Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Inauguracyjna runda ADAC Opel e-Rally Cup za nami (VIDEO)

Długo oczekiwany sygnał do startu ADAC Opel e‑Rally Cup został wydany w miniony weekend.

Inauguracyjna runda pierwszego na świecie jednomarkowego rajdowego pucharu samochodów elektrycznych odbyła się w ramach ADAC Rally Stemweder Berg wokół Lubeki, na granicy Północnej Nadrenii-Westfalii i Dolnej Saksonii. Do rywalizacji samochodami Opel Corsa‑e Rally w pierwszych zawodach Rajdowych Mistrzostw Niemiec 2021 przystąpiło trzynaście zespołów z pięciu krajów.

Duże zainteresowanie wzbudzał gościnny występ dwukrotnego mistrza DTM Timo Scheidera. „Nauczyć się jak najwięcej, doprowadzić Corsę‑e Rally do mety w jednym kawałku, nie skompromitować się i dobrze się bawić” — tak 42‑latek podsumowuje osobiste cele na pierwszy rajd w swojej wypełnionej sukcesami karierze.

Rajdową atmosferę w Stemwede mieli okazję poczuć z bliska także aktor i fan Opla Roman Knižka oraz modelka Ashley. Dla 22‑letniej modelki z Monachium jest to nagroda za sesję fotograficzną z Mokką w ramach 16. sezonu niemieckiej edycji programu Top Model.

Sygnał startowy dla załóg samochodów Corsa‑e Rally został wydany w piątek o godzinie 17:01. Przewidziano łącznie osiem odcinków specjalnych. Niestety, ze względu na pandemię, bez udziału publiczności.

ADAC Opel e‑Rally Cup 2021 składa się z siedmiu rund z międzynarodowym finałem zaplanowanym na ostatni weekend sierpnia na Barum Czech Rally Zlín, który jest czeską rundą Rajdowych Mistrzostw Europy FIA.

Reklama