Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Audi e-tron GT quattro na targach Design Shanghai 2021

Audi, w roku 2021 po raz kolejny zostało wiodącym partnerem targów Design Shanghai. Podczas imprezy, marka z czterema pierścieniami w logo pokazuje wiele przyszłościowych rozwiązań, skoncentrowanych na równowadze środowiskowej.

Na targowym stoisku zobaczyć można jak Audi w swoim najnowszym modelu e-tron GT quattro stosuje materiały pochodzące z recyklingu. Taką samą drogą poszła projektantka mody Stella McCartney, która na ekspozycji Audi pokazuje swoją kolekcję. Targi odbywają się w dniach od 3 do 6 czerwca 2021 roku w Shanghai World Expo Exhibition & Convention Center.

Temat tegorocznych targów: ‘Relaksacyjny design zawitał do Chin’, doskonale pasuje do Audi” – wyjaśnia szef marki Henrik Wenders. „Audi znane jest z wyjątkowego designu i z pasją angażuje się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Najnowszy model Audi e-tron GT quattro prezentuje to połączenie w najlepszym wydaniu. Cieszymy się, że w tym roku na Design Shanghai współpracujemy blisko ze Stellą McCartney. Zarówno moda, jak i motoryzacja, myślą i żyją w obecnych czasach w sposób zrównoważony.

W tym roku stoisko Audi poświęcone jest tematowi zrównoważonego rozwoju i pokazuje podobieństwa między modą, a branżą motoryzacyjną. Właśnie z tego powodu, partnerem Audi została Stella McCartney. Ta znana brytyjska projektantka mody, podobnie jak marka z czterema pierścieniami w logo, jest liderem w swojej branży. W swoich projektach stosuje głównie innowacyjne materiały o niewielkim wpływie na środowisko. Na wystawie prezentowana jest torba Stella McCartney Falabella Go wykonana z Econylu, materiału składającego się w 100 procentach z włókien nylonowych pochodzących z recyklingu. Włókna te pochodzą z odpadów produkcyjnych, resztek tkanin i dywanów lub ze starych sieci rybackich.

Audi stosuje ten materiał również w modelu Audi e-tron GT quattro, które jest prezentowane na stoisku. Z Econylu zrobiono dywaniki i wykładziny podłogi samochodu. We wnętrzu tego w pełni elektrycznego Gran Turismo, generalnie zastosowano przede wszystkim materiały przyjazne dla środowiska. Na przykład w jednym z opcjonalnych pakietów wyposażenia, obicia sportowych foteli to połączenie sztucznej skóry z tkaniną Kaskade lub sztucznej skóry z Dinamica – materiałem z mikrowłókien. W obu przypadkach ich skład to głównie włókna poliestrowe, które są wytwarzane z przetworzonych butelek PET, tekstyliów lub skrawków włókien. Stoisko targowe w całości zadaszone jest tkaniną wykonaną z nici Econyl.

Na zewnątrz, przy wejściu na targi, Audi po raz kolejny stworzyło przestrzenną instalację po której można spacerować. Zwiedzający mogą w niej uzyskać informacje m.in. na temat produkcji Econylu i przekonać się, co łączy markę modową Stella McCartney z marką motoryzacyjną Audi, jeśli chodzi o wykorzystanie tego neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla materiału.

W dniu otwarcia Design Shanghai, Audi wzięło udział w otwartej dyskusji zorganizowanej w ramach Design Forum. Wu Yunzhou, koordynator działu projektowania wnętrz w Audi China i Zhao Yu (Scott), szef działu Innovation Research w Audi China, rozmawiali o zrównoważonym rozwoju jako trendzie globalnym oraz o rosnącej świadomości tego tematu w Chinach. Pokazali w jaki sposób zrównoważony rozwój jest implementowany w procesie projektowania samochodów marki Audi: począwszy o zarysów kształtu pojazdu, aż po zastosowane w nim materiały.

Ponowna obecność Audi na targach Design Shanghai to ukazanie i podkreślenie transformacji koncernu z Ingolstadt w dostawcę zrównoważonej mobilności segmentu premium. Dzięki modelom Audi e-tron GT i różnym wersjom Audi Q4 e-tron, w roku 2021 liczba modeli elektrycznych zostanie zwiększona z trzech do siedmiu. Do roku 2025 firma planuje oferować klientom ponad 20 w pełni elektrycznych modeli i dalej rozbudowywać portfolio modeli PHEV.

Reklama