Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Hyundai ujawni kolejne szczegóły nowego modelu IONIQ 5

Hyundai ujawni kolejne szczegóły dotyczące nowego modelu IONIQ 5, pierwszego modelu submarki IONIQ. Nowy IONIQ 5 to w pełni elektryczny SUV segmentu D, który zostanie wprowadzony na rynek w pierwszej połowie 2021 r. Model oparty jest na koncepcyjnym modelu elektrycznym 45, który Hyundai zaprezentował podczas targów IAA 2019 we Frankfurcie.

Ten nowy zaawansowany technologicznie pojazd elektryczny, jest ważnym krokiem dla firmy Hyundai w stronę transformacji w dostawcę inteligentnych rozwiązań w zakresie mobilności, a także udowadnia zaangażowanie marki w ekologię.
Nowy IONIQ 5 jest jednym z pierwszych pojazdów elektrycznych na świecie i pierwszym w gamie Hyundai, który został wyposażony w 800-woltową instalację elektryczną o wysokiej mocy. Umożliwia ona ładowanie z mocą 11 kW prądem przemiennym lub ultraszybkie ładowanie do 232 kW prądem stałym. Dzięki instalacji 800 V uzyskano także wysoką wydajność, redukcję masy i optymalizację przestrzeni.

Śmiały i progresywny design nowego modelu IONIQ 5 jest inspirowany dziedzictwem i filozofią projektowania Hyundai.

Nowy IONIQ 5 to pierwszy model Hyundai oparty na dedykowanej dla pojazdów elektrycznych platformie modułowej E-GMP. Zapewnia ona lepszą wydajność, możliwość szybszego ładowania i większy zasięg jazdy. Ponadto, pozwala marce Hyundai na nowo zdefiniować wnętrze pojazdu, jako inteligentnej przestrzeni życiowej, jednocześnie poprawiając stabilność i prowadzenie.
W ciągu najbliższych tygodni Hyundai ujawni nowe szczegóły nowego IONIQ 5 w kampanii w mediach społecznościowych. Nowe informacje będą udostępniane co tydzień pod postacią puzzli online. Materiały będą zawierały informacje na temat koncepcji wnętrza, bezpieczeństwa i funkcji łączności, a także możliwości ładowania. Puzzle online pozwolą poznać główne cechy nowego modelu jeszcze przed oficjalną premierą.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...