Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Bezemisyjne autobusy wodorowe otrzymują wspólne logo Toyoty i CaetanoBus

CaetanoBus, portugalski producent autobusów, oraz Toyota podjęły decyzję o cobrandingu dwóch modeli bezemisyjnych, elektrycznych autobusów miejskich – wodorowego H2.City Gold i bateryjnego e.City Gold. Toyota jest udziałowcem CaetanoBus oraz dostawcą elektrycznych napędów na wodorowe ogniwa paliwowe do pierwszego z nich.

W 2019 roku Toyota i CaetanoBus wprowadziły technologię wodorowych ogniw paliwowych Toyoty do miejskiego autobusu firmy CaetanoBus. W ten sposób powstał model H2.City Gold, którego napęd opiera się na zestawie ogniw paliwowych, zbiornikach wodoru i innych kluczowych elementach opracowanych i produkowanych przez Toyotę.

W grudniu 2020 roku spółka Toyota Caetano Portugal stała się udziałowcem CaetanoBus, aby bezpośrednio wesprzeć tę firmę w poszerzeniu oferty bezemisyjnych autobusów.

W ciągu ostatniego roku portugalski producent wzmocnił swoją międzynarodową pozycję dzięki rosnącej sprzedaży bezemisyjnych autobusów w całej Europie. Wzrost popularności produktów CaetanoBus odzwierciedla rosnące uznanie dla technologii, możliwości inżynieryjnych i jakości produkcji tej firmy na konkurencyjnym europejskim rynku.

Cobranding bezemisyjnych autobusów wzmacnia nasze wieloletnie partnerstwo z Toyotą oraz naszą pozycję na rynku bezemisyjnych autobusów. Dzięki niemu obie nasze firmy mają okazję podkreślić swoje możliwości technologiczne oraz pełne zaangażowanie w dekarbonizację” – powiedział José Ramos, prezydent CaetanoBus.

H2.City Gold, autobus wodorowy wyposażony w napęd na ogniwa paliwowe Toyoty, ma zasięg 400 km, a jego tankowanie trwa 9 minut. Zarówno ten pojazd, jak i elektryczny model na baterię e.City Gold, otrzymają plakietki z logotypami Caetano oraz Toyota. Oba pojazdy skorzystają na dużej rozpoznawalności i silnej pozycji marki Toyota w Europie.

Cobranding bezemisyjnych autobusów przez CaetanoBus i Toyotę pokazuje ogromne zaufanie, jakie pokładamy w naszej najnowszej inwestycji oraz długofalowej współpracy z Caetano. W ten sposób podkreślamy także, jak ważne dla Toyoty jest rozwijanie bezemisyjnego transportu nie tylko w branży samochodów osobowych, ale znacznie szerzej. W ten sposób konsekwentnie dążymy do osiągnięcia neutralności węglowej” – skomentował Matt Harrison, prezydent i CEO Toyota Motor Europe.

CaetanoBus to portugalski producent autobusów i podwozi. Firma oferuje gamę pojazdów dla miast i lotnisk, a dzięki szerokim możliwościom technicznym opracowuje rozwiązania transportowe indywidualnie dostosowane do potrzeb klientów. CaetanoBus jest także producentem autobusów COBUS – światowego lidera lotniskowego transportu autobusowego. Firma CaetanoBus koncentruje się na rozwoju pojazdów elektrycznych od 1980 roku.

 

Reklama