Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Hiszpanie kupują Solarisy napędzane gazem CNG

Autobusy marki Solaris pojawią się w kolejnym europejskim mieście. Tym razem na zakup pojazdów producenta zdecydował się hiszpański przewoźnik Auvasa, obsługujący pasażerów w Valladolid. Umowa ramowa obejmuje dostawę do 57 Solarisów Urbino napędzanych gazem ziemnym.

Firma Solaris Bus & Coach Sp. z o.o. dostarczy do hiszpańskiego miasta Valladolid do 57 autobusów napędzanych sprężonym gazem ziemnym: do 35 dwunastometrowych i do 22 przegubowych.

Publiczny przewoźnik Auvasa, odpowiedzialny za obsługę pasażerską w Valladolid, zdecydował się na zakup pojazdów producenta w ramach umowy ramowej obejmującej dostawy w latach 2021-2024. Będą to pierwsze autobusy marki Solaris w tym mieście. Całkowita wartość kontraktu przekracza 20 mln euro.

Każdy nowy klient to dla nas powód do dumy i świadectwo najwyższej jakości naszych produktów, które wychodzą naprzeciw różnorodnym oczekiwaniom. Cieszę się, że ulicami miasta z tak bogatą historią i cennymi zabytkami jeździć będą niskoemisyjne autobusy Solaris. To spotkanie historii i nowoczesności będzie stanowić doskonały symbol naszej współpracy” – powiedział Petros Spinaris, Członek Zarządu Solaris Bus & Coach odpowiedzialny za Sprzedaż, Marketing i Customer Service.

Sercem pojazdów zamówionych przez hiszpańskiego przewoźnika będzie silnik przystosowany do pracy z paliwem w postaci sprężonego gazu ziemnego (CNG). Układ napędowy uzupełni automatyczna skrzynia biegów, która zapewni optymalny komfort jazdy dla kierowców i pasażerów. Pięć butli służących do magazynowania sprężonego gazu ziemnego znajdzie się na dachu w przedniej części pojazdu.

Marka Solaris umacnia swoją pozycję na rynku hiszpańskim, a pojazdy producenta pojawiają się na ulicach kolejnych miast. Klienci z Półwyspu Iberyjskiego są zainteresowani przede wszystkim rozbudowaną ofertą w obszarze pojazdów z napędami alternatywnymi. Tylko w tym roku na zakup aż 250 autobusów napędzanych gazem ziemnym CNG zdecydował się przewoźnik EMT z Madrytu, a do niedawno dostarczonych do Barcelony (TMB) autobusów elektrycznych Urbino 18 electric dołączy 30 przegubowych sztuk z napędem hybrydowym.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...