Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Uber ujednolici flotę? Celem jest dedykowany samochód elektryczny

Uber chce, aby jego kierowcy na całym świecie przestawili się na pojazdy elektryczne i zapowiada przejście na bezemisyjne pojazdy w Europie i Ameryce Północnej na 2030 rok. Co ciekawe rozpoczął współpracę z brytyjskim startupem EV Arrival, aby opracować samochód dedykowany dla flot korzystających z jego usług.

Pojazd o dotychczasowej nazwie „Arrival Car” ma zostać wprowadzony na rynek w drugiej połowie 2023 r. Celem jest stworzenie przystępnego cenowo pojazdu i posiadać sporą przestrzeń dla pasażerów jak i wygodne miejsce dla kierowców, którzy w samochodach spędzają wiele godzin. Ci ostatni zapraszani są również do zaangażowania się w proces projektowania.

Arrival Car ma wytrzymać duże przebiegi, zapewniając niedrogie rozwiązanie, które jest odpowiednie dla tego wyzwania. Kierowcy mogą regularnie spędzać w swoich pojazdach do 10 godzin dziennie. Nasz projekt koncentruje się na ich potrzebach, zwiększając bezpieczeństwo i komfort, tworząc przestrzeń, w której priorytetem jest dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne” – określa konstruktor na swojej stronie internetowej.

Pierwsze ujęcie pokazane przez Arrival wskazuje na samochód przypominający kapsułę z miejscami dla pięciu osób. Ostateczny projekt samochodu zostanie ujawniony przed premierą 2021 roku.

To nie pierwszy raz, kiedy startup EV został wykorzystany do opracowania dedykowanego pojazdu dla biznesu. America’s Rivian opracował elektryczną furgonetkę specjalnie dla dostaw Amazon .

Firma Arrival ogłosiła również plany budowy mikrofabryk w Północnej i Południowej Karolinie, a także w Bicester w Wielkiej Brytanii. Dodajmy, że firma jest już notowana na giełdzie Nasdaq pod symbolem giełdowym ARVL. Startup wszedł na giełdę dzięki umowie SPAC z CIIG Merger Corp, w wyniku której zebrano około 660 milionów dolarów.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...