Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Opel Corsa-e Rally już w rękach zespołów rajdowych – wiemy kiedy startują

ADAC Opel e‑Rally Cup jest gotowy do pierwszego sezonu. Pierwsze dziesięć Opli Corsa‑e Rally zostało już dostarczonych do klientów. W Centrum Testowym w Dudenhofen zespoły rajdowe otrzymały nie tylko pojazdy, ale także sprzęt, w tym stylowe namioty dla ekip oraz kombinezony rajdowe dla kierowców i pilotów.

Przy okazji zespołom przekazano też wyczerpujące informacje na temat nowej e‑technologii. Następnie przeprowadzono obszerne testy funkcjonalne samochodów elektrycznych wyposażonych w silniki o mocy 100 kW (136 KM). Ponadto klienci mogli przekonać się o wysokim potencjale Corsy‑e Rally w trakcie przejażdżki po spektakularnym torze wytrzymałościowym w centrum testowym z legendarnym kierowcą rajdowym Opla Volkerem Stryckiem.

Przekazanie pojazdów to ważny etap dla nas oraz dla zespołów i projektu” — powiedział Jörg Schrott, dyrektor Opel Motorsport. „To wyraźny sygnał, że sprawy wreszcie nabierają tempa. Wszyscy z niecierpliwością i ekscytacją oczekiwali na rozpoczęcie sezonu. Teraz będziemy sukcesywnie dostarczać kolejne samochody”.

Po odwołaniu ADAC ACTRONICS Rally Sulingen ze względu na pandemię koronawirusa inauguracja sezonu ADAC Opel e‑Rally Cup nastąpi 11/12 czerwca podczas ADAC Rally Stemweder Berg. W ramach przygotowań zespoły ADAC Opel e‑Rally Cup wezmą wcześniej udział w zawodach testowych, aby zapoznać się z pojazdami oraz infrastrukturą ładowania. Ekipy przejdą też szkolenie z zakresu instalacji wysokiego napięcia, które przeprowadzi i potwierdzi odpowiednim certyfikatem TÜV Thüringen.

Do udziału w ADAC Opel e‑Rally Cup 2021 zgłosiły się zespoły z Niemiec, Francji, Austrii, Belgii, Wielkiej Brytanii i Holandii. Dalsze szczegóły dotyczące uczestników zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...