Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Kolejny krok Hondy na drodze do elektryfikacji

Honda od dziesięcioleci jest pionierem rozwoju alternatywnych paliw i technologii oszczędzających paliwo. Firma – zrodzona z marzeń swojego założyciela, Soichiro Hondy, dąży do ograniczenia negatywnego wpływu swojej działalności na środowisko, aby chronić Ziemię dla przyszłych pokoleń.

Koncentrując się na technologiach hybrydowych, hybrydowych typu plug-in, elektrycznych i wodorowych ogniw paliwowych, Honda osiągnęła punkt zwrotny już w 2012 roku, przekraczając sprzedaż miliona hybryd na całym świecie, a do końca 2020 roku sprzedała ponad 3, 3 miliona samochodów wyposażonych w napęd hybrydowy.

18 lutego 2021 roku miała miejsce światowa premiera modelu HR-V e:HEV, który tego dnia zadebiutował w Japonii. Jego europejska wersja zostanie pokazana klientom Starego Kontynentu 22 kwietnia tego roku. HR-V e:HEV będzie wyposażony w najnowszy, oszczędny i dynamiczny układ hybrydowy Hondy, znany już z modeli CR-V e:HEV oraz Jazz e:HEV.

HR-V e:HEV otrzymał czystą, nowoczesną stylistykę oraz niezwykle przestronne, funkcjonalne wnętrze. Dzięki kompaktowemu, zintegrowanemu układowi napędowemu Hondy oraz centralnie umieszczonemu zbiornikowi paliwa, w modelu zachowano wyjątkowo funkcjonalny system składania tylnych siedzeń Magic Seats, który daje możliwość elastycznego kształtowania przestrzeni pasażerskiej i bagażowej.

Użytkownicy Hondy HR-V e:HEV będą cieszyli się najnowszymi rozwiązaniami z zakresu łączności, infotainmentu, bezpieczeństwa oraz nowymi funkcjonalnościami, które w znaczny sposób zwiększą radość z codziennej eksploatacji tego nowoczesnego auta.

Opracowany przez Hondę, najnowszy napęd hybrydowy – i-MMD – zastosowany w modelu HR-V e: HEV, jest owocem wieloletniego doświadczenia Hondy w rozwijaniu, produkcji i sprzedaży niskoemisyjnych i zeroemisyjnych układów napędowych, takich jak napędy hybrydowe, hybrydowe typu plug-in, akumulatorowo-elektryczne oraz zasilane ogniwami paliwowymi. Pierwsze samochody Hondy ze zelektryfikowanymi napędami pojawiły się w ofercie firmy już ponad 20 lat temu, a wiele z oferowanych na świecie modeli hybrydowych, zostało również wprowadzonych do Europy .

W październiku 2019 roku, podczas konferencji prasowej w Amsterdamie, Honda poinformowała o planowanym przyspieszeniu realizacji swojej wizji dotyczącej elektryfikacji (Honda Electric Vision), zobowiązując się do elektryfikacji wszystkich swoich modeli do końca 2022 roku. Była to najbardziej ambitna deklaracja dotycząca elektryfikacji na rynku motoryzacyjnym. W marcu 2020 roku Honda potwierdziła swoje plany i zapowiedziała wprowadzenie na rynek sześciu nowych modeli ze zelektryfikowanymi napędami. Dwa z nich – Jazz e: HEV wraz ze specjalną wersją Crosstar oraz w pełni elektryczna Honda e – pojawiły się w Europie w 2020 roku. W 2021 roku do nowej zelektryfikowanej gamy dołączy HR-V e: HEV.

Honda HR-V e:HEV 2021

Honda konsekwentnie dotrzymuje bardzo odważnych obietnic złożonych zaledwie półtora roku temu. Świadoma odpowiedzialności wobec społeczeństwa, firma systematycznie ogranicza wpływ swoich produktów i działalności biznesowej na środowisko. Elektryfikacja napędów w samochodach marki Honda jest bardzo ważnym etapem w dążeniu do zapewnienia przyszłym pokoleniom błękitnego nieba – „Blue Skies for Our Children”. Poprzez ciągłe rozwijanie technologii mających na celu redukcję emisji CO2 do atmosfery, Honda chce zostać liderem wśród firm dążących do wykreowania społeczeństwa wolnego od emisji dwutlenku węgla. To jeden z kluczowych elementów wizji firmy na rok 2030.

Reklama