Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Opel Corsa-e Rally już w rękach zespołów rajdowych – wiemy kiedy startują

ADAC Opel e‑Rally Cup jest gotowy do pierwszego sezonu. Pierwsze dziesięć Opli Corsa‑e Rally zostało już dostarczonych do klientów. W Centrum Testowym w Dudenhofen zespoły rajdowe otrzymały nie tylko pojazdy, ale także sprzęt, w tym stylowe namioty dla ekip oraz kombinezony rajdowe dla kierowców i pilotów.

Przy okazji zespołom przekazano też wyczerpujące informacje na temat nowej e‑technologii. Następnie przeprowadzono obszerne testy funkcjonalne samochodów elektrycznych wyposażonych w silniki o mocy 100 kW (136 KM). Ponadto klienci mogli przekonać się o wysokim potencjale Corsy‑e Rally w trakcie przejażdżki po spektakularnym torze wytrzymałościowym w centrum testowym z legendarnym kierowcą rajdowym Opla Volkerem Stryckiem.

Przekazanie pojazdów to ważny etap dla nas oraz dla zespołów i projektu” — powiedział Jörg Schrott, dyrektor Opel Motorsport. „To wyraźny sygnał, że sprawy wreszcie nabierają tempa. Wszyscy z niecierpliwością i ekscytacją oczekiwali na rozpoczęcie sezonu. Teraz będziemy sukcesywnie dostarczać kolejne samochody”.

Po odwołaniu ADAC ACTRONICS Rally Sulingen ze względu na pandemię koronawirusa inauguracja sezonu ADAC Opel e‑Rally Cup nastąpi 11/12 czerwca podczas ADAC Rally Stemweder Berg. W ramach przygotowań zespoły ADAC Opel e‑Rally Cup wezmą wcześniej udział w zawodach testowych, aby zapoznać się z pojazdami oraz infrastrukturą ładowania. Ekipy przejdą też szkolenie z zakresu instalacji wysokiego napięcia, które przeprowadzi i potwierdzi odpowiednim certyfikatem TÜV Thüringen.

Do udziału w ADAC Opel e‑Rally Cup 2021 zgłosiły się zespoły z Niemiec, Francji, Austrii, Belgii, Wielkiej Brytanii i Holandii. Dalsze szczegóły dotyczące uczestników zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Reklama