Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Debiut elektrycznego Nissana Ariya na słynnym torze w Monako

Nissan Ariya został po raz pierwszy pokazany publicznie podczas debiutanckiego przejazdu po kultowym torze ulicznym w Monako na malowniczej Riwierze Francuskiej.

Smukła i elegancka linia całkowicie elektrycznego crossovera coupé doskonale wpasowała się w stylowe ulice Monako. Ariya pokonała kilka okrążeń słynnego toru ulicznego, na którym rozgrywał się najnowszy elektryzujący pokaz umiejętności Nissana w Formule E.

Przejazd ulicami Monako to świetny sposób, by zademonstrować możliwości naszej technologii e-4ORCE. Ariya uosabia innowacyjność Nissana w dziedzinie elektromobilności. Wydarzenie stanowi decydujący moment w kolejnym rozdziale Nissana na drodze rozwoju samochodów elektrycznych” – powiedział Arnaud Charpentier, wiceprezes regionu ds. strategii produktowej i planowania cen w Nissan AMIEO.

Łączący doskonałe osiągi, technologie połączone i rewolucyjną stylistykę samochodu elektrycznego, w pełni elektryczny crossover coupé Ariya stał się ikoną innowacyjnej i elektrycznej przyszłości Nissana. Wyposażony w zaawansowane opcje łączności i nowoczesne technologie, akumulatory o konkurencyjnej pojemności i unikatowy układ napędowy e-4ORCE, Ariya została zaprojektowana tak, aby sprawić, że życie ludzi stanie się bogatsze dzięki bezproblemowemym, intuicyjnym i ekscytującym doświadczeniom z jazdy.

Strategia elektryfikacji Nissana opiera się na ponad dziesięcioletnim doświadczeniu w dziedzinie samochodów elektrycznych oraz przenoszeniu wiedzy i technologii z torów wyścigowych na zwykłe drogi w celu tworzenia najlepszej możliwej oferty samochodów elektrycznych dla klientów.

Formuła E zawładnęła wyobraźnią ludzi na całym świecie i zwróciła uwagę na ekscytujące możliwości samochodów elektrycznych. Pierwszy pokaz modelu Ariya podczas wyścigu Formuły E na kultowym torze w Monako pokazuje globalnej publiczności, że emocje związane z bezemisyjnymi samochodami elektrycznymi mogą być doświadczeniem dostępnym dla każdego.

W tym sezonie zespół Nissana w Formule E wiąże swoją konkurencyjność w wyścigach z wielkoseryjnymi samochodami elektrycznymi. Dlatego nadał swoim bolidom określenia nawiązujące do elektrycznych modeli Nissana: nr 22 został nazwany Nissanem LEAF, a nr 23 – crossoverem coupé Ariya.

Reklama