Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Co kryje Kia EV6 – Nowoczesna i intuicyjna obsługa

Zaawansowane technologicznie systemy EV6 zapewniają najwyższy komfort obsługi

Wraz z nową Kia EV6 debiutuje zestaw zaawansowanych technologicznie systemów, dzięki którym komfort obsługi jest na niespotykanie dotąd wysokim poziomie. Intuicyjna obsługa i łatwo dostępna łączność ze światem zewnętrznym, systemy informacyjne i rzeczywistości rozszerzonej uzupełniają wyjątkowe wrażenia z jazdy i minimalizują rozproszenie uwagi.

 

Kia EV6 została skonstruowana na modułowej platformie E-GMP, która zapewnia płaską podłogę w kabinie oraz wyjątkowo duże rozmiary wnętrza. Przestronna kabina oferuje pasażerom sporo miejsca we wszystkich kierunkach. Dwa wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 12,3 cala każdy są połączone w jeden zakrzywiony ekran, który zapewnia kierowcy łatwy dostęp do najważniejszych informacji o EV6 i na temat jazdy. Przed kierowcą znajduje się wyświetlacz ze wskaźnikami, którego wygląd można konfigurować. Prezentowane na nim są takie informacje, jak prędkość, zasięg oraz stan naładowania akumulatora. Przy pomocy wyświetlacza obsługuje się nawigację, multimedia oraz liczne pozostałe funkcje menu. Obydwa wyświetlacze tworzą delikatnie zakrzywiony ekran, który zapewnia znakomitą czytelność prezentowanych informacji w każdych warunkach oświetlenia. Ekran jest wykonany ze szkła wzmocnionego chemicznie, które gwarantuje większą wytrzymałość niż klasyczne szkło.

Do funkcji, które poprawiają komfort obsługi i podróżowania należą, między innymi, bezkluczykowe – dostęp do wnętrza i uruchamianie silnika, różne profile jazdy do wyboru, komfortowe fotele i ergonomicznie zaprojektowano wnętrze. Od klamek, które wysuwają się się z drzwi, przez intuicyjną obsługę, aż po wyświetlacz przezierny, działający w rzeczywistości rozszerzonej – łatwa interakcja człowieka z maszyną podnosi komfort każdej podróży EV6 i poprawia samopoczucie kierowcy.

Chcemy, aby nasze samochody zapewniały intuicyjną obsługę, która ułatwia codzienne życie naszym klientom. Naszym celem jest zaprojektowanie jej w taki sposób, aby była nie tylko nowatorska, jak na samochody elektryczne przystało, ale również charakterystyczna dla aut naszej marki. Pomysły projektantów muszą iść w parze z celem marki. Teraz idą i są ze sobą bardziej powiązane niż kiedykolwiek wcześniej. W centrum wszystkiego co robimy znajdują się odbiorcy naszych samochodów, którzy mają wpływ na każdą decyzję, którą podejmujemy” – mówi Jason Jeong, Prezes Kia w Europie.

Zaawansowane technologicznie systemy na pokładzie EV6 pozwalają kierowcy maksymalnie zintegrować się z samochodem. Przykładem takiego rozwiązania jest nowoczesny wyświetlacz przezierny, który działa w rzeczywistości rozszerzonej – wyposażenie zarezerwowane dotychczas dla pojazdów klasy premium. Bezproblemowa komunikacja między danymi GPS, kamerą i wyświetlaczem pozwala na prezentowanie szczegółowych wskazówek do jazdy niejako bezpośrednio na drodze. Dzięki temu kierowca przez cały czas może patrzyć przed siebie.

Wyświetlacz przezierny, działający w rzeczywistości rozszerzonej oraz dwa wyświetlacze zintegrowane w jednym zakrzywionym ekranie dostarczają kierowcy wszystkich niezbędnych danych potrzebnych do komfortowej i bezstresowej jazdy, bez konieczności szukania dodatkowych informacji gdzie indziej.

Materiały dźwiękochłonne, które znajdują się na podłodze oraz w nadkolach, drzwiach i pokrywie bagażnika, a także opony ograniczają hałas, który dociera do kabiny EV6, dzięki czemu podróż jest cicha i spokojna. Nie tylko szyba przednia, ale także szyby w drzwiach są wyposażone w dodatkową warstwę akustyczną, co sprawia, że pod względem wyciszenia wnętrza EV6 dorównuje modelom wyższej klasy segmentu premium.

Kia jest w trakcie zmiany gamy modeli i do 2026 roku wprowadzi 11 nowych samochodów elektrycznych. Pierwszy z nich – EV6 – już można zamawiać.

 

Reklama