Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

LEAF10 – limitowana wersja z okazji 10. rocznicy premiery pierwszego produkowanego seryjnie samochodu elektrycznego

Z okazji 10-lecia niezwykle udanej premiery rynkowej pierwszego na świecie produkowanego seryjnie samochodu elektrycznego, Nissan wprowadza w Europie wersję specjalną tego niezwykle popularnego samochodu – Nissana LEAF10.

Specjalnie z myślą o wersji LEAF10, która będzie dostępna w salonach sprzedaży w Europie już w lutym, przygotowano nowy kolor nadwozia. Ten atrakcyjny dodatek do obecnej palety kolorystycznej Nissana wizualnie podkreśli kunsztowne motywy graficzne, zdobiące nadwozie egzemplarzy z tej limitowanej serii. Dodatkowo LEAF10 będzie standardowo oferowany z dwukolorowym nadwoziem, co jeszcze bardziej podkreśli jego atrakcyjny wygląd.

LEAF10 będzie dostępny z jeszcze szerszą gamą nowych technologii, w tym z nowymi, inteligentnymi usługami oraz intuicyjnym pokładowym hotspotem Wi-Fi (usługa planowana na drugą połowę 2021 roku), który jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin oraz użytkowników często korzystających z samochodu. Ponadto wersja ta wyposażona jest w standardzie w szereg praktycznych rozwiązań cenionych przez dotychczasowych klientów modelu LEAF, jak unikalny system e-Pedal, 8” ekran dotykowy z obsługą systemów Apple Carplay i Android Auto czy system kamer 360°.

Od dnia premiery modelu LEAF w 2010 roku Nissan kontynuuje prace nad rozwojem technologii samochodów elektrycznych, aby mieć pewność, że spełniają one oczekiwania użytkowników i wpisują się w ich styl życia” – podkreśla Helen Perry, dyrektor marketingu osobowych samochodów elektrycznych i infrastruktury w Nissan Europe.

Nasz legendarny model znalazł w Europie już ponad 180 tys. nabywców. Mamy nadzieję, że jeszcze bardziej atrakcyjne elementy kodu stylistycznego oraz najnowsze technologie, takie jak pokładowy hotspot Wi-Fi oraz funkcja zdalnego otwierania i zamykania samochodu dzięki mobilnej aplikacji NissanConnect Services, sprawią, że LEAF będzie w dalszym ciągu wzbudzać wiele emocji wśród klientów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z samochodami elektrycznymi” – dodała.

Elegancja modelu LEAF zyskuje nowy wymiar

Źródłem inspiracji przy tworzeniu wersji LEAF10 było japońskie DNA Nissana, a także stylistyka modelu Ariya, pierwszego w pełni elektrycznego crossovera coupé Nissana, który już niedługo trafi do oferty marki. Wersję specjalną zdobią przykuwające wzrok, kunsztowne wzory Kumiko, które pojawiają się na bocznych lusterkach, linii dachu i klapie bagażnika. Motywy graficzne idealnie komponują się z eleganckim emblematem LEAF10, umieszczonym na tylnym słupku.

Klienci mogą wybrać jeden z trzech dostępnych dotychczas odcieni lakieru nadwozia, standardowo zestawiony z czarnym dachem: czerwony Magnetic, niebieski Topaze lub biały Lunar. Nowością w gamie jest szary lakier Ceramic, który debiutuje na rynku wraz z wersją limitowaną LEAF10, również w zestawieniu z czarnym dachem.

Dopełnieniem stylowego nadwozia Nissana LEAF10 są 17-calowe obręcze kół z lekkiego stopu, podkreślające dynamiczną stylistykę i charakter samochodu.

Inteligentna technologia w pakiecie

Będąc samochodem na miarę naszych czasów, których wyznacznikiem jest szybkie tempo życia, LEAF10 będzie dostępny z niezwykle praktycznym pokładowym hotspotem Wi-Fi (usługa planowana na drugą połowę 2021 roku).

Użytkownicy wersji LEAF10 będą mieli dostęp do internetu dzięki zintegrowanej karcie 4G i możliwość aktywowania pokładowego hotspotu Wi-Fi dla aż siedmiu urządzeń. Nowa funkcja zaspokoi wszystkie potrzeby klientów, których dzieci będą mogły oglądać ulubione kreskówki podczas długich podróży.

Opcja ta jest kolejnym dodatkiem do szerokiej gamy usług dostępnych w ramach bezpłatnej aplikacji NissanConnect, która daje właścicielom możliwość zdalnej kontroli głównych funkcji samochodu, takich jak m.in. monitorowania poziomu naładowania akumulatora, uruchamiania klimatyzacji lub otwierania i zamykania samochodu.

Co ważne szczególnie zimą, kierowca może dojeżdżać do pracy Nissanem LEAF w niezwykle komfortowych warunkach, ponieważ ma możliwość uruchomienia ogrzewania jeszcze przed rozpoczęciem jazdy.

Pakiet technologii, w które wyposażony jest Nissan LEAF, został także wzbogacony o dodatkowe rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo. Aby cieszyć się spokojem ducha, właściciel samochodu może ustawić powiadomienia, które poinformują go o przekroczeniu granic określonej lokalizacji lub zadanej prędkości przez kierowcę, któremu pożyczył swoje auto. Nowością w elektrycznym Nissanie jest także inteligentny system interwencji w przypadku wykrycia pojazdu w martwym polu, dzięki czemu kierowca będzie czuł się jeszcze pewniej podczas jazdy. Te innowacyjne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa doskonale uzupełniają możliwości i tak już zaawansowanego technicznie samochodu elektrycznego.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...