Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Subaru SOLTERRA – nowy w pełni elektryczny SUV

Subaru Corporation ogłosiła dzisiaj, że całkowicie nowy globalny SUV Subaru o napędzie elektrycznym otrzyma nazwę „SOLTERRA”, a do sprzedaży planowany jest w 2022 r.

„SOLTERRA” to zupełnie nowy, całkowicie elektryczny SUV Subaru klasy C i będzie to pierwszy pojazd Subaru zbudowany na globalnej platformie e-Subaru (e-Subaru Global Platform) dedykowanej pojazdom elektrycznym z zasilaniem akumulatorowym (battery electric vehicle – BEV).

Platforma e-Subaru Global, opracowana wspólnie przez Subaru i Toyotę, umożliwia efektywne wdrażanie różnych typów pojazdów elektrycznych poprzez połączenie wielu modułów i komponentów, takich jak przód, środek i tył pojazdu. Podczas gdy obie firmy połączyły swoją wiedzę, aby stworzyć zupełnie nową platformę, Subaru dążyło do osiągnięcia najwyższego poziomu bezpieczeństwa biernego i stabilności pojazdu, do czego Subaru zawsze zmierzało, również na tej dedykowanej platformie BEV.

Nie tylko platforma, SUV „SOLTERRA” został również opracowany wspólnie przez Subaru i Toyotę, a szeroki zakres współpracy obejmuje planowanie produktu, projekt i ocenę osiągów. W ramach tego rozwoju obie firmy łączą swoje mocne strony, takie jak nagromadzona od dawna technologia napędu na wszystkie koła Subaru I znakomita technologia elektryfikacji pojazdów Toyoty, aby stworzyć nowego SUV-a z atrybutami, które może zaoferować tylko pojazd całkowicie elektryczny.

Nazwa „SOLTERRA” powstała z połączenia słów „SOL” i „TERRA”, łacińskich słów oznaczających odpowiednio „Słońce” i „Ziemię”. Subaru nadało tę nazwę pojazdowi elektrycznemu, aby docenić matkę naturę i dalej rozwijać formę współistnienia z nią, wraz z naszymi klientami, oraz aby dostarczyć w pojeździe całkowicie elektrycznym tradycyjne dla SUV-ów Subaru możliwości poruszania się w dowolnym terenie.

„SOLTERRA” dołączy do linii SUV-ów Subaru, ASCENT, OUTBACK, FORESTER i SUBARU XV i pojawi się w sprzedaży do połowy 2022 roku na rynkach takich jak: Japonia, Stany Zjednoczone, Kanada, Europa i Chiny.

Reklama