Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Bezemisyjne autobusy wodorowe otrzymują wspólne logo Toyoty i CaetanoBus

CaetanoBus, portugalski producent autobusów, oraz Toyota podjęły decyzję o cobrandingu dwóch modeli bezemisyjnych, elektrycznych autobusów miejskich – wodorowego H2.City Gold i bateryjnego e.City Gold. Toyota jest udziałowcem CaetanoBus oraz dostawcą elektrycznych napędów na wodorowe ogniwa paliwowe do pierwszego z nich.

W 2019 roku Toyota i CaetanoBus wprowadziły technologię wodorowych ogniw paliwowych Toyoty do miejskiego autobusu firmy CaetanoBus. W ten sposób powstał model H2.City Gold, którego napęd opiera się na zestawie ogniw paliwowych, zbiornikach wodoru i innych kluczowych elementach opracowanych i produkowanych przez Toyotę.

W grudniu 2020 roku spółka Toyota Caetano Portugal stała się udziałowcem CaetanoBus, aby bezpośrednio wesprzeć tę firmę w poszerzeniu oferty bezemisyjnych autobusów.

W ciągu ostatniego roku portugalski producent wzmocnił swoją międzynarodową pozycję dzięki rosnącej sprzedaży bezemisyjnych autobusów w całej Europie. Wzrost popularności produktów CaetanoBus odzwierciedla rosnące uznanie dla technologii, możliwości inżynieryjnych i jakości produkcji tej firmy na konkurencyjnym europejskim rynku.

Cobranding bezemisyjnych autobusów wzmacnia nasze wieloletnie partnerstwo z Toyotą oraz naszą pozycję na rynku bezemisyjnych autobusów. Dzięki niemu obie nasze firmy mają okazję podkreślić swoje możliwości technologiczne oraz pełne zaangażowanie w dekarbonizację” – powiedział José Ramos, prezydent CaetanoBus.

H2.City Gold, autobus wodorowy wyposażony w napęd na ogniwa paliwowe Toyoty, ma zasięg 400 km, a jego tankowanie trwa 9 minut. Zarówno ten pojazd, jak i elektryczny model na baterię e.City Gold, otrzymają plakietki z logotypami Caetano oraz Toyota. Oba pojazdy skorzystają na dużej rozpoznawalności i silnej pozycji marki Toyota w Europie.

Cobranding bezemisyjnych autobusów przez CaetanoBus i Toyotę pokazuje ogromne zaufanie, jakie pokładamy w naszej najnowszej inwestycji oraz długofalowej współpracy z Caetano. W ten sposób podkreślamy także, jak ważne dla Toyoty jest rozwijanie bezemisyjnego transportu nie tylko w branży samochodów osobowych, ale znacznie szerzej. W ten sposób konsekwentnie dążymy do osiągnięcia neutralności węglowej” – skomentował Matt Harrison, prezydent i CEO Toyota Motor Europe.

CaetanoBus to portugalski producent autobusów i podwozi. Firma oferuje gamę pojazdów dla miast i lotnisk, a dzięki szerokim możliwościom technicznym opracowuje rozwiązania transportowe indywidualnie dostosowane do potrzeb klientów. CaetanoBus jest także producentem autobusów COBUS – światowego lidera lotniskowego transportu autobusowego. Firma CaetanoBus koncentruje się na rozwoju pojazdów elektrycznych od 1980 roku.

 

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...