Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Zielone Zielonki” – stacje GO+EAuto w podkrakowskich Zielonkach

Podkrakowskie Zielonki, pomimo swoich niewielkich rozmiarów i niewielkiej liczby mieszkańców, mogą cieszyć się z posiadania dwóch stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Inwestycję przeprowadziła spółka GO+EAuto, dla której obecność w tej gminie jest niezwykle istotna.

Wynika to z faktu, iż w obrębie tejże gminy są to praktycznie jedyne urządzenia do ładowania pojazdów elektrycznych, toteż osoby elektromobilne z tego regionu i kierowcy przejezdni nie muszą martwić się niewystarczającym stanem naładowania akumulatorów w swoim samochodzie. Do użytku oddane zostały dwie ogólnodostępne stacje ładowania: jedna z nich znajduje się w bezpośredniej bliskości Urzędu Gminy Zielonki, druga zaś przy ul. Galicyjskiej. Dzięki takiemu rozmieszczeniu z urządzeń skorzystają osoby podróżujące na północ w stronę Trojanowic, a także w kierunku drogi krajowej nr 7 na Warszawę. Ogólnodostępny charakter tych stacji sprawia, że pozostają one dostępne dla wszystkich osób potrzebujących doładowania swoich pojazdów.

Specyfikacja urządzeń umożliwia ładowanie większości dostępnych pojazdów na rynku samochodów elektrycznych. Stacja przy Urzędzie Gminy to wallbox o mocy maksymalnej do 20 kW, wyposażony w złącza CCS combo 2 i CHAdeMO, natomiast przy ul. Galicyjskiej kierowcy mogą skorzystać z szybkiej stacji ładowania o dostępnej mocy do 50kW i złącz CCS combo 2, CHAdeMO oraz gniazda AC. Do rozpoczęcia procedury ładowania wystarczy dedykowana aplikacja GO+GoNet-EV CPMS lub wydana przez firmę karta RFID.

Urządzenia znajdujące się na terenie gminy Zielonki wpisują się bezpośrednio w ogólnopolską ideę szerzenia elektromobilności. Pojawienie się takich stacji ma dwojaki charakter – z jednej strony ma swój wymiar infrastrukturalny, czyli miejsca gdzie można naładować swój samochód. Z drugiej zaś ma ono wskazywać kierunek rozwoju transportu, to znaczy odejście od tradycyjnych pojazdów spalinowych na rzecz tych zasilanych alternatywnie. Umieszczenie stacji w punktach strategicznych dla komunikacji pozwala także na zasilenie samochodów w czasie dokonywania codziennych czynności jak robienie zakupów czy wizyta w urzędzie.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...