Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Prestiżowa nagroda dla Skody Enyaq IV

Elektryczny SUV ENYAQ iV zdobył prestiżowe wyróżnienie Red Dot za wybitny design. Międzynarodowe jury ekspertów doceniło model za mocny i wyrazisty język projektowania. ENYAQ iV kontynuuje historię sukcesu ŠKODY w zakresie designu i jest 16 modelem marki, który zdobył nagrodę Red Dot.

Odważna filozofia projektowania modelu ENYAQ iV wyraża się w wyważonych proporcjach, rzeźbiarskich liniach i charakterystycznej osłonie chłodnicy.

Pierwszy w pełni elektryczny SUV będzie mógł być także wyposażony w Crystal Face, czyli podświetlenie grilla składające się ze 131 diod LED, które iluminują, tworząc niespotykany efekt. Opcja ta łączy się również z animowaną funkcją oświetlenia Coming/Leaving Home. Wygląd zewnętrzny modelu dopełniają dynamiczne kierunkowskazy.

ENYAQ iV wyznacza nowe standardy projektowania wnętrz, punktując nie tylko innowacyjnym wzornictwem, ale także wyjątkową ilością miejsca dla kierowcy i pasażerów. Model swoją przestronnością dorównuje SUV-owi KODIAQ, mimo iż jest krótszy od ŠKODY OCTAVIA. ENYAQ iV jest też pierwszym modelem, w którym zastosowano spersonalizowane wnętrza Design Selections zainspirowane nowoczesnymi mieszkaniami, zastępujące istniejące linie wyposażenia. Opcja „Loft” inspirowana jest nowoczesnymi apartamentami rodzinnymi, „Lodge” charakteryzuje się wykończeniem z trwałych materiałów wyprodukowanych w zrównoważony sposób, „Lounge” łączy wyrafinowanie z ekskluzywnością, a „Suite” i „ecoSuite” oferują luksusowe detale.

Elektryczny SUV ŠKODY jest wyposażony w systemy multimedialne najnowszej generacji. Model oferuje nawet 13-calowy ekran obsługiwany za pomocą dotyku, suwaka dotykowego, gestów multi-touch i ruchów dłoni oraz wyświetlacz typu head-up z rozszerzoną rzeczywistością. Dzięki zróżnicowanemu wyborowi pojemości akumulatorów i silnika ENYAQ iV zapewnia bezemisyjny zasięg do 536 kilometrów w cyklu WLTP.

50 ekspertów ocenia produkty z około 60 krajów

Nagroda Red Dot to jeden z najbardziej znanych konkursów w dziedzinie designu na świecie i jest uważana za symbol najwyższej jakości wzornictwa. Międzynarodowe jury konkursu składa się z niezależnych dziennikarzy branżowych, projektantów i wykładowców wzornictwa. W tym roku podczas 66. edycji konkursu Red Dot Awards eksperci indywidualnie przetestowali, omówili i ocenili około 7 800 produktów zgłoszonych z około 60 krajów. Zwrócili szczególną uwagę na takie kryteria, jak innowacyjność, jakość, funkcjonalność, trwałość i ekologia. Wraz z nagrodą Red Dot dla modelu ENYAQ iV, ŠKODA po raz szesnasty otrzymała pożądane wyróżnienie za najlepszy design. Producent ma na swoim koncie również nagrodę Red Dot: Brands & Communication Design 2019 w kategorii „Brands” za skuteczną komunikację marki.

 

Reklama