Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Audi e-tron Sportback wygrywa w kategorii „Elektryzująca Rewolucja”

Dwa modele rodem z Ingolstadt zostały nagrodzone w rozstrzygnięciu plebiscytu Auto Świat Moto Awards 2020. Głosami czytelników tygodnika Auto Świat zwycięzcą kategorii „Elektryzująca Rewolucja” zostało w pełni elektryczne Audi e-tron Sportback, a w kategorii „Skondensowane Emocje” wygrało Audi S3. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią, uroczystość wręczenia nagród odbyła się online.

Jury złożone z dziennikarzy Auto Świata nominowało do plebiscytu 59 modeli w 9 kategoriach. Były to ubiegłoroczne premiery, modele, które weszły na rynek lub zostały oficjalnie zaprezentowane w wersjach produkcyjnych do 15 listopada 2020 roku. Następnie czytelnicy tygodnika wybierali swoich faworytów w głosowaniu internetowym.

 

Bardzo dziękuję czytelnikom Auto Świata za głosy oddane na Audi e-tron Sportback i na Audi S3, które w ten sposób zwyciężyły w swoich kategoriach” – mówi Michał Bowsza, dyrektor marki Audi. „Ich wybór doskonale podkreśla dwie najważniejsze cechy samochodów marki Audi. Mamy tu niezwykle rozwiniętą technikę motoryzacyjną przyszłości – elektromobilność, reprezentowaną przez model Audi e-tron Sportback i mamy pozytywne i bardzo intensywne emocje pojawiające się, gdy tylko wsiądziemy za kierownicę sportowego Audi S3. Jestem niezmiernie dumny z zaufania czytelników i kierowców, tym bardziej, że wyniki rejestracji nowych Audi w naszym kraju za rok 2020 jasno pokazują, że pobiliśmy kolejny rekord sprzedaży wprowadzając na nasz rynek ponad 15 600 egzemplarzy nowych samochodów z czterema pierścieniami w logo.

Przyszłość Audi to zdecydowanie elektromobilność, a e-tron Sportback to już drugi w ofercie marki z czterema pierścieniami w logo w pełni elektryczny model, łączący w sobie moc przestronnego SUV-a z elegancją czterodrzwiowego coupé i progresywnym charakterem samochodu elektrycznego. Oferuje kierowcy nawet 300 kW mocy i zasięg do 442 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora. To prawdziwe Audi – dynamiczne, nowoczesne i luksusowe.

Ofensywa elektromobilności czterech pierścieni trwa i będzie kontynuowana. Już 9 lutego odbędzie się premiera Audi e-tron GT, pierwszego w pełni elektrycznego a zarazem sportowego Audi. Do końca tego roku w ofercie marki znajdzie się aż pięć w pełni elektrycznych modeli.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...