Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Tata Motors prezentuje swój drugi samochód elektryczny

Po ogromnym sukcesie Nexona EV, który dziś ma prawie 70% udziału w rozwijającym się indyjskim rynku pojazdów elektrycznych, Tata Motors przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojej drugiej oferty EV dla segmentu osobistego – całkowicie nowego Tigor EV.

Firma zaprezentowała elektrycznego elektrycznego sedana w charakterystycznym kolorze Teal Blue. Napędzany przez sprawdzoną, najnowocześniejszą architekturę elektryczną wysokiego napięcia – Ziptron, Tigor EV został opracowany w oparciu o trzy filary: Technologia, Komfort i Bezpieczeństwo.

Jest wyposażony w najnowszą technologię w całym układzie napędowym, systemie informacyjno-rozrywkowym, łączności i ładowaniu oraz zapewnia wygodną, ​​płynną i relaksującą jazdę.

Ostatnie kilka lat to pozyskiwanie pierwszych użytkowników pojazdów elektrycznych w Indiach, ale teraz nadszedł czas, aby wszyscy mogli przejść na EV. Dzięki niezwykle udanym doświadczeniom z Nexonem EV możemy śmiało stwierdzić, że pojazdy elektryczne szybko stają się głównym nurtem. Rynek pojazdów elektrycznych osiągnął punkt zwrotny i musimy zaspokoić różnorodne potrzeby klientów i dalej demokratyzować rynek pojazdów elektrycznych za pomocą innego dostępnego i nowoczesnego produktu EV. Cieszymy się, że możemy zaprezentować nasz drugi samochód elektryczny w segmencie osobistym. Dzięki całkowicie nowemu Tigor EV chcemy wprowadzić tę ewolucję do głównego nurtu pojazdów elektrycznych w Indiach, przekazując wszystkim entuzjastom motoryzacji przesłanie do Evolve to Electric.” – powiedział  Viveka Srivatsa, Head-Marketing, Passenger and Electric Vehicles Business Unit, Tata Motors

„Zbudowana na 5 silnych filarach wydajności, technologii, niezawodności, ładowania i komfortu, technologia Ziptron pozwoliła firmie Tata Motors rozwiać w dużym stopniu popularne mity otaczające pojazdy elektryczne w odniesieniu do mocy, użytkowania monsunowego, niezawodności i przydatności do jazdy na długich dystansach, częstotliwości ładowania i tak dalej. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na pojazdy elektryczne konieczne jest zaoferowanie klientom, którzy chcą przejść na elektryczne pojazdy elektryczne, wyboru opcji EV. ” powiedział Pan Anand Kulkarni, wiceprezes ds. linii produktów, pojazdów elektrycznych i architektury ALFA – biznes pojazdów pasażerskich, Tata Motors.

O Tata Tigor EV:

Ziptron jest sercem rewolucyjnych pojazdów elektrycznych Tata Motors i zawiera wszystkie zalety technologii pojazdów elektrycznych. Tigor EV zapewnia maksymalną moc wyjściową 55 kW i maksymalny moment obrotowy 170 Nm. Rozpędza się od 0 do 60 km/h w 5,7 sekundy, zapewniając dynamiczną i ekscytującą jazdę. Potrafi pokonywać najbardziej strome wzniesienia bez żadnych kompromisów.

Jest wyposażony w pakiet akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 26 kWh, który jest efektywnie zapakowany, zapewniając najwyższą energię pokładową w tym segmencie. Oferuje doskonałą dynamikę jazdy i prowadzenie, wspomagane przez niższy środek ciężkości i wyważone zawieszenie zapewniające komfortową jazdę.

Tigor EV jest wyposażony w akumulator i silnik o stopniu ochrony IP 67, dzięki czemu jest odporny na warunki atmosferyczne i problemy. Jest objęty 8-letnią gwarancją na akumulator i silnik o mocy 160 000 KM. Oparty jest na sprawdzonej platformie o konstrukcji kompatybilnej z Rear Crash, a także jest zgodny ze standardem testowym ODB 64. Odporna na uderzenia obudowa akumulatora Tigor EV jest zgodna z normą AIS – 048 dotyczącą penetracji gwoździ na poziomie komórki. Nowy Tigor EV jest kompatybilny z akceptowanym na całym świecie protokołem ładowania CCS2 i może być ładowany zarówno szybko, jak i wolno z dowolnego punktu wtykowego 15 A.

Oprócz cichej kabiny, przestronnych wnętrz z dużą ilością miejsca na głowę i nogi dla wygodnego siedzenia, Tigor EV oferuje również ponad 30 funkcji połączonych samochodów, w tym zdalne polecenia i zdalną diagnostykę, dzięki czemu klienci mogą być w kontakcie ze swoim pojazdem elektrycznym za pośrednictwem telefonów.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...