Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Elektryczny Solaris na testach w Norwegii

Solaris Urbino 15 LE electric, najnowszy pojazd w bezemisyjnym portfolio Solarisa, jest obecnie testowany przez przewoźników w norweskich miastach. Autobus, który swoją światową premierę miał w październiku ubiegłego roku, będzie prezentowany na liniach zarówno kierowcom, jak i pasażerom. Testy w Norwegii zostały zaplanowane do końca marca.

Bezemisyjny, niskowejściowy pojazd o długości 15 metrów, to pierwszy autobus elektryczny Solarisa, który jest dedykowany zarówno do przewozów miejskich, jak i międzymiastowych. Aktualnie Solaris Urbino 15 LE electric trafił na testy do miast w Norwegii. Zainteresowani nim przewoźnicy będą mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą rozwiązań technicznych oraz wszelkimi udogodnieniami, jakie zostały w nim zastosowane. Testy w Norwegii zostały zaplanowane do końca marca.

Autobus będzie prezentowany przewoźnikom z Oslo i okolic norweskiej stolicy. Następnie o jego zaletach będą mogli przekonać się mieszkańcy Kristiansand. Aby uzupełnić energię w bateriach, Urbino 15 LE electric będzie korzystał z infrastruktury, która już znajduje się w tych miastach: pantografów oraz ładowarek typu plug-in, obecnych zarówno w zajezdni, jak i na trasie.

Co szczególne cenne przy tego rodzaju prezentacjach, zaplanowane zostały testy liniowe z kierowcami i pasażerami. Firma Solaris będzie mogła w ten sposób zebrać bezpośrednie opinie grup docelowych, będących faktycznymi użytkownikami autobusów. Kierowcy, którzy będą testować Urbino 15 LE electric, to osoby, które w swojej codziennej pracy jeżdżą autobusami na długich, podmiejskich trasach.

Bardzo cieszy nas fakt, że nowy Solaris po raz pierwszy zostanie zaprezentowany właśnie w Norwegii. Powstanie naszego nowego 15-metrowego autobusu wiązało się z dużymi nakładami pracy zarówno ze strony wspaniałego zespołu w naszej fabryce, jak i zainteresowanych tym modelem klientów. Jako firma zorientowana na klienta niezwykle cenimy sobie informacje zwrotne od użytkowników naszych produktów, nie mogę się więc doczekać, aż autobus zostanie zaprezentowany naszym klientom, przewoźnikom, kierowcom, pasażerom i mediom bezpośrednio na trasie w naszym kraju. Wraz z całym moim zespołem w Solaris Norge AS jesteśmy bardzo podekscytowani – powiedział Sverre Skaar, Dyrektor Zarządzający spółki Solaris Norge AS.

Norwegia została nie bez powodu wybrana jako miejsce testów najnowszego autobusu elektrycznego firmy. Pierwsze dwa egzemplarze Solarisów Urbino 15 LE electric powstały właśnie z myślą o przewoźnikach skandynawskich. Prezentowany autobus posiada specjalne rozwiązania zgodne z normami „Busnordic” oraz tzw. pakietem skandynawskim.

Z myślą o surowych warunkach, w autobusie zadbano więc o wyposażenie zapewniające komfort termiczny i wygodę podróżowania. Pojazdy tego typu mogą także posiadać inne elementy ułatwiające pracę w trudnych warunkach, takie jak dodatkowe długie światła, piasecznica czy schowek na łańcuchy śniegowe.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...