Połącz się z nami

Cześć, wpisz to czego szukasz

Aktualności

W Polsce ruszyła usługa KiaCharge

Polska, obok Włoch i Hiszpanii, jest jednym z trzech pierwszych krajów w Europie, w których Kia Motors uruchomiła usługę KiaCharge, ułatwiającą korzystanie z publicznych ładowarek użytkownikom samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in. Za sprawą usługi KiaCharge właściciele aut elektrycznych i hybrydowych typu plug-in uzyskują dostęp do największej sieci ładowania w Europie i mogą z niej korzystać przy użyciu jednej karty i jednej aplikacji.

W ramach usługi KiaCharge dostępne są 3 atrakcyjne taryfy, dostosowane do indywidualnych potrzeb kierowców. Za korzystanie z ładowarek różnych operatorów otrzymuje się jedną fakturę. Usługa KiaCharge, we współpracy z Digital Charging Solutions (DCS), zapewnia dostęp do ponad 170.000 punktów ładowania w 29 krajach w Europie.

Po zarejestrowaniu na stronie kiacharge.com użytkownicy uzyskują dostęp do punktów ładowania wszystkich głównych operatorów w Europie za pośrednictwem jednej usługi. Za sprawą eRoamingu samochody elektryczne i hybrydowe typu plug-in można ładować niemal w całej Europie bez konieczności podpisywania umów osobno z każdym z dostawców. Płatności dokonuje się raz w miesiącu na podstawie jednej faktury.

Emilio Herrera, Dyrektor Operacyjny Kia Motors w Europie, powiedział: „Dla wielu potencjalnych nabywców infrastruktura stacji ładowania i dostępność punktów ładowania są jednymi z głównych obaw przed podjęciem decyzji o zakupie samochodu elektrycznego czy hybrydowego typu plug-in. Dzięki kompleksowej i łatwej w użyciu usłudze KiaCharge – oferowanej dla użytkowników aut marki Kia i dostępnej z jednego konta – sprawiamy, że ​​ładowanie auta elektrycznego czy hybrydy typu plug-in przestaje być problemem”.

Za sprawą postępu w konstrukcji akumulatorów systematycznie zwiększa się odległość, jaką mogą pokonać samochody napędzane energią elektryczną. Na przykład Kia e-Niro, wyposażona w akumulator o pojemności energetycznej 64 kWh, na jednym ładowaniu może przejechać do 455 km. Elektryczny crossover marki Kia znakomicie łączy wszechstronność z dużym zasięgiem i zerową emisją.

Z badania agencji McKinsey – przeprowadzonego w sierpniu 2018 roku – wynika, że w ciągu najbliższych 10 lat zapotrzebowanie na publiczne stacje ładowania wzrośnie o 35 procent. W nadchodzących latach coraz więcej kierowców zdecyduje się na przesiadkę z samochodu napędzanego spalinową jednostką napędową na auto z silnikiem elektrycznym.

Taryfy dostępne w usłudze KiaCharge:

  • Easy – dla osób, które rzadko korzystają z publicznej infrastruktury
  • Plus – dla osób które intensywnie korzystają z ładowarek publicznych, z atrakcyjnymi stawkami za pobraną kWh
  • Advanced – zapewnia stałe ceny, niezależnie od wybranego operatora. Taryfa adresowana do klientów firmowych i managerów, którzy zarządzają flotą samochodów. Dzięki usłudze KiaCharge, na podstawie jednej zbiorczej faktury w miesiącu, łatwo mogą oni obliczyć koszt użytkowania auta elektrycznego.

Debiut usługi KiaCharge w Europie

W pierwszej kolejności usługa KiaCharge zostanie uruchomiona w siedmiu europejskich krajach – do Polski, Włoch i Hiszpanii wkrótce dołączą Austria, Francja, Niemcy i Szwajcaria. W czwartym kwartale 2020 roku usługa zacznie działać również w Wielkiej Brytanii. Stopniowo usługą KiaCharge będą objęte kolejne europejskie kraje.

Reklama

Może Cię również zainteresować

Aktualności

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron.

Aktualności

Po wielu miesiącach zapowiedzi spółka ElectroMobility Poland ujawniła prototypy polskich samochodów elektrycznych

Aktualności

Pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

Aktualności

Najnowsze badanie przeprowadzone na polskich respondentach przez zespół analityczny InsightOut Lab we współpracy z marką Volkswagen dowodzi, że rozwój rynku fotowoltaicznego może pozytywnie wpłynąć...