Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Runda elektrycznego ADAC Opel e-Rally Cup w ramach Barum Czech Rally Zlín

Barum Czech Rally Zlín, który odbędzie się w dniach 27–29 sierpnia, jest podwójnie ważny dla Opel Motorsport w sezonie rajdowym 2021 r. W ramach czeskiej rundy ERC zaplanowano pierwszą międzynarodową prezentację jednomarkowego rajdowego pucharu samochodów elektrycznych ADAC Opel e-Rally Cup.

Nowy Opel Corsa Rally4, który ma już na koncie szereg zwycięstw i wizyt na podium na szczeblu krajowym, da pierwszy międzynarodowy występ na asfaltowych szlakach wokół przemysłowego miasta Zlin w południowo-wschodnich Czechach.

Fabryczny kierowca Opla Marijan Griebel (32 l.), mistrz Europy juniorów z 2016 i 2017 r., poprowadzi nowego 208‑konnego Opla Corsę Rally4. Jego pilotem w prywatnym sportowym samochodzie z Rüsselsheim jest Tobias Braun (26 l.), również jeden z najlepszych w swojej kategorii. Ekipa Opla ma prosty cen: „Konkurencja jest naprawdę mocna, ale my nie zamierzamy wyłącznie rywalizować. Chcemy dowieść znacznego potencjału Corsy Rally4 i dać z siebie wszystko, by znaleźć się w czołówce” — wyjaśnia Griebel.

Uczestnicy ADAC Opel e‑Rally Cup na pewno będą bacznie obserwować poczynania Griebela i Brauna w Corsie Rally4. Tym bardziej, że w 2022 r. jeden z nich będzie miał okazję reprezentować ADAC Opel Rally Junior Team w samochodzie tego samego typu i dalej rozwijać się jako kierowca.

Ważne wydarzenie sezonu w pierwszym jednomarkowym rajdowym pucharze samochodów elektrycznych

Barum Czech Rally Zlín jest bardzo szczególnym wyzwaniem dla uczestników pucharu. Szybkie trasy asfaltowe tradycyjnych zawodów są bardzo wymagające dla młodych zespołów i ich sportowych samochodów elektrycznych. W czasie trzydniowych zmagań ekipy w Oplach Corsa‑e Rally będą miały do pokonania łącznie 522,72 kilometra, z czego 147,33 kilometra przypada na 12 bardzo trudnych odcinków specjalnych.

Przed startem oczywistym liderem ADAC Opel e‑Rally Cup pozostaje Laurent Pellier. Bezbłędne występy w dwóch poprzednich rundach zapewniły 26‑letniemu Francuzowi maksymalny wynik 80 punktów. Jego bezpośrednim rywalem jest Luca Waldherr w Corsie‑e Rally z Opel Austria. Po piętach depczą im najlepsi niemieccy kierowcy Max Reiter i Alexander Kattenbach.

Gościnny występ gwiazdy WRC Yohana Rossela w Corsie‑e Rally TotalEnergies

Uczestnicy ADAC Opel e‑Rally Cup mogą spodziewać się jeszcze jednego poważnego wyzwania na Barum Czech Rally Zlín. Yohan Rossel, międzynarodowy kierowca najwyższej próby, ogłosił, że wystąpi gościnnie w elektrycznym pucharze. 26‑latek z Francji jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników z tego kraju. Po trzecim zwycięstwie w sezonie, odniesionym Citroënem C3 Rally2 w belgijskiej rundzie WRC, Rossel prowadzi w rankingach WRC3. W Rajdzie Barum Rally rajdowy mistrz Francji z 2019 r. i jego pilot Alex Coria pojadą Corsą‑e Rally zgłoszoną przez Opel Motorsport i zaprojekowaną przez partnera Opla, TotalEnergies. „Nie mogę się doczekać mojego pierwszego startu elektrycznym samochodem rajdowym” — powiedział gwiazdor WRC. „Na pewno będę się musiał przyzwyczaić do Corsy‑e Rally, ale z Alexem cieszymy się z udziału w tym rajdzie i możliwości zdobywania doświadczenia. Zrobimy wszystko, by jako goście ADAC Opel e‑Rally Cup zaprezentować się z najlepszej strony na tle rywali. Nie mam wątpliwości, że zabawa będzie przednia. Chciałbym podziękować Opel Motorsport i TotalEnergies za udostępnieniem nam Corsy‑e Rally”.

Relację z pierwszego na świecie jednomarkowego rajdowego pucharu samochodów elektrycznych można będzie zobaczyć na kanale Eurosport we wtorkowym magazynie „ERC – All Access”, w którym przedstawiona zostanie także sylwetka lidera rankingu Laurenta Pelliera.

Reklama