Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Inauguracyjna runda ADAC Opel e-Rally Cup za nami (VIDEO)

Długo oczekiwany sygnał do startu ADAC Opel e‑Rally Cup został wydany w miniony weekend.

Inauguracyjna runda pierwszego na świecie jednomarkowego rajdowego pucharu samochodów elektrycznych odbyła się w ramach ADAC Rally Stemweder Berg wokół Lubeki, na granicy Północnej Nadrenii-Westfalii i Dolnej Saksonii. Do rywalizacji samochodami Opel Corsa‑e Rally w pierwszych zawodach Rajdowych Mistrzostw Niemiec 2021 przystąpiło trzynaście zespołów z pięciu krajów.

Duże zainteresowanie wzbudzał gościnny występ dwukrotnego mistrza DTM Timo Scheidera. „Nauczyć się jak najwięcej, doprowadzić Corsę‑e Rally do mety w jednym kawałku, nie skompromitować się i dobrze się bawić” — tak 42‑latek podsumowuje osobiste cele na pierwszy rajd w swojej wypełnionej sukcesami karierze.

Rajdową atmosferę w Stemwede mieli okazję poczuć z bliska także aktor i fan Opla Roman Knižka oraz modelka Ashley. Dla 22‑letniej modelki z Monachium jest to nagroda za sesję fotograficzną z Mokką w ramach 16. sezonu niemieckiej edycji programu Top Model.

Sygnał startowy dla załóg samochodów Corsa‑e Rally został wydany w piątek o godzinie 17:01. Przewidziano łącznie osiem odcinków specjalnych. Niestety, ze względu na pandemię, bez udziału publiczności.

ADAC Opel e‑Rally Cup 2021 składa się z siedmiu rund z międzynarodowym finałem zaplanowanym na ostatni weekend sierpnia na Barum Czech Rally Zlín, który jest czeską rundą Rajdowych Mistrzostw Europy FIA.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...