Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

MINI – John Cooper Works z napędem elektrycznym

Nowe konstrukcje pojazdów oferują dodatkową swobodę w planowanym rozszerzeniu asortymentu modeli – typowe osiągi przy braku lokalnej emisji spalin podkreślają niezależny profil marki John Cooper Works.

Głównym celem reorientacji programu modelowego MINI jest konsekwentna promocja elektromobilności i tworzenie dodatkowych możliwości doświadczania typowej dla MINI frajdy z jazdy. Oznacza to również nowe perspektywy dla marki John Cooper Works. Przyszła konstrukcja pojazdów MINI pozwoli na osiągnięcie ekstremalnej frajdy z jazdy oraz charakteru konsekwentnie ukierunkowanego na osiągi nie tylko w połączeniu z silnikami spalinowymi, ale również z napędami hybrydowymi i elektrycznymi.

Elektromobilność w stylu MINI już teraz nabiera tempa. Już sam model hybrydowy plug-in MINI Cooper SE Countryman ALL4 (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 2,0-1,7 l/100 km; zużycie energii w cyklu mieszanym: 14,0-13,1 kWh/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 45‑40 g/km) sprawił, że pojazdy ze zelektryfikowanym napędem stanowiły pięć procent łącznej sprzedaży marki.

Po niezwykle udanym starcie sprzedaży w pełni elektrycznego MINI Cooper SE (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 0,0 l/100 km; zużycie energii w cyklu mieszanym: 16,8–14,8 kWh/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km) wskaźnik ten podwoił się w ciągu kilku miesięcy do dziesięciu procent. Na bazie tych doświadczeń i wobec perspektywy nowych rozwiązań technologicznych w przyszłości MINI już teraz pracuje nad modelami John Cooper Works ze zelektryfikowanym napędem.

Poprzez MINI Electric pokazaliśmy, że frajda z jazdy i elektromobilność doskonale do siebie pasują — mówi Bernd Körber, szef marki MINI. — Nadszedł czas, aby nastawiony na osiągi charakter marki John Cooper Works przenieść też do świata elektromobilności. Dlatego bardzo intensywnie pracujemy nad koncepcjami modeli John Cooper Works z napędem elektrycznym.

Obecne impulsy rozwoju MINI John Cooper Works Electric jasno pokazują, że elektromobilność ma kluczowe znaczenie dla przyszłej orientacji marki. Zrównoważony rozwój i ekstremalnie sportowy charakter łączą się w wyjątkowy sposób. — Modele John Cooper Works z konwencjonalnymi silnikami spalinowymi będą nadal odgrywać ważną rolę, spełniając życzenia i potrzeby naszych zorientowanych na osiągi miłośników marki na całym świecie — mówi Bernd Körber. — Nowe ukierunkowanie na „elektryczne” osiągi jeszcze bardziej podkreśla niezależny profil marki John Cooper Works.

Reklama