Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Audi e-tron GT quattro na targach Design Shanghai 2021

Audi, w roku 2021 po raz kolejny zostało wiodącym partnerem targów Design Shanghai. Podczas imprezy, marka z czterema pierścieniami w logo pokazuje wiele przyszłościowych rozwiązań, skoncentrowanych na równowadze środowiskowej.

Na targowym stoisku zobaczyć można jak Audi w swoim najnowszym modelu e-tron GT quattro stosuje materiały pochodzące z recyklingu. Taką samą drogą poszła projektantka mody Stella McCartney, która na ekspozycji Audi pokazuje swoją kolekcję. Targi odbywają się w dniach od 3 do 6 czerwca 2021 roku w Shanghai World Expo Exhibition & Convention Center.

Temat tegorocznych targów: ‘Relaksacyjny design zawitał do Chin’, doskonale pasuje do Audi” – wyjaśnia szef marki Henrik Wenders. „Audi znane jest z wyjątkowego designu i z pasją angażuje się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Najnowszy model Audi e-tron GT quattro prezentuje to połączenie w najlepszym wydaniu. Cieszymy się, że w tym roku na Design Shanghai współpracujemy blisko ze Stellą McCartney. Zarówno moda, jak i motoryzacja, myślą i żyją w obecnych czasach w sposób zrównoważony.

W tym roku stoisko Audi poświęcone jest tematowi zrównoważonego rozwoju i pokazuje podobieństwa między modą, a branżą motoryzacyjną. Właśnie z tego powodu, partnerem Audi została Stella McCartney. Ta znana brytyjska projektantka mody, podobnie jak marka z czterema pierścieniami w logo, jest liderem w swojej branży. W swoich projektach stosuje głównie innowacyjne materiały o niewielkim wpływie na środowisko. Na wystawie prezentowana jest torba Stella McCartney Falabella Go wykonana z Econylu, materiału składającego się w 100 procentach z włókien nylonowych pochodzących z recyklingu. Włókna te pochodzą z odpadów produkcyjnych, resztek tkanin i dywanów lub ze starych sieci rybackich.

Audi stosuje ten materiał również w modelu Audi e-tron GT quattro, które jest prezentowane na stoisku. Z Econylu zrobiono dywaniki i wykładziny podłogi samochodu. We wnętrzu tego w pełni elektrycznego Gran Turismo, generalnie zastosowano przede wszystkim materiały przyjazne dla środowiska. Na przykład w jednym z opcjonalnych pakietów wyposażenia, obicia sportowych foteli to połączenie sztucznej skóry z tkaniną Kaskade lub sztucznej skóry z Dinamica – materiałem z mikrowłókien. W obu przypadkach ich skład to głównie włókna poliestrowe, które są wytwarzane z przetworzonych butelek PET, tekstyliów lub skrawków włókien. Stoisko targowe w całości zadaszone jest tkaniną wykonaną z nici Econyl.

Na zewnątrz, przy wejściu na targi, Audi po raz kolejny stworzyło przestrzenną instalację po której można spacerować. Zwiedzający mogą w niej uzyskać informacje m.in. na temat produkcji Econylu i przekonać się, co łączy markę modową Stella McCartney z marką motoryzacyjną Audi, jeśli chodzi o wykorzystanie tego neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla materiału.

W dniu otwarcia Design Shanghai, Audi wzięło udział w otwartej dyskusji zorganizowanej w ramach Design Forum. Wu Yunzhou, koordynator działu projektowania wnętrz w Audi China i Zhao Yu (Scott), szef działu Innovation Research w Audi China, rozmawiali o zrównoważonym rozwoju jako trendzie globalnym oraz o rosnącej świadomości tego tematu w Chinach. Pokazali w jaki sposób zrównoważony rozwój jest implementowany w procesie projektowania samochodów marki Audi: począwszy o zarysów kształtu pojazdu, aż po zastosowane w nim materiały.

Ponowna obecność Audi na targach Design Shanghai to ukazanie i podkreślenie transformacji koncernu z Ingolstadt w dostawcę zrównoważonej mobilności segmentu premium. Dzięki modelom Audi e-tron GT i różnym wersjom Audi Q4 e-tron, w roku 2021 liczba modeli elektrycznych zostanie zwiększona z trzech do siedmiu. Do roku 2025 firma planuje oferować klientom ponad 20 w pełni elektrycznych modeli i dalej rozbudowywać portfolio modeli PHEV.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...