Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Bez kategorii

Greckie testy elektrycznego Solarisa

Autobus elektryczny marki Solaris przez kolejne dwa miesiące będzie testowany na ulicach Aten. Stolica Grecji sprawdza technologię elektryczną w regularnym ruchu pasażerskim, aby przygotować się do rosnącej elektryfikacji transportu miejskiego. W najbliższych miesiącach Ateny i Saloniki planują zakup 1300 autobusów, z których większość ma być elektryczna.

Firma Solaris jest liderem w produkcji autobusów elektrycznych w Europie, a jej bateryjne pojazdy znalazły już kilkudziesięciu klientów w 18 krajach. Innowacyjną technologię Solarisa tym razem sprawdza w ruchu miejskim przewoźnik miejski OSY z Aten.

Urbino 12 electric uroczyście rozpoczęło testy w piątek, 27 listopada, w obecności Zarządu OSY oraz Ministra Infrastruktury i Transportu w Grecji, Kostasa Karamanlisa. Autobus do końca stycznia będzie obsługiwało ruch pasażerski na prowadzącej do centrum miasta linii numer 2.

Greckie Ministerstwo Infrastruktury i Transportu wraz z całym rządem, umieściło elektryfikację transportu w centrum swojej polityki transportowej. Z tego powodu uruchomiło znaczące zachęty do zakupu pojazdów elektrycznych. W najbliższych miesiącach Ateny i Saloniki planują rozbudować swoje floty o łącznie 1300 autobusów. Plany zakładają, że większość pojazdów będzie elektryczna.

12-metrowy, nie emitujący żadnych spalin autobus Urbino electric to flagowy produkt Solarisa, który w 2016 roku zdobył prestiżowy tytuł Bus of the Year. Wyposażony jest w baterie Solaris High Energy+ o łącznej pojemności niemal 400 kWh, a energia w nich uzupełniana jest przez złącze plug-in. Jednostką napędową tego modelu Urbino electric jest oś elektryczna z dwoma zintegrowanymi silnikami o mocy 125 kW każdy.

Przestrzenne wnętrze pojazdu wzbogacone zostało dodatkowo w szereg nowoczesnych rozwiązań – ładowarki urządzeń mobilnych USB, system informacji pasażerskiej czy monitoring. Komfort pasażerów zapewni przyjemne LED-owe oświetlenie, klimatyzacja, a także wyjątkowo cicha praca układu napędowego. Na pokładzie testowanego w Atenach Urbino electric pomieszczą się 72 osoby, w tym 30 na miejscach siedzących. Pojazd jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażony jest funkcjonalną zatoczkę dla wózków inwalidzkich, a 16 miejsc jest dostępne z niskiej podłogi.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...