Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Elektryczny Papamobile zaprezentowany podczas audiencji

Fisker zbuduje elektryczny Papamobile w oparciu o planowany elektryczny SUV Ocean, poinformowała firma w komunikacie prasowym.

Założyciel Henrik Fisker przedstawił papieżowi Franciszkowi rendery Papamobile podczas prywatnej audiencji.

Papamobile – nazwa pojazdu papieża, używanego do oficjalnych przejazdów, zazwyczaj na krótkich trasach. Obecnie forma papieskiego samochodu zbliżona jest do zwykłego samochodu typu pick-up z tylną przeszkloną częścią w kształcie sześcianu – wikipedia

Samochód ma być wyposażony w charakterystyczną szklaną kopułę i podwyższoną platformę widokową. Fisker planuje rozpocząć produkcję Ocean 17 listopada 2022 r. I spodziewa się dostarczyć Popemobile przed końcem przyszłego roku. Po tym, jak plany wykorzystania platformy MEB Volkswagena nie powiodły się, Fisker zawarł umowę z dostawcą motoryzacyjnym Magna, aby korzystać z platformy EV tej firmy.

Ocean będzie budowany w fabryce Magna-Steyr w Grazu w Austrii, która obecnie buduje Mercedes-Benz G-Class, Jaguar I-Pace i E-Pace oraz bliźniaki BMW Z4 / Toyota Supra.

Podczas gdy Watykan faworyzował samochody marki Mercedes-Benz w przeszłości, papież Franciszek próbował stonować sytuację, używając Hyundaia Santa Fe Popemobile, a także Fiata 500L. W 2017 roku otrzymał Lamborghini Huracan , ale supersamochód został zlicytowany na cele charytatywne.

Papież Franciszek zainspirował mnie swoim podejściem do środowiska i troską o to, aby uniknąć katastrofy klimatycznej, która grozi przyszłym pokoleniom” – powiedział Fisker

Reklama