Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Audi e-tron GT zaprezentowane światu

Energetyzujący pokaz jazdy i światowa premiera z udziałem znanych gwiazd i osobistości. Audi zaprezentowało oficjalnie swój nowy w pełni elektryczny samochód – Audi e-tron GT. Podczas dwóch wydarzeń składających się na Day of Progress, Audi zaprezentowało najważniejsze cechy tego w pełni elektrycznego gran turismo: dynamiczne właściwości jezdne, emocjonujący design i zrównoważony rozwój.

Marc Lichte, Hildegard Wortmann, Markus Duesmann

Model e-tron GT to jedyne w swoim rodzaju Gran Turismo, którego zalety zinterpretowano na nowo – z myślą o przyszłości. Jego wygląd jest świadectwem motoryzacyjnego designu segmentu premium. To elektromobilność w najbardziej emocjonującym wydaniu, dająca niesamowite wrażenia podczas jazdy. Koncepcja zrównoważonego rozwoju stojąca u podstaw tworzenia tego modelu, dodatkowo podkreśla jego zalety” – wyjaśnia Markus Duesmann, prezes zarządu AUDI AG. „Jednak nie tylko koncepcja napędu jest zrównoważona środowiskowo. Cała produkcja w naszym zakładzie w Böllinger Höfe ma teraz neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla bilans energetyczny. To ważny sygnał dla naszych pracowników i dla biznesowej przyszłości Audi.

Dzięki cyfrowej światowej premierze e-tron GT, która nastąpiła w ramach wydarzenia Day of Progress, Audi wyznaczyło także nowy punkt odniesienia. Model został zaprezentowany w dwóch odsłonach: podczas Sprint of Progress kierowca serii wyścigowej Formuła E Lucas di Grassi oraz przedsiębiorca działający na rzecz zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie mistrz świata Formuły 1 Nico Rosberg, zademonstrowali dynamikę jazdy Audi RS e-tron GT porównując go z bolidem Formuły E, Audi e-tron FE07. Podczas przejazdu na torze Audi Driving Experience Center w Neuburg nad Dunajem, zwrócili uwagę przede wszystkim na dynamiczne osiągi nowego modelu.

Janelle Monáe

Natomiast w drugiej odsłonie wydarzenia, Celebration of Progress, cztery pierścienie po raz pierwszy pokazały Audi e-tron GT szerszej publiczności. Podczas trwającego godzinę wirtualnego show Markus Duesmann, prezes zarządu AUDI AG, Hildegard Wortmann, szefowa sprzedaży i marketingu AUDI AG oraz inne osoby z kierownictwa Audi: Henrik Wenders, starszy wiceprezes marki Audi oraz Marc Lichte, szef designu marki, zaprezentowali najważniejsze cechy nowego modelu.

Urozmaicony program podkreślał progresywne podejście marki do przyszłości. Aktor i producent filmowy Tom Hardy, projektantka mody Stella McCartney oraz kierowca i przedsiębiorca Nico Rosberg, przedstawili swoje osobiste spostrzeżenia na temat znaczenia designu, zrównoważonego rozwoju i wydajności tego modelu. Muzyczną oprawę zapewniła amerykańska piosenkarka i autorka tekstów Janelle Monáe, a całość poprowadził Steven Gätjen.

Dodatkowo GREENTECH FESTIVAL oraz Audi – partner tej platformy działającej na rzecz zrównoważonego rozwoju – w czasie wydarzenia po raz pierwszy wspólnie wręczyli nagrodę GREEN FUTURE Award. Nagroda ta, będąca częścią GREEN AWARDS, przyznawana jest projektom i osobom, które promują urbanizację przyjazną dla środowiska, a jednocześnie wnoszą istotny wkład w poprawę jakości życia w infrastrukturze miejskiej. Zwycięzcą został start-up Zencity z siedzibą w Tel Awiwie, którego algorytm zbiera i analizuje posty z mediów społecznościowych oraz lokalne wiadomości z miast.

World premiere of the Audi etron GT: Celebration of Progress

Po premierze modelu, kilkoro gości podzieliło się swoimi wrażeniami:

Audi e-tron GT to początek nowej ery dla Audi. Naszym celem jest kształtowanie przyszłości elektrycznej mobilności segmentu premium. Zamiłowanie do detali, maksymalna precyzja i design, który wyznacza drogę ku przyszłości, pokazują, jak wiele pasji wkładamy w Audi w projektowanie i tworzenie pojazdów.
Hildegard Wortmann, szefowa sprzedaży i marketingu, AUDI AG

Audi e-tron GT to wcielenie najlepszych wartości czterech pierścieni. Gran turismo znakomicie odzwierciedla naszą innowacyjną siłę i pionierskiego ducha. Dla nas już teraz zostało ikoną marki, podobnie jak Audi TT i Audi R8.
Henrik Wenders, starszy wiceprezes marki Audi, AUDI AG

Dla mnie postęp oznacza tworzenie czegoś nowego. Czegoś, czego nikt wcześniej nie zrobił w takiej formie. Projektowanie w pełni elektrycznego pojazdu jest właśnie takie: cały proces musi być przemyślany na nowo.
Marc Lichte, szef designu AUDI AG

Audi RS e-tron GT to kamień milowy w rozwoju zelektryfikowanych modeli o wysokich osiągach.
Lucas di Grassi, kierowca Formuły E i przedsiębiorca

World premiere of the Audi etron GT: Sprint of Progress

Mobilność elektryczna to przyszłość. Oczywiście droga do celu jest długa. Wspaniale jest widzieć, że Audi jest zdeterminowane by nią podążać.”
Nico Rosberg, przedsiębiorca działający na rzecz zrównoważonego rozwoju i mistrz świata Formuły 1

Poświęciłam swoje życie, by przemysł modowy spojrzał na siebie i na swój wpływ na Matkę Ziemię. Jestem wdzięczna, że mogę nadal dzielić się moim przesłaniem „dziś dla jutra” z nową publicznością.”
Stella McCartney, projektantka zrównoważonej, luksusowej mody

Jako wieloletni ambasador marki, z zaszczytem i przyjemnością obserwuję dążenie Audi do ciągłego bycia na bieżąco z duchem czasu. Teraz, przenosząc swój główny punkt ciężkości na pojazdy elektryczne, koncern z Ingolstadt z pasją, wysoko wykwalifikowaną inżynierią techniczną i mistrzowskim profesjonalizmem kontynuuje ewolucję marki – uczciwie spełniając wymagania przyszłości. Doskonałe połączenie pasji, umiejętności i postępu.” – Tom Hardy, aktor i producent filmowy

Reklama