Połącz się z nami

Cześć, czego szukasz?

Aktualności

Zielone fale radiowe – stacja GO+EAuto pod Radiem Kraków

Centrum Krakowa to miejsce, które nie obfituje w wielość punktów ładowania samochodów elektrycznych. Widać to szczególnie w okolicach Nowego Kleparza czy Placu Inwalidów. Z odsieczą przybywa stacja GO+EAuto, która znajduje się bezpośrednio przy budynku Radia Kraków.

Zawsze obecnym problemem z punktu widzenia infrastruktury elektromobilnej było umieszczenie szybkich stacji w centrum wielkich, miejskich aglomeracji. Brak dostępnego miejsca i trudności proceduralne bardzo często zniechęcają firmy do instalowania w takich miejscach swoich urządzeń.

Te komplikacje nie przeszkodziły jednak spółce GO+EAuto w umieszczeniu swojej stacji w kluczowym dla wszystkich krakusów miejscu. Budynek Radia Kraków to jedno z najistotniejszych miejsc w tym mieście, zarówno ze względów komunikacyjnych, jak i z powodu charakterystycznego budynku samej rozgłośni. Ulokowanie stacji ładowania samochodów elektrycznych daje możliwość uzupełnienia baterii pojazdów mieszkańców Krakowa, turystów czy osób będących w tym miejscu jedynie przejazdem.

Do urządzenia najlepiej dojechać poprzez wjazd w ulicę Mazowiecką, a następnie Henryka Sienkiewicza, by na końcu wjechać w ulicę Kościelną. Obecność stacji ładowania w tej lokalizacji umożliwia skorzystanie z innych okolicznych atrakcji, takich jak wyprawa do parku miejskiego na Placu Axentowicza czy wyjście na lody do okolicznych budek. Wyjątkowym miejscem jest także Restauracja Radiowa, znajdująca się bezpośrednio w budynku rozgłośni. Dla swoich gości oferuje ona ofertę śniadaniową, obiadową i kolacyjną – otwarta jest w godzinach od 9:00-19:00.

Stacja ładowania oferuje złącza CCS, CHAdeMO, i AC o mocy do 50kW. Charakterystyka tego urządzenia pozwala na bezproblemowe i sprawne ładowanie większości dostępnych elektrycznych pojazdów. Do rozpoczęcia procedury ładowania wystarczy dedykowana aplikacja GO+GoNet-EV CPMS lub wydana przez firmę karta RFID.

Inwestycja ta odzwierciedla związek spółki ze swoim miastem pochodzenia. Pozwala ona na zwiększenie dostępności dla osób elektromobilnych w centrum miasta oraz dała możliwość wyeksponowania stacji w charakterystycznym dla Krakowa miejscu. W niedalekiej przyszłości spółka planuje powiększyć swoje portfolio stacji o kolejne miejskie lokalizacje, nie tylko w Krakowie.

Reklama