Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Urban Air Port – lotnisko i punkt ładowania elektrycznych pojazdów latających

Urban Air Port® Air-One® zwyciężył w konkursie Future Flight Challenge na projekt infrastruktury i systemów lotniczych dla elektrycznych i autonomicznych pojazdów powietrznych nowej generacji.

Air-One® to pierwsze na świecie w pełni działające miejskie lotnisko typu pop-up oraz punkt ładowania przyszłych elektrycznych pojazdów latających pionowego startu i lądowania (eVTOL), takich jak drony towarowe i taksówki powietrzne. Lotnisko ma zostać uruchomione w Coventry w bieżącym roku.

Firma Urban Air Port® rozwija w pełni autonomiczną innowacyjną infrastrukturę o zerowej emisji dla przyszłej mobilności powietrznej. Ambitny projekt Air-One® łączy przemysł, rząd i społeczność, aby wykorzystać potencjał zrównoważonej miejskiej mobilności powietrznej w celu zmniejszenia korków, ograniczenia zanieczyszczenia powietrza oraz dekarbonizacji transportu.

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) przewiduje, że w najbliższej perspektywie miejska mobilność powietrzna w samych Stanach Zjednoczonych może być warta nawet 500 miliardów dolarów (375 miliardów funtów) i podkreśla, że istotną barierą dla rozwoju rynku jest brak infrastruktury.

Dział Urban Air Mobility Hyundai Motor Group wybrał Urban Air Port® jako swojego priorytetowego partnera infrastrukturalnego w celu globalnego rozwoju nowego sektora mobilności. Firma z Korei Południowej planuje stworzyć własny pojazd powietrzny pionowego lądowania i startu (eVTOL) oraz rozszerzyć wsparcie ekosystemu miejskiej mobilności powietrznej. Hyundai Motor Group wspiera rozwój Air-One® w ramach planu komercjalizacji eVTOL do 2028 roku.

Samochody potrzebują dróg. Pociągi potrzebują szyn. Samoloty potrzebują lotnisk. eVTOL będą potrzebowały miejskich portów lotniczych. Ponad sto lat temu wystartował pierwszy na świecie samolot komercyjny, tworząc nowoczesny, globalny świat. Projekt Air One® ma za zadanie upłynnić ruch w miastach, zwiększyć produktywność i pomóc Wielkiej Brytanii objąć przywództwo w zupełnie nowej, czystej gospodarce światowej. Miejskie pojazdy powietrzne były kiedyś futurystyczną fantazją. Dzisiaj miejski port lotniczy Urban Air Port® zapewni ludziom czysty transport powietrzny w miastach i zapoczątkuje nową rzeczywistość powietrznej mobilności bezemisyjnej – mówi  Ricky Sandhu założyciel i Prezes Wykonawczy Urban Air Port®.

Wraz z rozwojem naszego programu eVTOL, konieczny jest rozwój infrastruktury wspierającej. Air-One® to wyjątkowy projekt, który ma przyczynić się do stworzenia solidnej, dostępnej i intermodalnej infrastruktury dla mobilności przyszłości. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tego partnerstwa w Wielkiej Brytanii i nie możemy doczekać się wykorzystania możliwości współpracy w zakresie opracowania bezpiecznych, przystępnych cenowo i przeznaczonych dla ludzi rozwiązań mobilności dodaje Pamela Cohn Dyrektor Operacyjny Urban Air Mobility Hyundai Motor Group

Wpływ miejskich portów lotniczych Urban Air Port® na środowisko jest o 60% mniejszy niż lądowisk dla helikopterów (najbardziej porównywalna istniejąca infrastruktura). Dzięki innowacyjnej konstrukcji obiekt można zainstalować w ciągu kilku dni. Nie emituje on dwutlenku węgla i może działać bez połączenia z siecią elektryczną.

Obiekty przeznaczone są do obsługi eVTOL oraz pełnią funkcję węzła dla innych środków zrównoważonego transportu – pojazdów elektrycznych, autobusów lub skuterów. Miejskie lotnisko Urban Air Port® jest mobilne oraz doskonale sprawdza się w przypadku sytuacji kryzysowych. Dzięki Urban Air Port® można szybko wysyłać drony czy eVTOL do transportu ludzi lub niezbędnych środków w czasie wypadków bądź katastrof.

Miejski port lotniczy ma potencjał, by zrewolucjonizować miasta na całym świecie, czyniąc je lepiej skomunikowanymi i czystszymi, a także może przyspieszyć odbudowę zielonej gospodarki. Ten projekt oddaje cel Future Flight Challenge – jest uosobieniem innowacji, która pomoże uczynić Wielką Brytanię liderem miejskiej elektrycznej mobilności powietrznej  Gary Cutts Dyrektor ds. Badań i Innowacji Future Flight Challenge w Wielkiej Brytanii

Aby sprostać globalnemu zapotrzebowaniu, firma Urban Air Port® planuje wybudować ponad 200 lotnisk w ciągu najbliższych pięciu lat. Miasta w Wielkiej Brytanii i wiele innych na całym świecie już wyraziły zainteresowanie budową miejskich portów lotniczych. Po zapewnieniu finansowania dla Air-One®, Urban Air Port® prowadzi obecnie rozmowy z potencjalnymi inwestorami, których celem jest szybka komercjalizacja projektu i globalny wzrost.

Urban Air Port® wybrał Coventry na swoją pierwszą lokalizację ze względu na jego istotną lokalizację w sercu Wielkiej Brytanii oraz historyczne centrum przemysłu samochodowego i lotniczego.

Wyjątkowa lokalizacja miasta zapewnia również łatwy dojazd w ciągu czterech godzin do większości części kraju. W grudniu 2020 roku Coventry zostało uznane za najbardziej sprzyjające miasto dla samochodów elektrycznych w Wielkiej Brytanii. Air-One® zostanie zaprezentowany podczas obchodów brytyjskiego miasta kultury w Coventry w 2021 roku oraz będzie stanowić część Igrzysk Wspólnoty Narodów w 2022 roku.

Już jesteśmy miastem, które pomaga kształtować przyszłość transportu elektrycznego. Teraz stajemy się częścią kolejnego przełomowego projektu, który stawia Coventry w czołówce miast nowych technologii. To podkreśla nasze zaangażowanie w kształtowanie lepszej, bardziej ekologicznej przyszłości podsumowuje Cllr Jim O’Boyle członek Rady Miejskiej Coventry ds. Miejsc Pracy i Regeneracji.

Wraz z partnerami badawczymi z Coventry University, Urban Air Port® będzie dążył do zrozumienia i przyjęcia nowej technologii – kluczowego czynnika decydującego o ostatecznym sukcesie projektu. Zakład Air-One® w Coventry prowadził pokazy na żywo zdalnego dowodzenia i kontroli, ładowania/tankowania oraz załadunku towarów do załogowych i bezzałogowych eVTOL, operujących w trzech kluczowych obszarach: usług taksówek powietrznych, logistyki autonomicznej i zarządzania w sytuacjach awaryjnych. Malloy Aeronautics, firma logistyczna i inżynieryjna oraz wiodący brytyjski producent dronów jest brytyjskim partnerem Urban Air Port® w dziedzinie bezzałogowych samolotów. Duże drony towarowe firmy zostaną zademonstrowane w siedzibie Air-One®.

Urban Air Port® otrzymał grant w wysokości 1,2 miliona funtów z brytyjskiego projektu Future Flight Challenge Research and Innovation. Program jest finansowany przez Industrial Strategy Challenge Fund w wysokości 125 milionów funtów. Oczekuje się, że branża przemysłowa w Wielkiej Brytanii, wzmocni budżet na rozwój Urban Air Port® o 175 milionów funtów.

Reklama