Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

50 pojazdów eVito furgon dołącza do zeroemisyjnej floty DPD Polska

DPD Polska zmierza w stronę neutralności doręczeń razem z Mercedes-Benz eVito. W siedzibie firmy Duda-Cars w Golęczewie pod Poznaniem odbyło się uroczyste przekazanie 50 pojazdów tego modelu.

50 elektrycznych vanów Mercedes-Benz eVito furgon zasila park pojazdów DPD Polska, jednej z wiodących firm kurierskich w naszym kraju. Ich zakup jest przykładem rosnącego zainteresowania firm flotowych pojazdami zeroemisyjnymi – to właśnie ten segment klientów jest w awangardzie elektromobilności.

Dlatego Mercedes-Benz Vans od dawna konsekwentnie pracuje nad zapewnieniem kompletnego ekosystemu dla flot elektrycznych, uwzględniającego nie tylko sam pojazd, ale również wsparcie w zakresie infrastruktury ładowania i szeroką ofertę usług związanych z użytkowaniem samochodów z takim napędem.

Elektromobilność jest dla Daimlera naturalną odpowiedzią na potrzeby wynikające z dwóch kluczowych i przeciwstawnych trendów – mówi Thomas Greipel, dyrektor zarządzający Mercedes-Benz Vans w Polsce. – Są to z jednej strony rosnące ograniczenia dla pojazdów z konwencjonalnym napędem, ze względu na konieczność zmniejszenia emisji CO2, a z drugiej, dynamiczny rozwój e-handlu i zapotrzebowania na transport. Naturalnym rozwiązaniem, odpowiadającym na potrzeby zarówno klimatu, jak i gospodarki, jest elektromobilność. Jako koncern jesteśmy przygotowani na te zmiany, oferując już dziś nasze flagowe modele dostawcze – eVito oraz eSprintera – w wersji z napędem elektrycznym. Jesteśmy dumni, że firma DPD Polska zdecydowała się właśnie z nami rozwijać swoją zeroemisyjną flotę. Jestem przekonany, że eVito furgon spełni pokładane w nim oczekiwania, zarówno z punktu widzenia firmy, jak i kurierów. Zdajemy sobie sprawę, że elektryczne pojazdy dostawcze są wciąż nowością. Jednak dzięki kilkuletnim inwestycjom w rozwój tych produktów oraz szkolenia sieci sprzedaży i serwisu dziś mogę zapewnić, że jako Mercedes-Benz Polska jesteśmy gotowi, by zagwarantować klientom pełne wsparcie w użytkowaniu tych samochodów.

Jak podkreśla DPD Polska, decyzja o zakupie 50 eVito furgonów ma ułatwić osiągnięcie jednego z celów długofalowej strategii zrównoważonego rozwoju DPDgroup, do której spółka należy – czyli neutralności doręczeń. Międzynarodowa sieć kurierska zobowiązała się do 2025 r. znacząco obniżyć ślad węglowy doręczeń w wybranych europejskich miastach i zmniejszyć emisje o co najmniej 80% w porównaniu z rokiem 2020.

Takiej właśnie postawy coraz bardziej oczekują także klienci firmy, a potwierdzają to najnowsze analizy zachowań konsumentów, takie jak Barometr E-Shopper DPDgroup. Z najnowszej edycji opracowania wynika, że e-nabywcy wymagają od marek i firm działań, które zapewnią skuteczne usługi przy jednoczesnej trosce o środowisko naturalne i otoczenie społeczne. Te oczekiwania spełnia również marka Mercedes-Benz, która już wkrótce zaoferuje pełną gamę swoich pojazdów dostawczych w wersji z napędem elektrycznym.

W czasie pandemii koronawirusa wzrosła wrażliwość nie tylko na kwestie ochrony zdrowia, ale i na działania związane z koniecznością zapobiegania zmianom klimatu. Zauważamy wzrost rynku towarów z „drugiej ręki” i zwiększone zapotrzebowanie na przyjazne dla środowiska opcje doręczenia. Staramy się spełnić te oczekiwania poprzez wprowadzenie do naszej floty pojazdów nisko i zeroemisyjnych. Kolejne samochody typu plug-in to ważny krok DPD Polska w tym kierunku – komentuje Rafał Nawłoka, Prezes Zarządu DPD Polska.

Bacznie obserwujemy zmiany na rynku motoryzacyjnym, również w segmencie samochodów dostawczych – dodaje Marcin Stępczak, wiceprezes Duda-Cars S.A. autoryzowanego dealera i serwisu Mercedes-Benz. – Otrzymujemy coraz więcej zapytań o modele w pełni elektryczne i cieszymy się, że DPD Polska w tym roku powiększyło zakupywaną u nas flotę o eVito. Utwierdza nas to w przekonaniu, że zeroemisyjne środki transportu są praktycznym rozwiązaniem dla branży kurierskiej. Kierowcy otrzymują nowe przywileje, jak możliwość wjazdu do stref czystego transportu czy poruszanie się buspasami. Z całą pewnością przekłada się to na szybkość realizowanych dostaw, a w efekcie na wyniki finansowe. Głęboko wierzymy, że jesteśmy dopiero na początku wielkiej elektrycznej transformacji, dlatego aktywnie bierzemy w niej udział.

Mercedes-Benz eVito, jako pojazd lokalnie bezemisyjny, zaprojektowany szczególnie z myślą o miejskiej dystrybucji, doskonale się wpisuje w strategię redukowania śladu węglowego DPD Polska, jak również zapewni pracującym w firmie kurierom wiele innych korzyści, wynikających z użytkowania samochodów elektrycznych – takich jak cicha jazda i możliwość korzystania z buspasów.

Średni van z gwiazdą – lekki, funkcjonalny, wszechstronny i niezawodny – w swojej lokalnie bezemisyjnej wersji zachowuje wszystkie sprawdzone walory Vito, a ponadto wraz z elektrycznym napędem oferuje cały ekosystem usług, takich jak Mercedes PRO z narzędziem do zarządzania ładowaniem. Użytkowa pojemność akumulatora 35 kWh zapewnia zasięg 150 km[1]. Po sześciu godzinach ładowania prądem AC o mocy 7,4 kW pełny zasięg jest ponownie dostępny[2]. Napęd elektryczny ma moc maks. 85 kW i osiąga moment obrotowy 295 Nm, co zapewnia komfortowe i sprawne poruszanie się po mieście. Średnie zużycie energii wynosi 24,9 kWh/100 km[3]. Maksymalną prędkość można skonfigurować w zależności od zastosowania. W przypadku pracy kurierów, wystarczająca jest maksymalna prędkość 80 km/h, która oszczędza energię i zwiększa zasięg. eVito ładuje również akumulatory podczas jazdy, dzięki możliwości odzyskiwania energii podczas hamowania. Kierowca ma ogromny wpływ na poziom rekuperacji, a co za tym idzie zasięg, sterując nim za pomocą manetek przy kierownicy – może wybrać jeden z czterech poziomów: „D–”, „D”, „D+” i „D++”. Do dyspozycji ma także trzy programy jazdy „E+”, „E” i „C”.

Napęd elektryczny w żaden sposób nie ogranicza jednocześnie pojemności ładunkowej, która wynosi w eVito do 6,6 m³.

Specyfikacja tych samochodów została tak dobrana, aby dokładnie spełniać potrzeby branży kurierskiej – podkreśla Marcin Budzyński, dyrektor sprzedaży samochodów dostawczych Duda-Cars – Podobnie jak w przypadku Sprinterów z napędem konwencjonalnym, które już jeżdżą we flocie DPD Polska, musieliśmy dopasować wyposażenie samochodów tak, żeby kierowcy mogli pracować w komforcie, a jednocześnie szybko i bezpiecznie dostarczać przesyłki. Elektryczne samochody dostawcze to bez wątpienia przyszłość, a ta transakcja jest tego trendu potwierdzeniem. Bardzo się cieszymy się, że DPD Polska zaufała zarówno marce Mercedes-Benz, jak i Duda-Cars.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...