Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Przedpremierowe zdjęcie wnętrza – Hyundai IONIQ

Hyundai przedstawił zdjęcia przestronnego i wszechstronnego wnętrza elektrycznego modelu IONIQ 5, którego wirtualna światowa premiera będzie miała miejsce 23 lutego 2021 roku.

IONIQ 5 to pierwszy elektryczny model oparty na Elektrycznej Globalnej Modułowej Platformie (E-GMP). Platforma przeznaczona do pojazdów czysto elektrycznych mieści płaski akumulator, umożliwia zaprojektowanie przestronnego i elastycznie konfigurowalnego wnętrza, które podczas podróży wygodnie pomieści zarówno pasażerów, jak i ładunek.

Wnętrze, wykonane głównie z materiałów i tkanin przyjaznych dla środowiska odzwierciedla rosnące zainteresowanie konsumentów mobilnością, która wspiera zapotrzebowanie na bardziej etyczne i zrównoważone produkty.

IONIQ 5 to deklaracja, projekt, który oferuje optymistyczne spojrzenie na to, czego Klienci mogą oczekiwać w nowej erze samochodów elektrycznych. Długi rozstaw osi przekłada się na nowy wymiar przestrzeni. Zaprojektowaliśmy tę wyjątkową przestrzeń, jako idealne miejsce do odzyskania energii, twój dom z dala od domu – SangYup Lee Starszy Wiceprezes i Szef Hyundai Global Design Center

Wnętrze inspirowane motywem Living Space zapoczątkowuje nowy wymiar projektowania

IONIQ 5 wyróżnia się spośród innych crossoverów średniej wielkości, szczególnie tych z silnikami spalinowymi i konwencjonalnymi systemami Steer-by-Wire, ponieważ E-GMP pozwala na wydłużony rozstaw osi i płaską podłogę.

Kierowca i pasażerowie modelu IONIQ 5 mogą swobodnie wchodzić i wychodzić z obu stron kabiny, gdy samochód stoi zaparkowany w ciasnym miejscu parkingowym, dzięki płaskiej podłodze i przesuwanej do przodu i do tyłu nowej konsoli środkowej. Nowo opracowana konsola Universal Island oferuje więcej funkcji niż konwencjonalny, statyczny schowek, zastępuje konsolę środkową i staje się centralnym elementem przestrzeni wnętrza modelu IONIQ 5.

IONIQ 5 został wyposażony w elektronicznie regulowane przednie siedzenia. Fotele mogą być pochylane pod optymalnym kątem, który zapewnia pasażerowi poczucie nieważkości. Hyundai zmniejszył grubość tych przednich siedzeń o około 30 procent, zapewniając więcej miejsca dla osób siedzących w drugim rzędzie. Pozwala to pasażerom dostosować przestrzeń wewnętrzną do różnych potrzeb i sytuacji.

Ograniczenie wpływu na środowisko dzięki wysokiej jakości, ekologicznym materiałom

Podczas opracowywania modelu IONIQ 5, Hyundai poświęcił wiele uwagi temu, czego Klienci szukają w samochodzie. Jednym z wyraźnych potrzeb były ekologiczne rozwiązania w zakresie mobilności, z mniejszym wpływem na środowisko. Projektanci wykorzystali więc w modelu IONIQ 5 materiały przyjazne dla środowiska oraz pozyskiwane w sposób zrównoważony.

Fotele zostały pokryte eko-przetworzoną skórą, która jest barwiona i obrabiana z zastosowaniem oleju roślinnego z siemienia lnianego. Inne miękkie elementy w kabinie zostały przygotowane z tekstyliów pochodzących ze zrównoważonych włókien, takich jak biokomponenty z trzciny cukrowej, wełna i przędza poliestrowa, a także materiał utkany z włókien wykonanych z recyklingu plastikowych butelek PET. Powierzchnie takie, jak deska rozdzielcza, przełączniki, kierownica i panele drzwi są pokryte ekologiczną farbą poliuretanową składającą się z olejów z kwiatów rzepaku i kukurydzy.

Światowa premiera modelu IONIQ 5

Hyundai zaprezentuje model IONIQ 5 podczas wirtualnej światowej premiery, która odbędzie się 23 lutego 2021 roku. Podczas wydarzenia Hyundai ujawni szczegóły dotyczące innowacyjnych funkcji modelu IONIQ 5 oraz korzyści dla Klienta z korzystania z tego w pełni elektrycznego samochodu.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...