Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Prestiżowa nagroda dla Skody Enyaq IV

Elektryczny SUV ENYAQ iV zdobył prestiżowe wyróżnienie Red Dot za wybitny design. Międzynarodowe jury ekspertów doceniło model za mocny i wyrazisty język projektowania. ENYAQ iV kontynuuje historię sukcesu ŠKODY w zakresie designu i jest 16 modelem marki, który zdobył nagrodę Red Dot.

Odważna filozofia projektowania modelu ENYAQ iV wyraża się w wyważonych proporcjach, rzeźbiarskich liniach i charakterystycznej osłonie chłodnicy.

Pierwszy w pełni elektryczny SUV będzie mógł być także wyposażony w Crystal Face, czyli podświetlenie grilla składające się ze 131 diod LED, które iluminują, tworząc niespotykany efekt. Opcja ta łączy się również z animowaną funkcją oświetlenia Coming/Leaving Home. Wygląd zewnętrzny modelu dopełniają dynamiczne kierunkowskazy.

ENYAQ iV wyznacza nowe standardy projektowania wnętrz, punktując nie tylko innowacyjnym wzornictwem, ale także wyjątkową ilością miejsca dla kierowcy i pasażerów. Model swoją przestronnością dorównuje SUV-owi KODIAQ, mimo iż jest krótszy od ŠKODY OCTAVIA. ENYAQ iV jest też pierwszym modelem, w którym zastosowano spersonalizowane wnętrza Design Selections zainspirowane nowoczesnymi mieszkaniami, zastępujące istniejące linie wyposażenia. Opcja „Loft” inspirowana jest nowoczesnymi apartamentami rodzinnymi, „Lodge” charakteryzuje się wykończeniem z trwałych materiałów wyprodukowanych w zrównoważony sposób, „Lounge” łączy wyrafinowanie z ekskluzywnością, a „Suite” i „ecoSuite” oferują luksusowe detale.

Elektryczny SUV ŠKODY jest wyposażony w systemy multimedialne najnowszej generacji. Model oferuje nawet 13-calowy ekran obsługiwany za pomocą dotyku, suwaka dotykowego, gestów multi-touch i ruchów dłoni oraz wyświetlacz typu head-up z rozszerzoną rzeczywistością. Dzięki zróżnicowanemu wyborowi pojemości akumulatorów i silnika ENYAQ iV zapewnia bezemisyjny zasięg do 536 kilometrów w cyklu WLTP.

50 ekspertów ocenia produkty z około 60 krajów

Nagroda Red Dot to jeden z najbardziej znanych konkursów w dziedzinie designu na świecie i jest uważana za symbol najwyższej jakości wzornictwa. Międzynarodowe jury konkursu składa się z niezależnych dziennikarzy branżowych, projektantów i wykładowców wzornictwa. W tym roku podczas 66. edycji konkursu Red Dot Awards eksperci indywidualnie przetestowali, omówili i ocenili około 7 800 produktów zgłoszonych z około 60 krajów. Zwrócili szczególną uwagę na takie kryteria, jak innowacyjność, jakość, funkcjonalność, trwałość i ekologia. Wraz z nagrodą Red Dot dla modelu ENYAQ iV, ŠKODA po raz szesnasty otrzymała pożądane wyróżnienie za najlepszy design. Producent ma na swoim koncie również nagrodę Red Dot: Brands & Communication Design 2019 w kategorii „Brands” za skuteczną komunikację marki.

 

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...