Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

Zielone fale radiowe – stacja GO+EAuto pod Radiem Kraków

Centrum Krakowa to miejsce, które nie obfituje w wielość punktów ładowania samochodów elektrycznych. Widać to szczególnie w okolicach Nowego Kleparza czy Placu Inwalidów. Z odsieczą przybywa stacja GO+EAuto, która znajduje się bezpośrednio przy budynku Radia Kraków.

Zawsze obecnym problemem z punktu widzenia infrastruktury elektromobilnej było umieszczenie szybkich stacji w centrum wielkich, miejskich aglomeracji. Brak dostępnego miejsca i trudności proceduralne bardzo często zniechęcają firmy do instalowania w takich miejscach swoich urządzeń.

Te komplikacje nie przeszkodziły jednak spółce GO+EAuto w umieszczeniu swojej stacji w kluczowym dla wszystkich krakusów miejscu. Budynek Radia Kraków to jedno z najistotniejszych miejsc w tym mieście, zarówno ze względów komunikacyjnych, jak i z powodu charakterystycznego budynku samej rozgłośni. Ulokowanie stacji ładowania samochodów elektrycznych daje możliwość uzupełnienia baterii pojazdów mieszkańców Krakowa, turystów czy osób będących w tym miejscu jedynie przejazdem.

Do urządzenia najlepiej dojechać poprzez wjazd w ulicę Mazowiecką, a następnie Henryka Sienkiewicza, by na końcu wjechać w ulicę Kościelną. Obecność stacji ładowania w tej lokalizacji umożliwia skorzystanie z innych okolicznych atrakcji, takich jak wyprawa do parku miejskiego na Placu Axentowicza czy wyjście na lody do okolicznych budek. Wyjątkowym miejscem jest także Restauracja Radiowa, znajdująca się bezpośrednio w budynku rozgłośni. Dla swoich gości oferuje ona ofertę śniadaniową, obiadową i kolacyjną – otwarta jest w godzinach od 9:00-19:00.

Stacja ładowania oferuje złącza CCS, CHAdeMO, i AC o mocy do 50kW. Charakterystyka tego urządzenia pozwala na bezproblemowe i sprawne ładowanie większości dostępnych elektrycznych pojazdów. Do rozpoczęcia procedury ładowania wystarczy dedykowana aplikacja GO+GoNet-EV CPMS lub wydana przez firmę karta RFID.

Inwestycja ta odzwierciedla związek spółki ze swoim miastem pochodzenia. Pozwala ona na zwiększenie dostępności dla osób elektromobilnych w centrum miasta oraz dała możliwość wyeksponowania stacji w charakterystycznym dla Krakowa miejscu. W niedalekiej przyszłości spółka planuje powiększyć swoje portfolio stacji o kolejne miejskie lokalizacje, nie tylko w Krakowie.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...