Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Nowe elektryczne silniki z węgierskiej fabryki Audi

W Audi Hungaria trwają już przygotowania do produkcji nowej generacji silników elektrycznych. W przyszłości fabryka w Győr będzie dostarczać nowe napędy elektryczne dla w pełni elektrycznych modeli koncernu bazujących na opracowanej wspólnie z Porsche platformie „Premium Platform Electric (PPE)”.

Z myślą o nich, w pionie produkcji napędów Audi Hungaria wyodrębniony zostanie zupełnie nowy dział. Na potrzeby przyszłej produkcji w węgierskiej fabryce czterech pierścieni zostało już zainstalowane wiele nowych urządzeń i linia montażowa.

„Jesteśmy niezmiernie zaszczyceni, że możemy otworzyć zupełnie nowy rozdział w produkcji napędów. Zgodnie ze strategią elektryfikacji Audi, jako największa na świecie fabryka układów napędowych, obok produkcji dużej liczby wydajnych silników spalinowych, aktywnie kształtujemy nową erę elektryfikacji. W ten sposób wyznaczamy kierunek dla przyszłości naszego przedsiębiorstwa, zabezpieczamy miejsca pracy i kontynuujemy historię sukcesu firmy” – mówi Alfons Dintner, prezes zarządu AUDI HUNGARIA Zrt.

Na potrzeby produkcji nowych, elektrycznych układów napędowych, o 15 000 m2 powiększono powierzchnię istniejącej już hali produkcyjnej. Przyszła produkcja na potrzeby platformy PPE będzie obejmowała wytwarzanie stojana i elementów przekładni oraz montaż osi. Większość urządzeń produkcyjnych została już zainstalowana i trwają przygotowania do uruchomienia produkcji seryjnej, która – utrzymana w systemie trójzmianowym – zapewni w przyszłości miejsca pracy dla około 700 pracowników.

„W Audi Hungaria prowadzimy własne prace rozwojowe w zakresie napędów elektrycznych i od roku 2018 produkujemy już seryjnie silniki elektryczne. Dlatego nasz zespół dysponuje ogromną wiedzą fachową i niezbędnym doświadczeniem w precyzyjnej pracy nad detalami takich urządzeń. To dobre podstawy do powierzenia nam produkcji nowej generacji napędów elektrycznych. Jako ważna część globalnej Grupy Volkswagen, będziemy w przyszłości nadal wnosić nasz wkład w jej rozwój, dostarczając produkty o doskonałej jakości, tak jak to czyniliśmy przez całą 28-letnią historię sukcesu produkcji układów napędowych w Győr” – dodaje Robert Buttenhauser, członek zarządu AUDI HUNGARIA Zrt. odpowiedzialny za produkcję układów napędowych.

Szczególnym elementem planowania nowego obszaru produkcyjnego było wykorzystanie do projektowania linii produkcyjnej, po raz pierwszy w Audi Hungaria, okularów VR (virtual reality). Ogromną ich zaletą jest to, że dzięki nowej technice przetwarzania obrazu 3D inżynierowie mogą efektywniej zaplanować proces produkcji i zaprojektować go w sposób innowacyjny. Obszar produkcyjny staje się bardziej wydajny, a miejsca pracy bardziej ergonomiczne.

Silnik elektryczny Audi e-tron, pierwszego w pełni elektrycznego modelu marki, wyznaczył w roku 2018 początek produkcji napędów elektrycznych w Győr. Od tego czasu, do końca 2020 roku, na Węgrzech wyprodukowano już 187 163 napędy elektryczne.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...