Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Włoska poczta zamawia elektryczne Corsy

Firma Opel poinformowała dziś o przyjęciu zamówienia na 1744 nowe, w pełni elektryczne samochody Corsa‑e od Poste Italiane, czyli włoskiej poczty.

Dostawy pojazdów elektrycznych z zasilaniem akumulatorowym (BEV) rozpoczną się przed końcem bieżącego roku. Celem jest znaczna redukcja emisji CO2. Opel Corsa-e został wybrany w przetargu publicznym rozpisanym wśród czołowych producentów samochodów.

2019 Opel Corsa-e

Corsa‑e, o zasięgu 337 kilometrów według cyklu WLTP[1], jest samochodem, z którego można swobodnie korzystać na co dzień. Naładowanie akumulatora do 80 procent całkowitej pojemności 50 kWh zajmuje 30 minut. W pełni elektryczny Opel Corsa-e jest przystosowany do wszystkich opcji ładowania — z ładowarki naściennej, szybkiej ładowarki lub nawet z domowego gniazdka elektrycznego. Sprawność akumulatora jest objęta gwarancją marki Opel przez osiem lat lub 160 000 kilometrów.

Opel Corsa‑e — zdobywca tytułu „Złotej Kierownicy 2020” — jest wyposażony w technologie i systemy wspomagające kierowcę spotykane częściej w wyższych segmentach rynku. Jednym z przykładów są adaptacyjne, nieoślepiające matrycowe reflektory IntelliLux LED®, które firma Opel po raz pierwszy oferuje w segmencie małych samochodów.

Corsa‑e oferuje również liczne systemy wspomagania kierowcy, w tym układ utrzymania na pasie ruchu, który łagodnie skoryguje tor jazdy, w momencie kiedy wbrew intencjom kierowcy samochód przekroczy linie oznakowania poziomego. Przy włączonym aktywnym asystencie jazdy samochód jest utrzymywany pośrodku pasa ruchu.

2019 Opel Corsa-e

Kolejnym przykładem zaawansowanych systemów dostępnych w Corsie-e jest adaptacyjny tempomat, wykorzystujący radar i kamerę do utrzymywania bezpiecznego dostępu od pojazdu poprzedzającego. System oferuje także dodatkową funkcję hamowania do całkowitego zatrzymania i podążania w ślad za pojazdem poprzedzającym, ułatwiając jazdę w korku ulicznym. Ponadto w Corsie-e dostępny jest również system monitorowania martwego pola oraz szereg asystentów parkowania.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...