Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Włoska poczta zamawia elektryczne Corsy

Firma Opel poinformowała dziś o przyjęciu zamówienia na 1744 nowe, w pełni elektryczne samochody Corsa‑e od Poste Italiane, czyli włoskiej poczty.

Dostawy pojazdów elektrycznych z zasilaniem akumulatorowym (BEV) rozpoczną się przed końcem bieżącego roku. Celem jest znaczna redukcja emisji CO2. Opel Corsa-e został wybrany w przetargu publicznym rozpisanym wśród czołowych producentów samochodów.

2019 Opel Corsa-e

Corsa‑e, o zasięgu 337 kilometrów według cyklu WLTP[1], jest samochodem, z którego można swobodnie korzystać na co dzień. Naładowanie akumulatora do 80 procent całkowitej pojemności 50 kWh zajmuje 30 minut. W pełni elektryczny Opel Corsa-e jest przystosowany do wszystkich opcji ładowania — z ładowarki naściennej, szybkiej ładowarki lub nawet z domowego gniazdka elektrycznego. Sprawność akumulatora jest objęta gwarancją marki Opel przez osiem lat lub 160 000 kilometrów.

Opel Corsa‑e — zdobywca tytułu „Złotej Kierownicy 2020” — jest wyposażony w technologie i systemy wspomagające kierowcę spotykane częściej w wyższych segmentach rynku. Jednym z przykładów są adaptacyjne, nieoślepiające matrycowe reflektory IntelliLux LED®, które firma Opel po raz pierwszy oferuje w segmencie małych samochodów.

Corsa‑e oferuje również liczne systemy wspomagania kierowcy, w tym układ utrzymania na pasie ruchu, który łagodnie skoryguje tor jazdy, w momencie kiedy wbrew intencjom kierowcy samochód przekroczy linie oznakowania poziomego. Przy włączonym aktywnym asystencie jazdy samochód jest utrzymywany pośrodku pasa ruchu.

2019 Opel Corsa-e

Kolejnym przykładem zaawansowanych systemów dostępnych w Corsie-e jest adaptacyjny tempomat, wykorzystujący radar i kamerę do utrzymywania bezpiecznego dostępu od pojazdu poprzedzającego. System oferuje także dodatkową funkcję hamowania do całkowitego zatrzymania i podążania w ślad za pojazdem poprzedzającym, ułatwiając jazdę w korku ulicznym. Ponadto w Corsie-e dostępny jest również system monitorowania martwego pola oraz szereg asystentów parkowania.

Reklama