Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Elektryczna limuzyna z supernowoczesnej fabryki – ruszyła produkcja modelu EQS

W Factory 56, w zakładach Mercedesa w Sindelfingen, rozpoczęło się wytwarzanie elektrycznej limuzyny EQS. Produkcja modelu, pierwszego montowanego tam auta w 100% na prąd, jest integrowana z bieżącymi pracami fabryki.

Linie montażowe w Factory 56 opuszczają już Mercedes-Benz Klasy S Limuzyna w wersji ze standardowym i długim rozstawem osi oraz Mercedes-Maybach Klasy S.

Budowa EQS-a w Factory 56 stanowi przykład zrównoważonej i neutralnej pod względem emisji CO2 produkcji samochodów Mercedes-Benz. Fabryka wyróżnia się licznymi rozwiązaniami na rzecz ochrony środowiskai zasobów. Przykładem są między innymi systemy fotowoltaiczne na dachu budynku, pokrywające około 30% rocznego zapotrzebowania na prąd. Maksymalna elastyczność pozwala na montaż różnych modeli i typów napędów na wspólnej linii.

Dzięki temu procesy i wyposażenie hali produkcyjnej Factory 56 można precyzyjnie dostosować do wymogów elektrycznego modelu EQS. Staje się to jasne na etapie w którym nadwozie pojazdu jest łączone z zespołem napędowym. W Factory 56 znajduje się kilka modułowych stacji, na których różne warianty układu napędowego mogą być łączone z odpowiednimi nadwoziami – a wszystko na jednej linii.

Znacząco wzrosła także efektywność produkcji – co po części wynika z wysokiego poziomu cyfryzacji. Produkcja i rozwój EQS-a bazują na nowej koncepcji, z większym udziałem technik cyfrowych oraz sztucznej inteligencji. Do koordynacji prac w fabryce służy cyfrowy ekosystem MO360, którego zadaniem jest zapewnienie najlepszego możliwego wsparcia pracownikom Factory 56 – a jest ich ponad 1500. Ważną rolę odgrywają też odpowiednie kwalifikacje, zwłaszcza w zakresie technik wysokonapięciowych. Z tego względu osoby pracujące przy produkcji samochodów przeszły szeroko zakrojone szkolenia.

Markus Schäfer, członek zarządów Daimler AG i Mercedes-Benz AG odpowiedzialny za badania w Grupie Daimler oraz dyrektor operacyjny Mercedes-Benz Cars: „EQS – nasza nowa, całkowicie elektryczna limuzyna, zgodniez WLTP dysponująca 770-kilometrowym zasięgiem – wyznacza nowe standardy. Jednocześnie ucieleśnia zrównoważony rozwój w całym łańcuchu wartości: od etapu projektowania poprzez zakupy, produkcję i proces ładowania aż po recykling. Jest zatem kamieniem milowym na drodze do realizacji naszej strategii Ambition 2039, w ramach której Mercedes-Benz intensywnie pracuje nad flotą nowych aut neutralnych pod względem emisji CO2”.

Jörg Burzer, członek zarządu Mercedes-Benz AG odpowiedzialny za produkcję i zarządzanie łańcuchem dostaw: „Przyszłość naszej globalnej sieci produkcyjnej Mercedes-Benz zaczyna się właśnie od produkcji EQS-aw Factory 56. To przyszłość neutralna pod względem emisji CO2, zrównoważona, w pełni cyfrowa, skomunikowana i wysoce elastyczna. Rozpoczęcie budowy EQS-a stanowi punkt kulminacyjny naszej bezprecedensowej inicjatywy w segmencie aut elektrycznych w obszarze ich produkcji. W 2022 r. w siedmiu lokalizacjach na trzech kontynentach będzie wytwarzanych łącznie osiem elektrycznych samochodów Mercedes-EQ”.

Ergun Lümali, szef rady zakładowej fabryki Mercedes-Benz w Sindelfingen: „EQS to kolejny znaczący sygnał ze strony Sindelfingen. Cztery lata temu, wraz z dalszą ewolucją porozumienia »Zukunftsbild Sindelfingen 2020+« (z niem. wizja Sindelfingen 2020+), nie tylko stworzyliśmy podstawy dla pierwszej w pełni elektrycznej luksusowej limuzyny z gwiazdą, ale i nakreśliliśmy przyszłość naszych pracowników oraz zakładów Sindelfingen. Entuzjazm klientów dla naszych doskonałych produktów to owoc oddanej, zaangażowanej pracy naszych pracowników”.

Michael Bauer, menedżer fabryki i szef produkcji w zakładach Mercedes-Benz w Sindelfingen: „Wraz z EQS-em po raz kolejny udowadniamy przyszłą rentowność zakładu w Sindelfingen: tradycja łączy się tu z nowym rozumieniem innowacji i zrównoważonego rozwoju. Nasz kompetentny zespół pozwolił z sukcesem sfinalizować uruchomienie produkcji EQS-a w fabryce Mercedes-Benz Sindelfingen”.

 

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...