Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Debiut elektrycznego Nissana Ariya na słynnym torze w Monako

Nissan Ariya został po raz pierwszy pokazany publicznie podczas debiutanckiego przejazdu po kultowym torze ulicznym w Monako na malowniczej Riwierze Francuskiej.

Smukła i elegancka linia całkowicie elektrycznego crossovera coupé doskonale wpasowała się w stylowe ulice Monako. Ariya pokonała kilka okrążeń słynnego toru ulicznego, na którym rozgrywał się najnowszy elektryzujący pokaz umiejętności Nissana w Formule E.

Przejazd ulicami Monako to świetny sposób, by zademonstrować możliwości naszej technologii e-4ORCE. Ariya uosabia innowacyjność Nissana w dziedzinie elektromobilności. Wydarzenie stanowi decydujący moment w kolejnym rozdziale Nissana na drodze rozwoju samochodów elektrycznych” – powiedział Arnaud Charpentier, wiceprezes regionu ds. strategii produktowej i planowania cen w Nissan AMIEO.

Łączący doskonałe osiągi, technologie połączone i rewolucyjną stylistykę samochodu elektrycznego, w pełni elektryczny crossover coupé Ariya stał się ikoną innowacyjnej i elektrycznej przyszłości Nissana. Wyposażony w zaawansowane opcje łączności i nowoczesne technologie, akumulatory o konkurencyjnej pojemności i unikatowy układ napędowy e-4ORCE, Ariya została zaprojektowana tak, aby sprawić, że życie ludzi stanie się bogatsze dzięki bezproblemowemym, intuicyjnym i ekscytującym doświadczeniom z jazdy.

Strategia elektryfikacji Nissana opiera się na ponad dziesięcioletnim doświadczeniu w dziedzinie samochodów elektrycznych oraz przenoszeniu wiedzy i technologii z torów wyścigowych na zwykłe drogi w celu tworzenia najlepszej możliwej oferty samochodów elektrycznych dla klientów.

Formuła E zawładnęła wyobraźnią ludzi na całym świecie i zwróciła uwagę na ekscytujące możliwości samochodów elektrycznych. Pierwszy pokaz modelu Ariya podczas wyścigu Formuły E na kultowym torze w Monako pokazuje globalnej publiczności, że emocje związane z bezemisyjnymi samochodami elektrycznymi mogą być doświadczeniem dostępnym dla każdego.

W tym sezonie zespół Nissana w Formule E wiąże swoją konkurencyjność w wyścigach z wielkoseryjnymi samochodami elektrycznymi. Dlatego nadał swoim bolidom określenia nawiązujące do elektrycznych modeli Nissana: nr 22 został nazwany Nissanem LEAF, a nr 23 – crossoverem coupé Ariya.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...