Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

To już 10 lat elektrycznego modelu LEAF

Nissan świętuje 10. rocznicę rynkowej premiery elektrycznego modelu LEAF, którego sprzedaż od chwili debiutu wyniosła pół miliona sztuk.

Świętując oba te ważne wydarzenia chcemy przede wszystkim podziękować klientom, którzy zdecydowali się wyruszyć z nami w tę elektryzującą podróż” – powiedział Makoto Uchida, prezes i dyrektor zarządzający Nissana. „Klienci z całego świata, którzy wybierają samochody elektryczne, pomagają nam wszystkim zbliżyć się do modelu zrównoważonego i podążającego za zmianami społeczeństwa”.

Zeroemisyjny Nissan LEAF jest produkowany w Japonii, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, i sprzedawany na 59 rynkach na całym świecie. Coraz większa pojemność akumulatora, wydajność i osiągi sprawiają, że LEAF nie jest już tylko idealnym autem do jazdy po mieście, ale uniwersalnym samochodem, który zaspokaja różne potrzeby klientów i doskonale wpisuje się w ich styl życia.

Ponadto Nissan LEAF nie jest wyłącznie środkiem transportu. Samochód elektryczny wspiera społeczeństwo, bo może być wykorzystywany jak generator prądu, by zapewnić źródło zasilania mieszkańcom prywatnych domów i pracownikom firm oraz ludności z regionów dotkniętych klęskami żywiołowymi. Wraz z innymi elektrycznymi modelami z gamy Nissana LEAF wyznacza nowe standardy, które zbliżają nas do zrównoważonego, podążającego za zmianami i zeroemisyjnego społeczeństwa.

Korzyści związane z samochodami elektrycznymi

Od pionierskiej, pierwszej wersji w 2010 roku do wprowadzonej na rynek w 2019 roku odmiany LEAF e+, 500.000 klientów, którzy wybrali Nissana LEAF, pomogło kierowcom na całym świecie uświadomić sobie korzyści, jakie samochód elektryczny zapewnia środowisku i jego użytkownikom w codziennym życiu.

Koncern Nissan szacuje, że właściciele modelu LEAF przejechali łącznie 16 miliardów kilometrów (czyli około 10 miliardów mil) po drogach całego świata, dzięki czemu do naszej atmosfery trafiło ponad 2,5 miliona ton CO2 mniej.

Współcześni klienci oczekują, że samochód elektryczny wniesie do ich codziennego życia nieco radości. Nissan rozwija gamę zaawansowanych technologicznie, zelektryfikowanych modeli oraz technologie, które wychodzą naprzeciw różnym potrzebom i sprawiają, że kierowcy czują się na drodze pewniej, mają łączność ze światem i doświadczają niezapomnianych emocji.

W lipcu tego roku Nissan zaprezentował w pełni elektrycznego crossovera Ariya. Model ten uosabia bogate doświadczenie Nissana w zakresie samochodów elektrycznych – ma charakterystyczny dla marki kod stylistyczny i jest wyposażony w najnowsze technologie spod znaku Nissan Intelligent Mobility.

Ariya jest modelem, który odgrywa kluczową rolę w realizacji planu transformacji Nissan NEXT, którego celem jest sprzedaż miliona zelektryfikowanych samochodów rocznie do 2023 roku, w tym samochodów z napędem elektrycznym i zelektryfikowanym napędem e-POWER.

Nissan nie zrobiłby tego milowego kroku w ciągu ostatnich 10 lat bez ogromnego wkładu pracowników z całego świata, naszych zaufanych dostawców i dealerów” – podkreślił Makoto Uchida. „Pracujemy wspólnie, aby rozszerzać gamę zastosowań elektrycznych i zelektryfikowanych samochodów, aby coraz więcej ludzi mogło cieszyć się korzyściami, jakie zapewnia jazda z napędem elektrycznym”.

Reklama