

CUPRA Born to również impuls do transformacji firmy i początek elektrycznej ofensywy produktowej marki. Dzięki Bornowi chcemy zwiększyć udział CUPRY w sprzedaży SEAT S.A. do 20%. Nowy model CUPRY będzie dostępny na rynku od listopada, a jego sprzedażowa premiera została wpisana w nową strategię dystrybucji – stwierdził Griffiths.

CUPRA Born przyczyni się do zmniejszenia globalnej emisji CO², realizując założenia Unii Europejskiej. Jednocześnie otworzy marce drzwi na nowe rynki międzynarodowe i zwiększy jej obecność w najbardziej zelektryfikowanych krajach. Na rynku pojawi się w listopadzie tego roku.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...