Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Nowa fabryka ogniw paliwowych Hyundai w Chinach

Hyundai Motor Group (Grupa) ogłosiła, że podpisała umowę inwestycyjną z rządem prowincji Guangdong na utworzenie fabryki systemów ogniw paliwowych w Guangzhou w Chinach.

Inwestycja umacnia pozycję Grupy na globalnym rynku wodoru i jest odpowiedzią na szybko rozwijający się przemysł wodorowy w Chinach.

W ceremonii podpisania uczestniczyli m.in. Kwang Guk Lee, Prezes i Szef Operacji w Chinach; Hyuk Joon Lee, Starszy Wiceprezes i Dyrektor ds. Rządowych Hyundai Motor Group China Ltd.; Lin Keqing, Zastępca Gubernatora prowincji Guangdong; Hu Hong, Wiceburmistrz miasta Guangzhou; oraz Chen Yong, Szef Dystryktu Huangpu miasta Guangzhou.

Budowa fabryki ma się rozpocząć w przyszłym miesiącu i zakończyć w drugiej połowie 2022 roku. Zakład będzie pierwszą bazą produkcyjną ogniw paliwowych Grupy poza Koreą, z początkową zdolnością produkcyjną 6 500 jednostek systemów ogniw paliwowych rocznie. Grupa będzie sukcesywnie zwiększać przepustowość, zgodnie z zapotrzebowaniem rynku.

Szybko rozwijający się przemysł systemów ogniw paliwowych w Chinach

Fabryka w Kantonie wykorzysta rozległe doświadczenie Grupy w produkcji systemów ogniw paliwowych, aby zapewnić wiodącą pozycję technologiczną w szybko rozwijającym się przemyśle wodorowym w Chinach. W nowej fabryce Grupa będzie produkować te same sprawdzone systemy ogniw paliwowych, które są używane w elektrycznym SUV-ie Hyundai NEXO.

Ponadto, Grupa będzie współpracować z chińskimi firmami, aby uczestniczyć w pilotażowym projekcie rządu Guangdong i inicjatywach związanych z wodorem, które pomogą firmie Hyundai uzyskać przewagę konkurencyjną w chińskim przemyśle wodorowym. Globalne firmy z Japonii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i innych krajów również współpracowały z chińskimi partnerami nad rozwojem technologii związanej z pojazdami z ogniwami paliwowymi i rozwojem lokalnego przemysłu wodorowego.

W październiku 2020 roku, Chińskie Stowarzyszenie Inżynierów Motoryzacyjnych pod kierownictwem Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych opublikowało mapę drogową tej technologii. Mapa odzwierciedla ambicje Chin w zakresie wspierania gospodarki wodorowej i zakłada, że kraj chciałby mieć na drogach 1 milion pojazdów FCEV do 2035 roku, w tym przede wszystkim pojazdów użytkowych.

Strategia Grupy dotycząca wodoru

W grudniu 2018 roku Hyundai Motor Group ogłosił własną długoterminową mapę drogową Fuel Cell Vision 2030, która oddaje zobowiązanie Grupy w zakresie przyspieszenia rozwoju społeczeństwa wodorowego. W ramach tego planu Grupa zamierza produkować 700 000 ogniw paliwowych rocznie, aby zaspokoić zapotrzebowanie różnych sektorów przemysłu.

Grupa posiada dziesięciolecia doświadczenia w zakresie rozwoju systemów ogniw paliwowych. Pierwszy na świecie masowo produkowany pojazd elektryczny z ogniwami paliwowymi Hyundai ix35, miał swoją premierę w 2013 roku. Natomiast w 2018 roku zadebiutował samochód wodorowy drugiej generacji – NEXO. Pod koniec 2020 roku Grupa z sukcesem dostarczyła również pierwszych siedem sztuk ciężarówek XCIENT Fuel Cell, pierwszej na świecie produkowanej masowo ciężarówki elektrycznej z ogniwami paliwowymi, do Klientów w Szwajcarii.

W ramach działań Grupy na rzecz wspierania społeczeństwa zeroemisyjnego, Hyundai niedawno wprowadził HTWO, nową markę reprezentującą wiodący na świecie system wodorowych ogniw paliwowych. Wzmocniła również swoje możliwości badawczo-rozwojowe i partnerstwa w wielu gałęziach przemysłu, aby stać się liderem gospodarki wodorowej.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...