Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Program „Mój elektryk”- nawet 27 tys. zł na dofinansowanie zakupu samochodu elektrycznego

W lipcu ruszy nowy program dotacji do zakupu samochodów elektrycznych, prowadzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – „Mój elektryk”.

Na początek o dofinansowanie będą mogli starać się tylko klienci indywidualni. Później, po uzgodnieniu z Brukselą, wsparcie obejmie też przedsiębiorców, samorządowców, fundacje, stowarzyszenia i – przede wszystkim – firmy leasingowe. Obecnie większość nowych samochodów osobowych (a tylko nowe auta na prąd będą objęte wsparciem) trafia do klientów właśnie w formie leasingu i wynajmu długoterminowego.

 

Jak wynika z informacji portalu WysokieNapiecie.pl kwota dofinansowania do zakupu auta elektrycznego dla osób fizycznych wyniesie 18750 zł. Klienci posiadający Kartę Dużej Rodziny (z przynajmniej trójką dzieci na utrzymaniu) będą mogli liczyć na wsparcie w wysokości 27000 zł. Według danych MRiPS korzysta z niej dziś ponad milion polskich rodzin (na ok. 14,5 mln gospodarstw domowych w całym kraju).

Według informacji WysokieNapiecie.pl resort środowiska szykuje na ten program 100 mln zł, a więc istotnie więcej niż chciał przeznaczyć na „Zielony samochód” (budżet tamtego programu wyniósł 37,5 mln zł). Pieniądze będą pochodzić głównie z opłaty doliczanej do paliwa oraz unijnego Planu Odbudowy

 

Reklama