Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Uber ujednolici flotę? Celem jest dedykowany samochód elektryczny

Uber chce, aby jego kierowcy na całym świecie przestawili się na pojazdy elektryczne i zapowiada przejście na bezemisyjne pojazdy w Europie i Ameryce Północnej na 2030 rok. Co ciekawe rozpoczął współpracę z brytyjskim startupem EV Arrival, aby opracować samochód dedykowany dla flot korzystających z jego usług.

Pojazd o dotychczasowej nazwie „Arrival Car” ma zostać wprowadzony na rynek w drugiej połowie 2023 r. Celem jest stworzenie przystępnego cenowo pojazdu i posiadać sporą przestrzeń dla pasażerów jak i wygodne miejsce dla kierowców, którzy w samochodach spędzają wiele godzin. Ci ostatni zapraszani są również do zaangażowania się w proces projektowania.

Arrival Car ma wytrzymać duże przebiegi, zapewniając niedrogie rozwiązanie, które jest odpowiednie dla tego wyzwania. Kierowcy mogą regularnie spędzać w swoich pojazdach do 10 godzin dziennie. Nasz projekt koncentruje się na ich potrzebach, zwiększając bezpieczeństwo i komfort, tworząc przestrzeń, w której priorytetem jest dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne” – określa konstruktor na swojej stronie internetowej.

Pierwsze ujęcie pokazane przez Arrival wskazuje na samochód przypominający kapsułę z miejscami dla pięciu osób. Ostateczny projekt samochodu zostanie ujawniony przed premierą 2021 roku.

To nie pierwszy raz, kiedy startup EV został wykorzystany do opracowania dedykowanego pojazdu dla biznesu. America’s Rivian opracował elektryczną furgonetkę specjalnie dla dostaw Amazon .

Firma Arrival ogłosiła również plany budowy mikrofabryk w Północnej i Południowej Karolinie, a także w Bicester w Wielkiej Brytanii. Dodajmy, że firma jest już notowana na giełdzie Nasdaq pod symbolem giełdowym ARVL. Startup wszedł na giełdę dzięki umowie SPAC z CIIG Merger Corp, w wyniku której zebrano około 660 milionów dolarów.

Reklama