Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Audi e-tron Sportback wygrywa w kategorii „Elektryzująca Rewolucja”

Dwa modele rodem z Ingolstadt zostały nagrodzone w rozstrzygnięciu plebiscytu Auto Świat Moto Awards 2020. Głosami czytelników tygodnika Auto Świat zwycięzcą kategorii „Elektryzująca Rewolucja” zostało w pełni elektryczne Audi e-tron Sportback, a w kategorii „Skondensowane Emocje” wygrało Audi S3. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią, uroczystość wręczenia nagród odbyła się online.

Jury złożone z dziennikarzy Auto Świata nominowało do plebiscytu 59 modeli w 9 kategoriach. Były to ubiegłoroczne premiery, modele, które weszły na rynek lub zostały oficjalnie zaprezentowane w wersjach produkcyjnych do 15 listopada 2020 roku. Następnie czytelnicy tygodnika wybierali swoich faworytów w głosowaniu internetowym.

 

Bardzo dziękuję czytelnikom Auto Świata za głosy oddane na Audi e-tron Sportback i na Audi S3, które w ten sposób zwyciężyły w swoich kategoriach” – mówi Michał Bowsza, dyrektor marki Audi. „Ich wybór doskonale podkreśla dwie najważniejsze cechy samochodów marki Audi. Mamy tu niezwykle rozwiniętą technikę motoryzacyjną przyszłości – elektromobilność, reprezentowaną przez model Audi e-tron Sportback i mamy pozytywne i bardzo intensywne emocje pojawiające się, gdy tylko wsiądziemy za kierownicę sportowego Audi S3. Jestem niezmiernie dumny z zaufania czytelników i kierowców, tym bardziej, że wyniki rejestracji nowych Audi w naszym kraju za rok 2020 jasno pokazują, że pobiliśmy kolejny rekord sprzedaży wprowadzając na nasz rynek ponad 15 600 egzemplarzy nowych samochodów z czterema pierścieniami w logo.

Przyszłość Audi to zdecydowanie elektromobilność, a e-tron Sportback to już drugi w ofercie marki z czterema pierścieniami w logo w pełni elektryczny model, łączący w sobie moc przestronnego SUV-a z elegancją czterodrzwiowego coupé i progresywnym charakterem samochodu elektrycznego. Oferuje kierowcy nawet 300 kW mocy i zasięg do 442 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora. To prawdziwe Audi – dynamiczne, nowoczesne i luksusowe.

Ofensywa elektromobilności czterech pierścieni trwa i będzie kontynuowana. Już 9 lutego odbędzie się premiera Audi e-tron GT, pierwszego w pełni elektrycznego a zarazem sportowego Audi. Do końca tego roku w ofercie marki znajdzie się aż pięć w pełni elektrycznych modeli.

Reklama