Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Nadchodzi nowy elektryczny MINI COOPER

Model z edycji specjalnej to premiera nowej wersji MINI, o zmodyfikowanym wyglądzie zewnętrznym, z dachem Multitone, specyficznymi cechami stylistycznymi, dopracowanym wnętrzem i wysokiej jakości wyposażeniem, napędzanej wyłącznie silnikiem elektrycznym. Nowe systemy wspomagające kierowcę oraz opcjonalnie dostępne pakiety komfortu i łączności. Wprowadzenie na rynek od marca 2021 r.

Odświeżony styl sprawi, że również w nowym MINI Cooper SE okrągłe reflektory i sześciokątna atrapa chłodnicy, jako typowe elementy przedniej części pojazdu, zostaną jeszcze wyraźniej podkreślone. Do zakresu wyposażenia modeli z edycji specjalnej zalicza się również lakier metalizowany Island Blue, oferowany po raz pierwszy w MINI Cooper SE. Opcjonalnie dostępny jest nowy wariant kolorystyczny Rooftop Grey metallic. Częścią kolekcji MINI Electric jest ponadto niespotykany u konkurencji, jedyny w swoim rodzaju dach Multitone. Dzięki nowej technice lakierowania fabryka MINI w Oksfordzie stworzyła fascynujący gradient kolorów dachu od San Marino Blue przez Pearly Aqua do Jet Black, rozciągający się od obramowania przedniej szyby aż po sam tył.

Efektowny wygląd jest dodatkowo podkreślony przez ekskluzywny wzór maski silnika i listew bocznych, których subtelny gradient kolorów stanowi stylowe uzupełnienie dachu Multitone. Za subtelny i sportowy wygląd odpowiadają czarne lusterka zewnętrzne, 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich w stylistyce kolekcji MINI Electric Spoke oraz błyszczące elementy zewnętrzne w kolorze Piano Black, do których należy również obramowanie atrapy chłodnicy, reflektorów i lamp tylnych oraz logo MINI, oznaczenie modelu z tyłu, uchwyty drzwi oraz ozdobniki boczne.

Kolekcja MINI Electric obejmuje również diodowe reflektory adaptacyjne z funkcją matrycową dla świateł drogowych, listwy progowe z nadrukowanym logo MINI Electric, fotele sportowe z połączeniem tkaniny i skóry ekologicznej Light Grey, nowo zaprojektowane powierzchnie wewnętrzne w wersji MINI Yours Aluminium oraz podsufitkę w kolorze antracytu. Wyrafinowany charakter premium nadaje wnętrzu również kierownica sportowa ze skóry Nappa z wyróżniającym się logo MINI Electric w modelach z edycji specjalnej.

Kolekcja MINI Electric daje wyjątkowo ekskluzywną możliwość frajdy z jazdy bez lokalnej emisji spalin. Spontaniczne przekazywanie mocy przez silnik elektryczny o mocy 135 kW (184 KM), specyficzne dla tego modelu precyzyjne zestrojenie elementów zawieszenia i nisko położony środek ciężkości pomagają MINI Cooper SE osiągnąć typową dla marki zwinność. Umiejscowiony nisko w podłodze pojazdu wysokonapięciowy akumulator litowo-jonowy pozwala na uzyskanie w cyklu testowym WLTP zasięgu od 203 do 234 kilometrów.

Edycja specjalna MINI Cooper SE posiada opcjonalne nowo opracowane pakiety wyposażenia w zakresie komfortu, łączności oraz systemów wspomagania kierowcy. W zimne dni komfort poprawi oferowane po raz pierwszy ogrzewanie kierownicy. W wyposażeniu standardowym MINI Cooper SE znajduje się pakiet Connected Navigation. Wybór pakietu Connected Navigation Plus wzbogaca wyposażenie o wyświetlacz Head-Up, system telefoniczny z ładowaniem bezprzewodowym, usługami concierge oraz funkcjami Mini Connected XL.

Częścią pakietu systemów asystujących kierowcy jest nowe ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu, które wibracją kierownicy ostrzega kierowcę o ryzyku niezamierzonej zmiany pasa ruchu. W nowym pakiecie systemów asystujących kierowcy plus zawarty jest aktywny regulator prędkości, który po raz pierwszy zawiera funkcję Stop & Go. Dzięki temu system może w razie potrzeby wyhamować MINI Cooper SE aż do zatrzymania.

Wystarczy tylko delikatnie nacisnąć pedał gazu, aby ponownie ruszyć z miejsca i kontynuować jazdę z wykorzystaniem automatycznej regulacji prędkości i odległości. W ten sposób kierowca otrzymuje skuteczne wsparcie, zwłaszcza podczas jazdy w korku, i może cieszyć się większym komfortem jazdy, nawet jeśli frajda z jazdy jest chwilowo ograniczona.

 

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...