Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Subaru SOLTERRA – nowy w pełni elektryczny SUV

Subaru Corporation ogłosiła dzisiaj, że całkowicie nowy globalny SUV Subaru o napędzie elektrycznym otrzyma nazwę „SOLTERRA”, a do sprzedaży planowany jest w 2022 r.

„SOLTERRA” to zupełnie nowy, całkowicie elektryczny SUV Subaru klasy C i będzie to pierwszy pojazd Subaru zbudowany na globalnej platformie e-Subaru (e-Subaru Global Platform) dedykowanej pojazdom elektrycznym z zasilaniem akumulatorowym (battery electric vehicle – BEV).

Platforma e-Subaru Global, opracowana wspólnie przez Subaru i Toyotę, umożliwia efektywne wdrażanie różnych typów pojazdów elektrycznych poprzez połączenie wielu modułów i komponentów, takich jak przód, środek i tył pojazdu. Podczas gdy obie firmy połączyły swoją wiedzę, aby stworzyć zupełnie nową platformę, Subaru dążyło do osiągnięcia najwyższego poziomu bezpieczeństwa biernego i stabilności pojazdu, do czego Subaru zawsze zmierzało, również na tej dedykowanej platformie BEV.

Nie tylko platforma, SUV „SOLTERRA” został również opracowany wspólnie przez Subaru i Toyotę, a szeroki zakres współpracy obejmuje planowanie produktu, projekt i ocenę osiągów. W ramach tego rozwoju obie firmy łączą swoje mocne strony, takie jak nagromadzona od dawna technologia napędu na wszystkie koła Subaru I znakomita technologia elektryfikacji pojazdów Toyoty, aby stworzyć nowego SUV-a z atrybutami, które może zaoferować tylko pojazd całkowicie elektryczny.

Nazwa „SOLTERRA” powstała z połączenia słów „SOL” i „TERRA”, łacińskich słów oznaczających odpowiednio „Słońce” i „Ziemię”. Subaru nadało tę nazwę pojazdowi elektrycznemu, aby docenić matkę naturę i dalej rozwijać formę współistnienia z nią, wraz z naszymi klientami, oraz aby dostarczyć w pojeździe całkowicie elektrycznym tradycyjne dla SUV-ów Subaru możliwości poruszania się w dowolnym terenie.

„SOLTERRA” dołączy do linii SUV-ów Subaru, ASCENT, OUTBACK, FORESTER i SUBARU XV i pojawi się w sprzedaży do połowy 2022 roku na rynkach takich jak: Japonia, Stany Zjednoczone, Kanada, Europa i Chiny.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...