Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Tata Motors prezentuje swój drugi samochód elektryczny

Po ogromnym sukcesie Nexona EV, który dziś ma prawie 70% udziału w rozwijającym się indyjskim rynku pojazdów elektrycznych, Tata Motors przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojej drugiej oferty EV dla segmentu osobistego – całkowicie nowego Tigor EV.

Firma zaprezentowała elektrycznego elektrycznego sedana w charakterystycznym kolorze Teal Blue. Napędzany przez sprawdzoną, najnowocześniejszą architekturę elektryczną wysokiego napięcia – Ziptron, Tigor EV został opracowany w oparciu o trzy filary: Technologia, Komfort i Bezpieczeństwo.

Jest wyposażony w najnowszą technologię w całym układzie napędowym, systemie informacyjno-rozrywkowym, łączności i ładowaniu oraz zapewnia wygodną, ​​płynną i relaksującą jazdę.

Ostatnie kilka lat to pozyskiwanie pierwszych użytkowników pojazdów elektrycznych w Indiach, ale teraz nadszedł czas, aby wszyscy mogli przejść na EV. Dzięki niezwykle udanym doświadczeniom z Nexonem EV możemy śmiało stwierdzić, że pojazdy elektryczne szybko stają się głównym nurtem. Rynek pojazdów elektrycznych osiągnął punkt zwrotny i musimy zaspokoić różnorodne potrzeby klientów i dalej demokratyzować rynek pojazdów elektrycznych za pomocą innego dostępnego i nowoczesnego produktu EV. Cieszymy się, że możemy zaprezentować nasz drugi samochód elektryczny w segmencie osobistym. Dzięki całkowicie nowemu Tigor EV chcemy wprowadzić tę ewolucję do głównego nurtu pojazdów elektrycznych w Indiach, przekazując wszystkim entuzjastom motoryzacji przesłanie do Evolve to Electric.” – powiedział  Viveka Srivatsa, Head-Marketing, Passenger and Electric Vehicles Business Unit, Tata Motors

„Zbudowana na 5 silnych filarach wydajności, technologii, niezawodności, ładowania i komfortu, technologia Ziptron pozwoliła firmie Tata Motors rozwiać w dużym stopniu popularne mity otaczające pojazdy elektryczne w odniesieniu do mocy, użytkowania monsunowego, niezawodności i przydatności do jazdy na długich dystansach, częstotliwości ładowania i tak dalej. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na pojazdy elektryczne konieczne jest zaoferowanie klientom, którzy chcą przejść na elektryczne pojazdy elektryczne, wyboru opcji EV. ” powiedział Pan Anand Kulkarni, wiceprezes ds. linii produktów, pojazdów elektrycznych i architektury ALFA – biznes pojazdów pasażerskich, Tata Motors.

O Tata Tigor EV:

Ziptron jest sercem rewolucyjnych pojazdów elektrycznych Tata Motors i zawiera wszystkie zalety technologii pojazdów elektrycznych. Tigor EV zapewnia maksymalną moc wyjściową 55 kW i maksymalny moment obrotowy 170 Nm. Rozpędza się od 0 do 60 km/h w 5,7 sekundy, zapewniając dynamiczną i ekscytującą jazdę. Potrafi pokonywać najbardziej strome wzniesienia bez żadnych kompromisów.

Jest wyposażony w pakiet akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 26 kWh, który jest efektywnie zapakowany, zapewniając najwyższą energię pokładową w tym segmencie. Oferuje doskonałą dynamikę jazdy i prowadzenie, wspomagane przez niższy środek ciężkości i wyważone zawieszenie zapewniające komfortową jazdę.

Tigor EV jest wyposażony w akumulator i silnik o stopniu ochrony IP 67, dzięki czemu jest odporny na warunki atmosferyczne i problemy. Jest objęty 8-letnią gwarancją na akumulator i silnik o mocy 160 000 KM. Oparty jest na sprawdzonej platformie o konstrukcji kompatybilnej z Rear Crash, a także jest zgodny ze standardem testowym ODB 64. Odporna na uderzenia obudowa akumulatora Tigor EV jest zgodna z normą AIS – 048 dotyczącą penetracji gwoździ na poziomie komórki. Nowy Tigor EV jest kompatybilny z akceptowanym na całym świecie protokołem ładowania CCS2 i może być ładowany zarówno szybko, jak i wolno z dowolnego punktu wtykowego 15 A.

Oprócz cichej kabiny, przestronnych wnętrz z dużą ilością miejsca na głowę i nogi dla wygodnego siedzenia, Tigor EV oferuje również ponad 30 funkcji połączonych samochodów, w tym zdalne polecenia i zdalną diagnostykę, dzięki czemu klienci mogą być w kontakcie ze swoim pojazdem elektrycznym za pośrednictwem telefonów.

Reklama